Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párotok az egyben a barátoto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotok az egyben a barátotok is? Amikor párt kerestek fontosnak tartjátok azt, hogy ne csak párként, de barátként is kezeljétek egymást?

Figyelt kérdés
2019. okt. 20. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen! Illetve akivel nem tudok beszélgetni, nevetgélni, hallgatni, nincs közös érdeklődési kör, stb, azzal csak a szex nem fog összetartani, és tapasztalatom szerint az se lesz olyan jó.
2019. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs párom, de ha lenne akkor az lenne. Csak úgy lehet "az igazi", lehetőleg olyan viszony legyen, ahol el mer mondani nekem bármit amit úgy érez - és én is neki - úgy, hogy ne kelljen gúnyos, sértő vagy bunkó választól tartani. Ez jelentné a megnyílás és az olyan kis belső világ meglétét amit én az intim szféra egy nagyon fontos részének tartok és szerintem ez az amivel a valóban boldog (nem "fészbúk-boldog" meg képeken feszítősen boldog) párok sajátja.
2019. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a barátom is. :) Össze sem jönnék olyannal, aki nem a lelkitársam és nem érzem úgy, hogy mindketten egy irányba tartunk és ebből a közös érzésből adódóan sosem unnánk meg vagy hagynánk cserbe egymást. A barátság másik lényege, hogy hiúság és sztereotípiák nélkül tudunk egymással kommunikálni, ez pedig a kapcsolaton belül nagyon sok konfliktust megold vagy segít helyén kezelni. Nem vagyok előtte szégyellős, nincsenek titkok, nem unalmas egy közös nap sem, nem a szintén párkapcsolatban élő barátaim után kajtatok, legfeljebb néha együtt vagy külön találkozunk és nem ők a lelki támaszom meg a menedékem a párom helyett, akiknek csak legyintek a páromra, hogy ő úgysem értené, pff férfiak és társai...


Annyiban más, mint egy barát, hogy hozzá minden mellett vonzódni is tudok és közös jövőt tervezni.


Ha nem ilyen lenne, nem tudnám elviselni, ahhoz túlságosan szerettem szingliként, nyűg nélkül élni.

2019. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem azért is fontos a barátság, mert szerintem nagyon rossz az a számonkérő hozzáállás, minthogy mit tettél le az asztalra, hány kapcsolatod volt eddig, milyen szexuális teljesítményeid vannak. Utóbbit azért írtam, mert az előbb láttam egy hölgy válaszát arról, hogy mennyire lekezelően áll hozzá egy olyan férfihoz, aki még tapasztalatlan, pedig a tapasztalatlansággal abszolút semmi probléma nincs. Két barát nem azért kedveli egymást, mert előtte több barátja volt. Ezért rossz az, ha valaki nem tekinti a párját barátjának, mert egy számonkérő, szabadságtól mentes börtön kapcsolatban fognak élni.
2019. okt. 20. 16:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit másról beszélsz. Egy romantikus kapcsolatban általában (az elején biztosan) tapintatosak és megértőek egymással az emberek. Engedékenyebbek, megértőbbek, mert érzelmileg kötődnek. Ha beleszeretsz valakibe, te is szívesebben segíted és viselkedsz vele kedvesen az elején.


Viszont a barátság lényege az is, hogy egy irányba tartunk és még a másik előtt kritizáljuk magunkat, mert jót akarunk neki és fejlődni akarunk. A legtöbb kapcsolat egy jó, kvázi baráti viszonnyal kezdődik szerintem, a kérdés inkább az, hogy ez megmarad-e. Ha valaki elvár dolgokat vagy megsértődik azon, ha a másiknak vannak igényei, mitöbb, ezek az igények a kapcsolat előrehaladtávak nőnek, az nem barátja a másiknak. Hajaj, sok ember szeretne egy megértő barátot, akinek sosem lesz elege belőle... Ilyen nincs. Ha nincs meg a törekvés és nincs meg az a hozzáállás, ami mihamarabb megadja és minél tovább biztosítja azt, hogy az ember úgy érezze, a másik a társa, mitöbb sorstársa, lelkitársa és meglepően hasonlóan élnek, hasonló helyzetben, abból nem lesz barátság. És jó kapcsolat sem.


Kapcsolaton kívül meg aztán senkinek sem kell tekintettel lennie senkire úgy, mint a párjára. Tulajdonképpen a kapcsolaton kívüli szexuális kapcsolatokat ezért is kedvelik sokan. Mert nem kell megértőnek lenned, ha nem azt nyújtja, amiért jöttél, egyszerűen továbbállhatsz és egy este után nem tartozol neki semmivel (ez pedig nem is fog zavarni, mert semmit sem érzel iránta, hogy a lelkeden viseld a sorsát meg az éréssel és tapasztalással járó nyűgjeit).

2019. okt. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen
2019. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na ez egy jo kérdés talán az év kérdése! 🧐🤔 ezen az oldalon! 😬😅

De szerintem igen ez is egy fontos tulajdonság hogy a normal napokon is ki jöjjünk és ne csak a szexualitás és romantika legyen hanem pl el tudjunk beszélgetni dolgokról közös hobbik érdeklődés

Pl hogy mindketten nagyon szeretitek a marvel filmeket vagy a zenét és tudtok is mindketten valamilyen hangszeren játszani

El tudtok még az unalmas dolgokról is beszélni viccelődni is tudtok egymással de ugyan akkor ez kicsit bonyolultabb is mivel egy komoly hosszu kapcsolatnal már inkabb vagytok egy család mint barátok


De a lényeg hogy kijöjjetek egymással mind szexualisan-romantikusan és emberként is


Valószínűleg ide tartozik a humor és közös érdeklődés

Szerencsére mindkettőnknek a humora az elég egyedi és hasonló és van egy csomó érdeklődésünk is

Filmek, ételek, zene, lustálkodás, szabadidő

Egyszerre vagyunk otthonülőssek és járkálok

Simán az ágyban vagyunk egész nap és megnézünk 2-3 filmet vagy egy tucat sorozatot de ugyanakkor simán kimegyünk sétálni szórakozni akár egésznapra is

Az meg talán a legnagyobb + hogy tudjunk egymásnak mondani a legnagyobb baromságokat is 😅😂 mármint gondolatokat

Eléggé fura főleg egy komoly kapcsolatban mert már tényleg olyan mint ha család tag lenne akar egy testvér (oke ez most furán hangzott, de pl nem csak azert és ugy szeretem mert ő most nő és párosodni akarok vele hanem ugy is szeretem mint egy embert vagy egy családtagot akivel tok jó beszélgetni eltölteni a szabad időmet akihez tényleg mindig lehet fordulni aki mindig ott van persze ez fordítva is igaz!)

2019. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na az meg a masik hogy azert csiszoljunk egymást először is minden kapcsolatban legyen az sima barátság vagy párkapcsolat vagy szülő gyermek kapcsolat a felek hatnak egymásra meg változtatják egymást ezzel nincs semmi baj főleg ha a jó irányba tereljük egymást


Az meg a masik hogy te sem akarod hogy a barátod valamilyen hülyeséget vagy rossz dolgot csináljon szoval megmondod neki

Ez a párkapcsolatban duplán igaz! Elvégre ő közelebb van azért hozzád! (Intimebb a kapcsolat)

2019. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Létezik barátság szexuális vonzalom nélkül (mert konkrétan ez kell hogy a barátság legyen) de számomra nem létezik kapcsolat barátság nélkül. A párom a legjobb barátom is egyben, aki elmondja, ha rosszul áll rajtam a ruha, vagy ha felszedtem pár kilót, vagy ha egy szar döntést akarok hozni. Ugyanígy fordítva is igaz. Ez nem jelenti azt, hogy nem vagyunk tekintettel a másikra, hanem azt jelenti, hogy őszinték vagyunk és emiatt a másik fejlődni tud
2019. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!