Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénz kérdés, logikusan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pénz kérdés, logikusan, szerintetek jól van ez így a férfi részéről? Nálatok hogyan működik?

Figyelt kérdés

Először is kérlek kíméljetek olyan kommentektől,hogy te nem is szereted őt, a pénz nem fontos,jó a csupasz fenék is stb stb.

Ide olyan válaszokat szeretnék akik megoldást tudnának találni erre a porblémára,vagy tanácsot tudak adni,esetleg jártak úgy ahogyan én. Vagy csak normális véleményt,de mellőzve a kritikát! köszönöm!


Szóval én vagyok a nő,nyáron lesz az államvizsgám,amúgy mellette gyakornok vagyok.Szüleim is támogatnak havi 60 ezerrel,plusz keresek a heti pár napos munkémért havi 70-90 (változó).A diplomám sokat fog érni és kezdő fizumnak olyan netto 300-350-400 lehet kalkulálni. ( ez egy nagoyn átlagos kezdő bér Budapesten pálykezdőnek a szakmámban).

Az én szüleimnek több lakása is van Pesten és máshol is, ha azt nézzük ők "gazdagok". Én is jelenelg egyik laksáukban élek,nincs semmi költségem.


Viszont van a baártom aki már 6 éve dolgozik,de megtakarítása kb semmi. Pár 100e FT. A bére netto 300 körül van ,de rengeteg dolgot kell fizetni és kb tisztán marad neki havi 120 mármint kajára,szórakozásra ennyi marad. De ezt szinte mindig fel is éli és nem rak el semmit!

Neki szülei nagyon szegények,nem örököl semmit. Ugye mindketten felnőttek vagyunk én kb 2 év múlva már házasodni akarok és legkésőbb 3-4 év múlva gyereket szeretnék vállalni. Ide pedig kell az anyagi biztonság.


Mikor beszéltem neki erről a témáról,hogy miként képzeli ,hogy lesz közös jövőnk így,miért nem tesz félre,miért nem agyal akkor azt válaszolja ,hogy :

1, ő ennyi pénzből nem tud félre tenni,maximum havi 30 ,de szerinte az semmi így felesleges. (mondtam,hogy az is valami,de ő hajthatatlan abban,hogy az semmi)

2, szerinte ,kettő emberrel mármint,ha én is beszállok majd és közös kassza akkor már ő is fog spórolni és úgy más lesz

3, ő csak hitellel lesz képes és akar házat venni (ezt én szintén nem tartom jó ötletnek!!mondtam,hogy én biztosan nem fogok felvenni és senkim nem lesz kezes)

4, gonodlkodjak én egy jó vállalkozáson vagy üzleti tippen,ne ő


Szerintetek,hogyan lehet ebből kimozdítani őt? Mit tanácsolhatnék neki,vagy hogyan vehetném rá tudatosabb pénzkezelésre?? Nálatok ez,hogyan ment? Mármint a pénz kérdése?

Engem zavarni fog amúgy,hogy én fogok többet keresni ,meg az,hogy én fogom örkölni a lakásokat,dolgokat és minden majd tőlem lesz,ő pedig nem tesz bele.

A barátom a netto 300-nál nem igazán fog több pénzt keresni,talán van esélye 350-es fizura . Ő inkább úgy gondolkodik,hogy most élek ,egyszer és ki kell használni,em pedig spórolni és a jövőn agyalni.


Ezaz egy problémám vele,hogy szerintem ő nem lesz képes anyagi biztonságot teremteni. Én mint nő pedig nem akarom,hogy ez is rám háruljon,én ezen nagyon stresszelek! Nem azt várom el,hogy ő tartson el,csak érezzem magam mellette bizotnságban.


2020. jan. 9. 17:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
54%

Úgy vettem észre a mai pasik semmi pénzt nem szánnak a gyerekükre/feleségükre.

N25

2020. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%
Jelenleg te is más faszával vered a csalánt! Ezeknél az összegeknél jóval kevesebből megélnek emberek, gyereket, családot fenn tartanak. Te sem leszel hitel (szülői segítség) nélkül fejlődő képes!
2020. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%

2-esnek igaza van.


Valóban jóval kevesebb pénzből megélnek az emberek 2 gyerekkel együtt ráadásul.


Téged zavar, hogy ő kevesebbet keres? Akkor inkább bele se kezdj vele kapcsolatba.


És már ne is haragudj de ez egy hiszti a részedről.


Neked mindened megvan.


Fordítva persze természetes lenne igaz?


Ha 2 ember szereti egymást és nem csak egy párocska hanem társak az életben, akkor miért probléma, ha a TI egyik lakásotokban fogtok élni?


Szerintem egy embert sem zavarna, ha a szüleitől kapna lakást vagy házat és nem kellene fizetni érte semmit.


K**úrvára szerencsés vagy, ennyi, nem kell megdolgoznotok semmiért, megadatott minden. Nem kell hitelt felvenni.


Az én szüleimnek ha lenne több lakása is, totális hülyének néznének ha e mellett én lakást szeretnék venni kölcsönre...


Ha nem tudod őt elfogadni akkor adj fel egy hirdetést, hogy olyan férfit keresel aki havi 1 millát keres, van legalább 4 lakása, egy családi ház.a

2020. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

2, és azt miért kell ilyenkor mindig kiemelni,hogy te meg szüleidtől kapod? kapom és kész ez a lényeg. Engem nem érdkel,hogy ő honnan kapja,csak kapja úgy,hogy az ne okozzon generációkra kiható adósságot,vagy börtönt..


És igen itt arról van szó,hogy én egy jobb anyagi helyzetben élő ,családom által,szerencsésebb helyről jövök,ő pedig teljesen ellentétesen. ezt hogy lehetne megoldani? És több lesz a keresetem már kezdőként ,mint neki.

2020. jan. 9. 18:00
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Egy 300 ezres fizunál hova kell több? Ne mond már, hogy nincs meg az anyagi biztonság.

Tök jól hangzik, hogy te így meg úgy 350-et fogsz keresni, csak tudod a felnőtt életben ez nem így megy. Nem nagyon van arról fogalmad, hogy mit is jelent önállóan boldogulni. Bizony ha anyuka apuka nem rak valakinek mindent a kis feneke alá akkor nem tud mit csinálni, neki kell fizetnie a dolgait.

Illetve nem értem hova túrkálsz a párod pénztárcájában ha még együtt sem éltek, a közelben nincsenek még a közös pénzügyek. Én se rakosgatnék félre ha nincs is konkrét terv hogy mire kell.

De ne mondja már nekem senki, hogy havi 6-700 forintból nem tudnak ketten megélni. Ha ennyire zavar ez akkor keress olyat aki szintén gazdag családból származik és nem kell semmire költenie.

2020. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

3, de ebben a lakásba nem költöztethetem a párom. Mert ő még senkim a szüleim szemében és igazuk is van. Talán,ha házasságig jutnánk akkor elképzlehető,hogy egyik lakást felajánlanák nekünk .De ezek inkább kiadásra valók,nem családoknak. Tehát bevételnek szuper,vagy maximum két embernek. Kisgyerekkel már nem ajánlanám őket.


Tudom,hogy sajnos vannak akik ekvesebb pénzből is megélnek,amit nehezen tudok elképzelni egyébként,hogyan csinálják!! Tényleg,hogyan?

2020. jan. 9. 18:03
 7/33 A kérdező kommentje:

5, ezaz,hogy nem,mert mint írtam ő mind a 300-at elkölti ,minden hónapban. Van diákhitele is azt is kb 4 évig még fizeti. Miután befizeti a kötelezőket akkor marad max 120 és abból kaja legalább 60 ezer. A másik 60-at meg elszórakozza,utazza.

De vannak konkrét tervek,ő is el akar venni és gyereket szeretne.


De érdekes én félre teszem a pénzem,epdig én is elszórakozhatnám,vehetnék minden héten új ruhákat,utahatnék világgá,megvehetném a legjobb telefont fél évente,de minek?? Én miért rakok már most félre? Szerintme ez lenne a normális,hogy elteszed a fizud x %-át

2020. jan. 9. 18:08
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

-Először is, mire megy el neki havi 180?

-Hány évesek vagytok? Gondolom nem sokkal idősebb a srác...

2020. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

1: a diplomáddal keresett pénzről akkor beszéljünk, ha a számládra érkezik. Nem az számít, hogy a papírod mennyit ér, hanem az, hogy te mennyit érsz a papíroddal. Ezt még nem tudjuk.


2: ha már annyira vered magad a leendő fizetésedre, nesze neked, ott az anyagi biztonságod. Egy nő magának szül gyereket, csak annyit várjon el a párjától, hogy őt ne kelljen eltartani, csak magát és a gyerekét. Ha a férfi akar gyereket és nem csak te beszéled tele a fejét minden szarral, motivált lesz abban, hogy félretegyen. Addig meg nincs gyerek.


3: a második állításban igaza van. Én is voltam diák meg gyakornok, minimális szülői támogatással, pontosan tudom, hogy kettőnknek épphogy kényelmesen elég volt ez a pénz, plusz a párom 300 ezres nettó bére. Ez egy kényelmes élethez két főre elég, bár messzire nem fogtok utazni így gyakran például...



Nálunk alapvetően ragaszkodom ahhoz, hogy magamért feleljek. Mondjuk nálunk nem hajtom én sem a gyerekkérdést, akar a franc ilyen gondot a kutya mellé. Azóta mondjuk úgy, mindkettőnk jobban keres, ugyanannyit nagyjából, szóval van pénz mindenre, de a kasszáink csak ott kereszteződnek, ami közös érdek (pl háztartás, kisállat, kaja, közös utazás). Ha mást is akarok, az már az én dolgom, ahogy ő is arra szórja el vagy teszi félre a pénzét, amire szeretné. Én sem örülnék, ha megszabná, hogy mire költsek és mire nem.


Egyébként lehet, mondom, csak lehet, hogy csak te akarsz gyereket. Ha akarna, lelkesebb lenne szerintem, innen nézve viszont úgy tűnik, inkább rád hagyja ezt a gyerekmániás pattogást az anyagiakkal is.

2020. jan. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%
Tehát te konkrétan azért vegzálod a párod mert neki anyuci nem fizette ki az egyetemet és így kénytelen fizetni a diákhitelt... Nagyszerű hozzáállásod van. Nagyon gyerek vagy még fejben, fel sem fogod egyszerűen a pénz értékét. Amíg nem éltél igazi felnőtt életet önállóan addig a gyerek kérdésen is felesleges pattogni mert nincs meg hozzá a kellő realitás érzéked.
2020. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!