Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a külsősége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a külsőségekre jobban adnak az emberek mint a szájhigiéniára?

Figyelt kérdés

Van a cégnél egy 40-es nő aki nagyon tetszett. Csinosan öltözik, enyhe smink , műköröm, pedig amúgy melós. Beszélgettem vele, és mikor rápillantottam a fogaira, akkor kicsit megdöbbentem. Nem volt elöl hiányos, viszont vastagon állt rajta a lepedék, meg a színe is olyan mint aki évek óta nem mosott fogat. Mondanom se kell, hogy eléggé élményromboló az ilyen. Huszonéves kolléga/barátnőjének dettó ugyanilyen a foga.

Nem vagyok egy notoríus fogmosó, de azért igyekszem rendbentartani a fogaimat, nem is jó ha fáj, meg önbizalomromboló is ha csúnya, hiányos. Tudom, hogy esetenként drága a fogorvos, de jelen esetben csak fogkefét és fogkrémet kellett volna venni, az új kabát, vagy a tavalyi Törökországi nyaralás mellé.

De hasonló igaz a férfiakra is! Egyik kolléga azon dillemázott, hogy lecserélje-e a fél éves mobilját, vagy megcsináltassa az a csonk fogát ami gondolom fáj is neki. Erre a következő héten már villogott az új telefonjával.



2020. márc. 7. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
En nemtudom, de amugy en meg azt nem ertem hogy mas emberek miert a masok dolgaval vannak elfoglalva? Tok jo, hogy adsz magadra, meg a szajhihieniadra, de hogy gizike, meg isitke nem adott ra nem hullaba mind1?
2020. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Ebben az esetben elítélendő, hogy nem mossa, de ha "nem szabályos", akkor fizeted neki a fogszabályzót minden költséggel együtt? Csak mert nem olcsó. Nagyon nem.
2020. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy van mivel, hogy mivel az esetek többségében csukva van a szája úgyse látszik.
2020. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom, neha tenyleg kiabranditó. Persze drága a fogorvos, se pl a lepedek eltavolitasahoz fogkrem kell meg fogkefe. Bar az is lehet nem sokkal előtte ettek, meloba en se mosogatom.
2020. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elszíneződés lehet dohányzás, kávé, sőt sok tea miatt is. Ezek bármelyike esélyes nála?
2020. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sokszor beszélgettem vele, volt, hogy többször is egy nap akár 20-30 percet, és mindig ilyennek lattam a fogait függetlenül attól, hogy volt-e kajaszüneten vagy sem. Ez mellett meg nem cigizik, teát nem szereti és kávét is csak otthon iszik.
2020. márc. 7. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Az nem biztos, hogy egyántalán nem mossa.

A leírtakból szerintem csak nagyon fogköves lehet. Mondjuk ezt ingyen leszedik ott ahova tartozik helyileg.


Viszont a színe az lehet genetikailag sárgább. Èn már csak tudom mert nekem is ès hiába mosom a fogam használok fogport meg listerine szájvízet ès hiába mosok napi 3x is fogat nem lesz fehèrebb.

Erre csak egy megoldás van èn pl èvente elmegyek 1x fogászati fehèrítèsre. Igaz ez nem ingyenes magánba kemèny 30ezer ft. De mivel nekem rengeteget segít a fogaim színèn ès kb 1 èv az amíg tudom tartani is a színèt utána kezd el színeződni megint ìgy èn mindig megyek èvente már tudom, hogyha nem tudom megengedni magamnak akkor tudatosan fèlreteszek havi 2-3ezret erre vagy èppen többet ha èpp többet tudok. Így viszont elosztva ez a 30ezer egyántalán nem vèszes egy èvre. Számomra megèri mert a szèp fogak az önbecsülèsemen is sokat dobnak.


Szóval átèrzem azoknak az embereknek a problèmáit akiknek genetikailag nem hófehêr a foguk de hál istennek megoldás mindenre van csak akarni kell. Ès szerintem ezt az èvi 30 ezret sokszor rosszabb dolgokra is elköltik az emberek ez legalább hasznosabb.

2020. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fog természetes színe mondjuk nem a hófehér, a fog fogfehér, más árnyalat, a photoshoppolt fogászati reklámok képei megtévesztők lehetnek. Persze genetikailag lehetnek eltérő árnyalatok. :-)
2020. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van akinek alapból sárgás a foga, ez van.
2020. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az enyém se hófehér, pedig nem dohányzom, és csak napi kettő cappuccinot iszom. Kevés fogkövem nekem is szok lenni, de azt legutóbb a maszek doki 4 ezerért leszedte.Viszont az övé egyértelműen lepedékes esetleg fogköves is. Elég közel álltam hozzá, hogy lássam. Hacsak el lenne színeződve, akkor még látszanának a foghézagok, de itt alig.
2020. márc. 7. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!