Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nárcisztikus akkor is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy nárcisztikus akkor is gondol az exére ha van új barátnője? Sose engedi el az exét?

Figyelt kérdés
Az exemről azt gondolom nárcisztikus, mert több pont is rá illik. Elhagyott majd összejött egy másik nővel. De mindezek ellenére ha Facebookra vagy Instára kiteszek egy történetet akkor megnézi.
2019. nov. 10. 11:24
1 2
 1/16 Zsoltmester ***** válasza:
91%
Fel kéne nőni és le kéne szokni az ilyen gyerekes dolgoról, hogy jaj facebookon lájkolt meg ilyen hülyeségek.
2019. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
A nők szerint a férfiak 90% nárcisztikus. Ez szánalmas. Én az emberek felére meg rátudom sütni, hogy pszichopata. Egy igazi személyiségzavar klinikai eset és legtöbb esetben nem kompatibilis a szenvedő alany a társadalommal. Az exed nem nárcisztikus, max csak sz** ember, mint jó sokan. Talán nem kéne össze-vissza jelzőket rásütni a másikra, csak mert megbántottak.
2019. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
# 2: Ebben tévedsz. Nagyon sok ember él személyiségzavarral úgy, hogy egész jól elboldogul vele a társadalomban. A legtöbb (akár komoly) személyiségzavar a párkapcsolatok szintjén jelentkezik markánsan, ott okoz problémákat. Pl. a borderline, vagy a nárcisztikus, vagy a hisztrionikus (vagyis az összes dramatikus klaszterbe tartozó) személyiségzavar tipikusan ilyen. Az ezekben a személyiségzavarokban szenvedők sokszor kifejezetten sikeresek az élet más területein, mert érdekes, vonzó, színes egyéniségek, akik "jól el tudják adni magukat", viszont komoly kötődési zavaraik vannak, amelyek a hozzájuk közel álló személyekkel kapcsolatban jelentkeznek és okoznak nehézségeket.
2019. nov. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

1: nem kéne mindenkit narcisztikusnak diagnosztizálni , minden laikusnak.

( Most a nárcisztikus az új divat ? )

2: hogy megnézi mit raksz ki , az semmit nem jelent. Ennyiben merül ki , hogy szerinted nem tudott elengedni ?

2019. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Orvos úgy se fogja nála diagnosztizálni. De nekem minden okom megvan rá hogy ezt gondoljam róla. Nem is ismerősöm, mégis egyből rákattint arra amit kiteszek. Én nem szoktam állandóan az exeimet nézegetni.
2019. nov. 10. 11:35
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező: volt nárcisztikus párom. A kapcsolatunk alatt szinte végig kommunikált az előző barátnőjével, követte az életét, sőt, majdnem újra össze is jött vele (saját bevallása szerint bosszút akart állni rajta, hogy elcsábítja, aztán pofára ejti).

Egészen durva elképzelései voltak, hogy majd mi ketten menjünk több hétre vendégeskedni az exéhez, mert milyen jó, hogy külföldön él, és biztos szívesen látna minket.

A nárcisztikusok HASZNÁLJÁK az embereket, a saját elképzeléseik szerint. Akkor is, ha már nincs hozzájuk közük. Tehát ha követi az életed, akkor lehet, hogy önigazolást keres (és gyárt) magának, hogy mennyivel jobb volt veled az élete, nélküle senki és semmi vagy. Ő simán kiolvassa azt a történeteidből, hogy még mindig rá vágysz, a nárcisztikusok sokszor gyártanak alternatív valóságot maguknak, amiben ők mindenki számára a legfontosabbak.

2019. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#2-es

Én ezzel foglalkozom, ezt tanultam.

Egy személyiségzavaros kilóg a társadalomból. Egyébként akikről ti beszéltek, és nagyon sok embert érint, az hajlam, de a kettő különbözik. Onnantól kezdve, hogy valakire azt mondjuk, paranoiás, nárcisztikus, szadista, már klinikai súlyosságról beszélünk.


Értem mire akarsz kilyukadni, van benne igazság, de ez csak azért van, mert senkinek sem tökéletes a személyisége. Egy kiegyensúlyozott érzelmileg intelligens ember az összes ilyet kiszúrja. Ma azért nem szúrjuk ki, mert valamilyen szinten mindenki ezt csinálja. Magyarországon főképp sehol sincs a pszichiátria és a pszichológiai, nem csak a testet de a lelket is ápolni kell.


Egyébként meg, ha igaza lenne ezeknek az embereknek, és valóban nárcisztikus személyekkel találkoznának az életben, akkor nem megvetni kéne őket, hanem segíteni rajtuk, mert ez bizony betegség.

2019. nov. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egy nárcisztikus leginkább csak saját magára gondol. Az, hogy elengedi e az exét vagy sem, leginkább azon múlik,h tud e belőle hasznot húzni, ha nem, akkor keres mást, akinek a vérét szívhatja. Az, hogy valaki a szaros facebookon megnézi a történeteidet még semmit sem jelent,van aki az összes ilyen storyt végigpörget. Amúgy meg a nárcisztikus a saját hasznával törődik, márpedig ebből neki semmi előnye nem származik, h ezeket megnézi.
2019. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

# 7: Nem tudom mit, és hogyan tanultál, de sok mindent összemosol....

Vannak az elmekórtani esetek, pl. paranoia, skizofrénia, stb., és vannak a személyiségzavarok, amelyek nem agyi elváltozásból fakadnak, hanem az egyén családi szocializációja során alakulnak ki, különböző érzelmi-viselkedési-gondolkodási mintázatokban nyilvánulnak meg. A személyiségzavarukról az érintettek sokszor nem is tudnak, max. akkor derül ki, ha valamilyen elakadás kapcsán szakemberhez kerülnek és akkor kiderülnek a mintázatok. A személyiségzavarok tüneteitől sokszor leginkább az egyén környezete szenved, az egyén jól felvértezi magát elhárító mechanizmusokkal, hogy ne kelljen szembenéznie a problémáival. Sok (különböző) személyiségzavarban szenvedővel találkoztam életemben (csoportterápiák során), szinte kivétel nélkül mindannyian jól boldogultak az élet számos területén, a személyiségzavar csak néhány (jellemzően párkapcsolati) téren mutatkozott meg drasztikusan. Persze a problémák érintik az élet minden területét, de nem olyan látványos problémákat generálnak, mint a kapcsolatokban.

A nárcisztikus személyiségzavar viszont speciális abból a szempontból, hogy a pszichológia jelenlegi állása szerint nem orvosolható, mert pont azok a készségek hiányoznak a nárcisztikusokból, amelyek lehetővé tennék a hatékony terápiát.

2019. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
És a párkapcsolat, meg a közeli családi kör nem része a társadalomnak? Ugyanarról beszélünk, csak te másképp definiálod a társadalmat.
2019. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!