Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az igazság ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval mondani szokás hogy jóban-rosszban együtt kell lenni ha komolyan szereti az ember a másikat. Viszont, szerintetek ha sok a probléma, zavaró dolog, akkor nincs valami határ amikor már tönkremegy a kapcsolat? Amikor mondjuk mindkét félnek összejönnek problémák vagy olyan sok. Annak ellenére hogy nem "ha probléma van, lelépek" típusú emberek.


Meg kíváncsi lennék, hogy szerintetek így is lehet boldog egy kapcsolat? Arra értem, hogy ha valakinek sok a baja és hosszú távon, akkor a találkozókon sem 100% felszabadult vagy ha mondjuk akkor heti 1-2 alkalommal megfeledkezne a problémáiról, máskor lehet tönkre teszi attól még a hangulatát.

Meg néha olyan érzésem hogy aki nem boldog, az nem feltétlen tud boldoggá tenni valaki mást.


Persze jóban-rosszban együtt kellene lenni de ha ez hónapokon át vagy féléven át vagy még tovább így megy, lehet-e boldog két ember?

Meg ilyen helyzetekben érthetően kevesebb a romantika mert az ember a problémák miatt szorong.


Én ilyen helyzetbe vagyok a barátommal, 3 éve vagyunk együtt.

Részbe egymással van problémánk de döntő többségben inkább olyan dolgok ezek amikről nem mi tehetünk és nem (nem mindig vagy csak évek múlva) tudunk változtatni.


2020. febr. 28. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szád azért is van, hogy kommunikálj a másikkal. Ha valami nem tetszik, azt meg kell beszélni, változtatni kell rajta, ha nincs változás, akkor szakítás. Stresszben nem lehet leélni egy életet.
2020. febr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Valóban káros hat a sok probléma egy kapcsolatra.

Van ahol ezt kibírja a szerelem és van ahol nem.

Nem vagytok házasok, könnyebben ki tudsz lépni belőle, ha úgy érzed, hogy neked ez már sok, és nem is látsz reményt a javulásra.

2020. febr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még egy fontos kérdés! Ha a sok probléma negatívan hat a kapcsolatra meg már nem olyan a kapcsolat, mint régen de ha a problémák nagy része akkor se fog megszűnni ha szakítunk, akkor mi a helyzet?
2020. febr. 28. 07:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Amíg egyedül vagyunk, addig rendbe kell tenni az életünket és utána ismerkedni.

Mikor kapcsolatban vagyunk, akkor a problémáknak nem kellene rontani a kapcsolatot, ha egymással van problémánk és nem lehet megbeszélni, megoldani, akkor érdemes elgondolkozni a szakításon.

2020. febr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyat ködösen fogalmaztál, így nem is lehet normális választ adni, csak ködöset.


Milyen problémáról van szó?

Ha olyanról, amiért ketten együtt vagytok felelősek, pl. született egy fogyatékos gyerek, akkor bizony ki kell tartani, nem léphetsz csak úgy le, hogy bocsi, nekem ez túl stresszes, csináld egyedül, jó szórakozást hozzá.


A kapcsolat elején, pontosabban a fejlődése során bizony fel kell tárni, hogy melyik fél milyen problémákkal megy bele a kapcsolatba, milyenek az értékrendek, elvárások... a másik fél ebből mit hogyan tud elfogadni, kezelni.


Mint ahogy az is kérdés, hogy hajlandóak vagytok-e összefogni azért, hogy a problémát kezeljétek, megoldjátok, vagy inkább csak együtt éldegéltek a problémák mellett, és ha már felőröl benneteket, akkor a szakításon gondolkozni.

2020. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sok minden közös probléma kijutott. Az első gyerkőcre 6 évet vártunk, a második szívbeteg, ennyire kacifántos házvásárlása, terhesen szerintem senkinek nem volt. Nekem volt zűrös felmondásom, a férjemnek családi viszálykodások. Amikor összejöttünk, én érettségi előtt álltam, végigkísérte azt is és az egész egyetemet is. Egyetlen dolog volt mindig biztos: mi ketten. Úgy gondolom, és tapasztalom, együtt minden könnyebb. Attól, hogy a helyzet szar, mi ketten egymással/egymásnak jók vagyunk. És ez a legfontosabb.
2020. febr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi kivulrol nem tudjuk.

A joban, rosszban nekem egy hosszu idon ativelo szovetseget jelent.

Ha fiatalon, rovid ido utan egyik fel ennyit nyafog, bizonytalankodik, mi lesz kesobb?

Nem tudom, o milyen. De esetleg megerdemelne eselyt arra, hogy ujat talaljon.

Szerintem te problemaznal a kovetkezovel is. Es ha nem parkapcsolatban elnel, csak szex?

Ha van parkapcsolat, az nem boldogsag, csattogo pillangok kergetese. Lehetnek jo es izgalmas pillanatok, de nem happy end felirat.

2020. febr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Konkrétumok nélkül erre nem lehet mit mondani. Milyen problémáról van szó? Van, akinél már az egy komoly és hosszú probléma, hogy az illető hétvégén többet alszik. Van, akinél súlyos betegségről van szó. Van, akinél az, hogy nem mennek minden hétvégén 5 csillagos szállodába...
2020. febr. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Hülyeség a jóban-rosszban. A "rosszban" része nem azt jelenti, hogy ha a kapcsolat egy rakás szar és egymással vagytok "rosszban" akkor benne kell maradni. Ha van egy külső tényező ami az egyik félnek nehéz akkor persze, ki kell tartani mellette. De amikor egymással vannak komoly problémák, összeférhetetlenségek az soha nem fog működni és nem kell erőltetni. Ha meg nem szűnő problémáitok vannak egymással akkor nem tudtok kommunikálni így pedig nulla az esélye, hogy ez valaha is értelmes kapcsolat legyen. Mert nálatok nem a külső tényezők okozzák a gondot. Senkinek a kapcsolatát nem fogják külső dolgok elrontani. Csak is az ha nem illenek össze, ha nem tudnak együtt működni, ha nem tudnak kommunikálni.
2020. febr. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!