Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van kihatással a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire van kihatással a pénzügyeitek a párkapcsolatotokra?

Figyelt kérdés
Férjemmel mindketten vállalkozók vagyunk, ilyenkor télen viszonylagos pangás van, tehát az év többi hónapjában kell tartalékolnunk, hogy ezeket a hónapokat is át tudjuk vészelni. Én nehezen viselem, mert stresszes vagyok amiatt, hogy nincs annyi munkánk és nincs annyi pénzünk. Nem érti mi a bajom, mert ő maximum néha ideges de egyáltalán nem stresszel.

2019. dec. 3. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem a pénz és a munka miatt vagy ideges, hanem mert elvárásokat támasztasz azzal kapcsolatban, ami történik. Elvárás -> Pénz -> Nincs pénz -> Idegesség.

Bontsd le az elvárásaidat azzal kapcsolatban, hogy van e pénz.

2019. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Is-is. Ha több pénzem lenne, több helyre tudnánk menni, de alapvetően jól vagyunk így is, a saját részem tudom állni, mondhatjuk, hogy jól élünk, mert egyikünk sem keres keveset, de ha félre akarok tenni, sok dologra nem jut azért, így évi max 2x tudunk hosszabb időre, napokra elutazni.


Vannak fentek és lentek, de mikor összejöttünk, én teljes állásban egyetemista voltam, az ösztöndíjamon kívül semmim nem volt, csak amit a szüleim adtak. Az azért kevés...

2019. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Pénz végett nem vagyunk idegesek. Mind ketten tudjuk, mi az az alaptőke, aminek meg kell maradni, hogy tovább tudjunk lépni. Kicsit fut a szekér, akkor meg tartalékolunk mind ketten azokra az időkre, mikor elég halott minden. A szabadidőt, hobbival, ezzel-azzal lekötjük.
2019. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolatra hatással van a pénzhiány.

És ebből van a legtöbb...

2019. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

#4

Az én kapcsolataimra semmilyen hatással nincs a pénz, sőt, semmi sem. Miért? Mert én így döntöttem. Bárki dönthet így.

2019. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semennyire. Mi is vállalkozók vagyunk de eszembe nem jutna stresszelni a pénzen. Éhen sose fogunk halni akkor mit idegeskedjek? Azon, hogy most 1 millióm van-e vagy 2? Amíg megélünk egyáltalán nem fogok ilyenen idegeskedni, a párom sem. Amíg pályakezdőként dolgozgattunk annyi pénzért amiből éppen megéltünk akkor sem volt ebből probléma. Ami kellett azt megvettük, megtakarítás így is volt akkor mi értelme stresszelni rajta? Pláne elvárni a párodtól, hogy még ő is betegítse magát az aggódással mert te nem tudod átértékelni a dolgaidat.
2019. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én a párommal ellentétben nagyon anyagias vagyok. Akkor érzem magam jól h sok pénzünk van. Egyébként így is millióink vannak félretéve, de ahhoz nem nagyon szeretnék hozzányúlni és mindig azon stresszelek, hogy mi van ha hozzá kell nyúlni, mert akkor az sem lesz. Rengeteg egyébként a havi fix kiadásunk, fél millió felett.
2019. dec. 6. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!