Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kövessem az álmaimat, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kövessem az álmaimat, vagy maradjak itthon a párommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már hónapok óta csak azon jár az eszem, hogy kimegyek külföldre, ha felmondok a jelenlegi munkahelyemen. Az, hogy külföldön éljek és dolgozzak az egyik legnagyobb álmom. A probléma azzal kezdődik, hogy párom, akivel már 2 éve együtt vagyunk nem jönne velem. Ha én kiutazom, azzal valószínűleg véget is érne a kapcsolatunk. Nagyon szeretjük egymást és nagyon fáj belegondolni, hogy itt kéne hagynom őt.

Ő viszont nem szeretne kiutazni velem, neki jobb a munkája, fizetése, magasabb pozícióban is van és ő ezt nem adná fel, amit én megértek. Viszont akkor is össze szorul a szívem, ha abba gondolok bele, hogy nem utazom ki.

Óriási érzelmi kavalkád van bennem, egyszerűen nem tudom mit tegyek.

Én minél hamarabb mennék, amíg tehetem és amíg fiatal vagyok, de közben azon is jár az eszem, hogy párommal előbb utóbb lehet véget érne a kapcsolatunk a teljes mértékben eltérő életcéljaink miatt. Ő megállapodna és családot alapítana, én lehet még házasságot sem szeretnék.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen, mi volt a döntésetek?

A válaszokat előre köszönöm.

24L és a párom 27 F



2019. nov. 18. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Pont igy voltam en is mielott magyarorszagra koltoztem volna. Baratnom nem akart en igen stb stb. Szakitas utan elso dolgom az volt hogy kijojjek. Rohadtul bannam ha nem tettem volna meg, baratno ide vagy oda...
2019. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Szóval a te álmod hogy Angliában mosogass , míg a jól kereső párod aki szeret téged veled képzeli a jövőjét családot szeretne alapítani veled 30-hoz közel ,te pedig gyk-n kérsz tanácsot.Én már komolyan összehugyozom magam hogy milyen emberek vannak...
2019. nov. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Persze utolsó, mert külföldön csak aljamunkát lehet végezni, ugye? Ugyanígy mindenkinek egységes életcél a házasság-gyerekek-kertesház trió? Hagyjuk már ezt a baromságot.

Kérdező süt az írásodból, hogy nem illetek össze, mert teljesen más a jövőképetek és akár itthon maradsz, akár nem, nem egy irányba haladtok. Biztos jobb ez a kapcsolat és az a fajta élet, ami ebből fog következni, mint az álmaidért dolgozni?

2019. nov. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
Azt kéne tudni, hogy miért a külföld. Kaland, kezdőtőke vagy eleve ott akarsz élni? Ezeket nem ártana tisztázni magadban.
2019. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Csak egy teszt
2019. nov. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ez mindent elárul (idézlek): "...lehet véget érne a kapcsolatunk a teljes mértékben eltérő életcéljaink miatt."

Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa - tartja a közmondás. Én a helyedben kimennék.

2019. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Írok privátban személyes tapasztalatot. Én egy külföldön nevelkedett Magyar származású vagyok, és hasonló cipőben. Remélem nem bánod, hogy megosztom a tapasztalataim üzenetben, csak hirtelen összeszedni az egészet ide nem lenne egyszerű.
2019. nov. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy egészséges, normális, működőképes kapcsolathoz kell az, hogy az alapvető jövőkép egyezzen-sok más fontos dolog mellett. Ha ez nem egyezik akkor valaki feladja az álmait a másik álmai javára. Ez egy 2 éves kapcsolat.. ekkoriban kezded megismerni párodat igazán, felszáll a rózsaszín köd (valakinél előbb).

Meg kéne beszélnetek, hogy ki hogy tervezi a jövőt és ha nagyon különbözik lépni kell. Vagy meghunyászkodsz. Kompromisszum esetleg lehetséges lehet: pár hónapra mész ki, világot látsz, párod párszor kiutazik hozzád. Lehet ,hogy neki is megtetszik kint vagy te jössz rá, hogy mégsem olyan jó a párod nélkül. Vagy rájössz, hogy neked ez az életed és nem kell bele a párod feltétlen. A távollét sok mindenre rávilágít egy kapcsolatban. Segítene a döntésben.

2019. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sokkal idősebb vagyok, (évtizedekkel) de keresem az alkalmat hogy kimehessek!
2022. júl. 31. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!