Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

29 éves férfiként maradjak a szülői házban annak érdekében hogy - többek közt az albérleten is - sokat spórolva, pár éven belül saját lakásom lehessen? Mindezt annak tudatában hogy addig biztosan nem lenne barátnőm. Tudom, hogy ezt egy nő sem nézné jó szemmel hogy ennyi idősen még mindig nem egyedül élek. A másik esetben elmennék albérletbe, viszont akkor pár év helyett 4-5 év alatt tudnék csak elegendő összeget összegyűjteni a lakáscélom megvalósítására. Ebben az esetben már a párkapcsolat lehetősége is fennállna.


A helyzet az, hogy ha összehozna a sors a számomra megfelelő nővel, akkor szívesen elköltöznék vele albérletbe. Viszont addig nem fog szóba állni velem, amíg nem egyedül élek. Azonban amíg nem találnám őt meg (ha egyáltalán megtalálnám) addig sajnálnám kiadni a pénzt albérletre. Ez egy ördögi kör.


Nem tartom biztos pontnak a párkapcsolatot az ember életében. Nem tudhatjuk hogy meddig fog tartani, idővel milyen áldozatokkal fog járni. Sok embert ismerek, akik megbánták, mert túl sokat fektettek bele és a végén minden szertefoszlott. Nem akarnék úgy járni mint ők. Az anyagi vagyon és az iskolai végzettség viszont biztos talajt jelent számomra, melyet ha jól megalapozok, akkor életem végéig ki fog tartani. Szerintetek rendben van a gondolatmenetem, vagy túlságosan megbonyolítom?


2019. dec. 11. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan előzetes feltevéseid vannak, amik nem léteznek. Ismerkedj és gyűjtögess! A probléma amit kitalálsz nem létező, csak a fejedben van. Felnagyítod és kiszínezed, hogy ez neked miért jó, csak te tudod. Kifogásnak talán.
2019. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól még mondhatod hogy elakarsz majd költözni a szülői házból sztem.Az exem ott cseszte el hogy halogatta az elköltözést évekig. Ezzel ronthatod el.
2019. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy az hogy egy férfin idővel látni lehet hogy csak kifogásokat keres nem akar elköltözni.Attol ha gyüjtögetsz meg tervezel azzal nem cseszheted el.
2019. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rockarc ***** válasza:
63%

Jol latod, mar benne is vagy az ordogi korben. Nem tudom eddig mennyi penzt gyujtottel, de valamennyi oneronek mar lennie kell. Vagy vegyel belole lakast, vagy koltozz alberletbe, akar szobat is berelhetsz, a lenyeg, hogy 29 evesen szerintem eleve eselytelen, hogy barkinel komolyan szoba gyere, ha a szuleiddel laksz. Tipikus ismerteto jele az orias bebiknek, akik kiszolgatatjak magukat.


Mellesleg ideje felmutatni olyan dolgokat, amik egy ferfitol, ha tetszik, ha nem, de megkovetel az elet. Eloszor is azt, hogy onalloan es fuggetlenul meg tudsz allni a labadon. Aki sajat magat sem kepes eltartani azzal lehetetlen csaladot tervezni. Akarhogy is nezzuk a nok tobbsege a kapcsolat alatt a csaladot es a gyerekeket erti, minimum kozeptavon. Ott pedig kokemenyen szukseg lesz a penzre, mert a GYED az apropenz, es a te keresetedbol kell etetni 4 embert evekig, ha 2 gyerek van tervbe veve. Nyilvan van mar lehetoseg, hogy te maradj otthon a gyerekkel, amig az asszony dolgozik, de ez megint nem a ferfiassag csucsszintje.


Azt akartam ezzel mondani, hogy amig nem bizonyitod az eletkepesseged, addig eselyed sincs. Szerintem. Ha draga az alberlet, akkor messzebb kell koltozni a munkahelyrol, talald meg a szamodra optimalis penz/tavolsag aranyt. Ha a 38. kerulet felel meg arban, akkor ott. A lenyeg, hogy legalabb akkora tavolsag legyen a szuloktol, hogy anyukad ne tudjon papucsban atmenni hozzad. Persze kajalni hazajarhatsz, anyukad orulni fog neki, te penzednel maradsz, a noket meg ez a resze nem erdekli.


Nyilvan garancia semmire nincs, ha eddig nem voltal nepszeru a csajoknal, akkor ezek utan se varj valtozast. Magadert tedd meg. Neked is mas lesz a vilagkeped, ha onallo ferfikent tudsz a tukorbe nezni. Ez a gyujtogetos duma a tipikus kockazatkerulo, ideologizalo, eletkeptelen ferfiak kifogasa. Tul sokan hasznaltak mar, barmilyen racionalis az indok, megis szitokszova valtozott.


43F

2019. dec. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es:


Köszönöm hogy időt szenteltél a részletes személyiség-diagnózisomra. Az életképtelenségemről annyit, hogy 19 évesen költöztem el otthonról és 3 évet éltem külföldön közeli ismerős vagy rokon társasága nélkül. Többnyire más nemzetiségű emberekkel éltem albérletben. Tehát van már némi élet tapasztalatom e téren, el tudom tartani magam. Most is megtehetném hogy elköltözök, a fizetésemből kijönne mindez. De én inkább el szeretném tenni ezt az összeget magamnak, hogy mielőbb saját életet kezdhessek.


Természetesen köszönöm válaszod!

2019. dec. 12. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy ezt egy nő sem nézné jó szemmel hogy ennyi idősen még mindig nem egyedül élek."


Miért foglalkozol azzal, hogy ki milyen szemmel néz rád vagy arra, milyen élethelyzetben vagy? Feltetted már magadnak a kérdést? Próbáltál már választ találni arra, hogy miért fontos ez számodra?

2019. dec. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!