Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki alkoholista, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki alkoholista, de felépülőben van, nem iszik, rendszeresen jár gyűlésre, lehet valaha boldog párkapcsolata?

Figyelt kérdés

2019. okt. 3. 07:44
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Én 2018. januárban tettem le az italt. Előtte 3-4 évig voltam aktív alkesz, az utolsó évben már minden nap megittam 3 üveg bort.


Először tavaly október körül voltam nővel megint, már józanon. Először barátnőm pedig most tél végén lett, kb. bő 1 évvel azután, hogy leraktam az italt.

2019. okt. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem is 3 üveg bor volt a hétköznapi csúcs, de hétvégén, mikor nem kellett dolgozni napközben, megvolt 5 is, vagy egy üveg tömény sok sörrel. 3 évig ittam aktívan. Nyáron sikerült heti 1 AA gyűlés segítségével leállnom 2 hónapra, aztán egy hónap alatt szépen elkezdtem visszacsúszni. Ez megtanította, hogy kár a kulturált ivással próbálkozni a kezdeti sikerek után, úgysem fog menni. Most már hetente legalább 3 csoportot meglátogatok, és eszembe sem jut, hogy valaha újra szociális ivó leszek. Csak a teljes absztinencia segíthet.


Volt már néhány kapcsolatom, de közvetve vagy közvetlenül az ivásra mentek rá. Addig nem is szeretnék belekezdeni egy újba, amíg fel nem épültem teljesen, és fejben rendbe nem raktam a dolgokat. Addig nem érdemlem meg.

2019. okt. 3. 08:14
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, ez nem megérdemlés/nem érdemlés kérdése, de valljuk be, jogosan tartanak attól, aki hosszabb ideig, ok nélkül, masszívan ivott. Az ok alatt azt értem,hogy bár lenne más lehetőség, de egy nehéz élethelyzetet van aki így "vészel" át.

Aki viszont hosszabb ideig masszívan iszik, nem lehet csodálkozni,hogy fenntartással és kétkedéssel fordulnak Felé akkor is, ha ezt a korszakát akár végleges szándékkal, lezárja.

Bennem is kérdésként merülne fel,hogy valóban végleges-e ez, illetve az,hogy milyen nyomott hagyott ez a szervezetében, idegrendszerében.Még akkor is, ha esetleg a jelenlegi páromnál, aki sosem fogyasztott alkoholt, is előfordulhatna.


Ismerkedj, és nem kell azonnal ezzel kezdened, de ha komolyabbra fordulhat a kapcsolat, ne titkold el.

Ha normális életet élsz, dolgozol, terveid vannak, figyelmes vagy,bizonyára találsz olyan nőt aki elfogad a múltaddal.

Hiszen múltunk mindannyiunknak van valamilyen formában...

2019. okt. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Csoda, hogy még élsz.

Persze, lehet kapcsolatod, csak nagyon tudatosan kell figyelned arra, hogy soha többé ne igyál egy kortyot sem. A leendő párodnak is el kell fogadnia, hogy nincs otthon alkohol soha. Nincs romantikus pezsgőzés stb.

Nálunk ez nem gond, mert én antialkoholista vagyok, a párom viszont sajnos iszik. Talán nem az alkoholista szint, de ő gyenge ahhoz, hogy letegye a piát.

Ha te végleg le tudod tenni, akkor minden tiszteletem. Viszont ennek a döntésnek örökre kell szólnia. Ha bizonyítasz a leendő párodnak, szerintem kezdhetsz tiszta lappal.

2019. okt. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,lehet párkapcsolatod,csak vigyázz,hogy ne essél vissza

Sok sikert és kitartást!

2019. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet.

De ügyelj az alábbiakra:

1. Ha az a kapcsolat rossz irányba fordul, netán elhagy, átver a nő, akkor nehogy ismét az alkoholhoz fordulj elkeseredésedben.

2. Ha az italtól sikeresen megszabadultál, akkor nehogy más szenvedélyt szedj össze helyette (pl. szerencsejáték-függőség, internet-függőség). Tartsd szem előtt, hogy valami hiányzott az életedből, ezért lettél függő. Azt a hiányt ki kell pótolnod, különben újból találsz valamit magadnak. Pl. a kapcsolatfüggőség is függőség!

2019. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

I-G-E-N


persze a tinta lerakása önmagában nem valószínű, hogy elegendő, de mindenképpen egy hatalmas (döntő?) lépés afelé


Gyógyulást és sok sikert!

2019. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!