Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban nem normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban nem normális dolog ha szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés
27 éves férfi vagyok. 3 napja szakítottam meg a kapcsolatot egy korombeli nővel. Azért nem fojtottam a dolgot mivel ő eleinte csak utalgatva majd később elég undok módon kifejtette a véleményét a gyerek vállalásról. Ami azért is volt probléma mert én már az elején felhoztam a témát de ő mindig csak terelt. Ez rosszul esett de el is tudnám engedni a témát ha 2 napja nem írogatna nekem folyamatosan. Az üzenetei egy része arról szól, hogy mekkora "féreg" vagyok. Egy másik része arról, hogyha tudok alkalmazkodni akkor visszafogad(mikor én szakítottam vele). Viszont a legtöbb üzenet nagyjából arról szól, hogy hiába tud gyereket szülni ő nem lesz gazdateste a társadalom iránti megfelelési kényszeremnek mivel ő egy erős céltudatos nő én meg egy gyenge férfi vagyok aki nem tudja elengedni a társadalmi kényszereket.

2019. nov. 27. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normális, ha szeretnél.

Nem illetek össze, keress egy olyat akinek vannak anyai ösztönei és családot szeretne, rá pedig ne fecsérelj több időt. Aki így áll a gyerekekhez, annak talán jobb is, ha nem lesz.

2019. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Tuti, hogy erre is van valami PUNA szakkör és ott tanulják egymástól az összes ilyen hülyeséget.
2019. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Én sem szeretnék gyereket, de ettől függetlenül bicskanyitogatóan undorító, ahogy az exed vélekedik és ír a témában. Tiltsd le a búsba, annyit se ér, hogy elolvasd, amit összehányt. Egyébként pedig teljesen normális, ha szeretnél, de az is normális, ha valaki nem. Ebben nincs kompromisszum, érdemes hamar megbeszélni, hogy ki hogyan áll a témához és ha ellentétesen, nem érdemes erőltetni.
2019. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Normális, persze. De könyörgöm, ne csináld azt, mint sok szülő, hogy csak azt köpi, hogy neki kell gyerek, de arra nem gondol, hogy egy gyereknek mi kell, amíg felnő (és ha igazán jó szülő akar lenni, pár évig azután is)... Anyagilag, szellemileg, ráérésre, otthonra, családilag, mindenhogy.


Én sem vagyok alapvetően gyerekellenes, de biztos, hogy nem vállalnék "lényeg, hogy meglegyen, onnantól majd valahogy megoldjuk" alapon sem gyereket, sem állatot.

2019. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

A mai világban? Nem, nem normális dolog néhány kivételes embertől eltekintve. A gyerekvállalás sosem volt mindenkinek való, sőt az emberek nagy részének egyáltalán nem való. Eddig "kötelező" volt, szerencsére mostmár nem.

Semmi baj nem lenne vele de az itteni kérdésekből is szépen kijön, hogy mindig pont az vállal gyereket és pont azzal akivel nem kellene. Olyan undorító felelőtlen módon vállalnak tök alkalmatlan emberek gyereket, hogy legszivesebben felpofoznám némelyiket. Arról már nem is beszélve, hogy milyen szar szülők. Magasról tesz a gyerek fejére, nem neveli, nem kommunikál vele, ha a gyerek nem viselkedik jól akkor kommunikáció, kérés, elmagyarázás helyett megy is az üvöltés-pofozkodás. Ezek közé az állatok közé én se szülnék gyereket.

A másik dolog meg az az álomvilág amiben élnek egyesek (főleg a férfiak) a gyerekvállalással kapcsolatban... Nem értem hogy lehetnek ekkora idióták de nagyjából mindenki meg van róla győződve, hogy a gyereknevelés egy édes pici alvó babuka és kész. Meg egy gyönyörű nagyfiú akivel lehet egy órácskát focizni a kertben. És ennyi, ennyi van meg nekik a gyerekvállalásból. Aztán meg jön a nagy koppanás, hogy hoppá az a babuci a nap nagy részében elviselhetetlen és bizony 24 órás munka. Amikor ez tudatosul akkor apuka lelép mert nincs kedve kivenni a részét és további 12 órát melózni még otthon is, anyuka meg belerokkan. Annyira látszik a szülők nagy részén, hogy nem ezt várták. Hogy nem is fogták fel addig, hogy a gyerekvállalás nem a cuki kis lábacskákról szól, hogy rengeteg kötelesség, felelősség, idegörlő munka.

Természetesen vannak kivételek. De nem véletlenül van ennyi szar, belerokkant szülő és neveletlen, már pár évesen lelkileg súlyosan sérült gyerek.

2019. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
4-es vagyok: az 5-ös megfogalmazta minden gondolatom a témával kapcsolatban. Valószínűleg a sok vágyvezérelt hobbiszülő lepontozza a stílusa miatt, meg mert a legaljának ez egy kényes téma, de racionálisan meggondolva nagyon igaz, amit összefoglalt.
2019. nov. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akarni, és nem akarni is normális dolog. De nem hiszem, hogy ezt írta, bocsi. Mármint azt, hogy alkalmazkodsz. A leghülyébb egysejtű sem ír ilyet, ezt hergelésből költötted hozzá.
2019. nov. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es és 5-ös válaszolók! Köszönöm, hogy ilyen tökéletesen és találóan leírtátok, amit én is szerettem volna!
2019. nov. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszer hallottam egy őszinte egy-gyerekes anyuka megnyilvánulását, hogy nagyon kimerítette az az egy gyerek ellátása, neki több nem lesz. Tanítani kellene, mivel jár agy gyerek. Aki így is vállal, az nagyobb eséllyel lesz jó szülő.

A kérdésre: sok nő van, aki szeretne gyereket, de hogy milyen anya lesz, azt érdemes jól felmérni előre.

2019. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!