Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Erről én tehetek vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erről én tehetek vagy a barátom vagy senki?

Figyelt kérdés

Szóval, mostanában nem találkoztunk a barátommal, több okból sem. Azóta kifejezetten hiányzik, megszoktam, hogy gyakran látom de amúgy is vannak köztünk különbségek, csak most jobban észrevehető. Szóval ellentétesen látjuk a kapcsolatunkat, azt elismerjük mindketten, hogy volt már jobb is, főleg külső problémáink vannak most de mégis máshogy látjuk. Ő úgy érzi, sok jót tett bele a kapcsolatunkba, megteszi, amivel boldoggá tehet, kihozzuk belőle a maximumot. Például mikor utoljára láttam és beteg voltam, hozott nekem csípős kaját, amit kértem, kaptam tőle rózsát is. A napokban skypeoltunk is, skype-olt velem akkor is amikor nem érezte jól magát. Azért érdeklődik még a szüleim felől is, tudja, hogy mostanában nem mindig volt jó az egészségük. Meg írogatunk reggelente egymásnak (reggel messenger, este skype). Én meg mindig azt hiszem, hogy nem szeret úgy, ahogy én őt, hogy nem hiányzom neki eléggé. Én sokkal jobban kifejezem szavakkal is, amit érzek, ő meg ritkábban. Meg a másik probléma, hogy ha felhozom neki, hogy mindig elfoglalt (nem munka hanem más miatt) és főleg én keresem nap közben vagy este őt, akkor azt mondja, hogy nem vagyok elég türelmes, nem várom ki, hogy ő keressen. Ebben lehet valami, mivel már mindig attól félek, nem szeret, nem hiányzom neki.

Nem illünk össze vagy alkalmazkodni kellene egymáshoz? Más a szeretetnyelvünk és ez a probléma?


Ráadásul mostanába neki is megvolt a maga baja (szülők betegsége, szülőknél konfliktus) meg nekem is (betegség, bezártság, a pihenés hiánya). Lehet emiatt annál nehezebb kifejezni, amit érzünk/gondolunk vagy nehezebb igazodni a másikhoz. Meg alapvetően van bennünk feszültség.


2020. márc. 25. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyikőtök sem hibás. Max a barátod kicsit lazább. Neked meg nagyobb szükséged van az èrzelmek kimutatására. Nem gondolnám,hogy nem szeret a barátod. De nekünk férfiaknak nagyobb magánszférára van szükségünk,meg a szeretlek szóval sem szoktunk annyira dobálózni,hiába is vagyunk fülig szerelmesek. Ne gondold túl szerintem ezt a dolgot. Nincs semmi gond én úgy gondolom
2020. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amúgy három éve vagyunk együtt, szóval sok mindent végigéltünk már ketten és sokat küzdöttünk a kapcsolatunkért, mert bizony volt, hogy nehézségek voltak.

Még sose volt olyan, ami most, hogy ki tudja meddig nem mehetünk sehova meg nem látjuk egymást.

2020. márc. 25. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ő nem szereti annyira a netes kommunikációt? Mondjuk én sem rajongok érte, ám, ha szerelmes vagyok és nincs más mód a kapcsolattartásra, simán keresem napjában többször is a szerelmemet.


Miben vehető észre jobban most a köztetek lévő különbségek?

Nem biztos, hogy nem szeret ugyanúgy. Meg kell értened, hogy a férfiak alapvetően nem a szavak emberei, hanem a tetteké. Más, hogy vannak olyan hősszerelmesek, mint én, aki litániát is képes írni a szeretett partnernek. De nem ez az általános. Onnan érzed, hogy valaki szeret téged, hogy mit tesz, cselekszik. Mondani bármit lehet, a tettek beszélnek.

Szerintem kicsit megfojtod őt azzal, hogy mindig te keresed és nem várod meg a kezdeményezését. Ezt magadban kéne lerendezned, mert rámehet a kapcsolatod a sérült önértékelésedre, önbizalom hiányodra. Van élete, gondjai neki is, ahogy neked, nem állhat mindig a rendelkezésedre 0-24. Eleve lehet, hogy ő érzékenyebb, bármilyen probléma adódik, nehezebben éli meg, ami elvonja olyankor a figyelmét, érzelmi energiáját a kapcsolatáról. Neked kell ismerned, hogy ez fennállhat-e nála?!


Az viszont tény, hogy a személyes kommunikációt semmi sem helyettesíti, de ha ez nem lehetséges, minimum webcamera, hanghívásban, ne chatelésben. Ez is valamelyest hiánypótló. Arról szól, hogy van-e bennetek kellő szeretet, elfogadás egymás iránt?

(Személyes megjegyzés: én imádom az ilyen ragaszkodó nőket, de ha megfojtanak, azt nem sokáig tolerálom). F

2020. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a megszokott rend, hogy reggelente írásban kommunikálunk és eddig úgy volt, hogy estefele is így de pár napja este áttértünk a skype-ra.

Meg volt, hogy nap közben is skypeoltunk kicsit vagy telefonon beszéltünk meg este skype. Mielőtt félreértés történne: én ezt nem tartom kevésnek, csak az zavart, hogy nem tudtam eldönteni, hiányol-e úgy, ahogy én őt, szeret-e úgy, ahogy én őt.

Ma kicsit beszéltem vele erről és azt mondja, szokott rám gondolni, találkozna velem ha lehetne, csak nem fogja fel olyan "drámaian." Úgy van vele szerintem, hogy változtatni úgysem tud rajta, nem tudja eltüntetni a koronavírust, nem tudja befolyásolni az én egészségemet se, egyebeket sem, tehát szerintem ezért nem idegesíti annyira, mint engem. Az anyjával kapcsolatban meg az van, hogy nagyon ritkán látja de mégsem idegesíti. Meg, van olyan haverja, akit másfél éve nem látott, pedig mikor régen látta, volt, hogy órákon át dumált vele, régen sajnálta ha nem jött össze ez a találkozó valamiért, az utóbbi egy évben, főleg pár hónapban meg annyira már nem keserítette el ha nem látta ezt a régi haverját. Volt, hogy le is mondta neki a találkozót, hogy velem tudjon találkozni, pedig engem lát gyakrabban.


Szóval lehet különben is ilyen laza típus, aki nem idegesíti annyira magát.

Emlékszem, volt, hogy mesélte, egy kollegája mennyire felhúzta magát valamin, ő meg ugyanazt a dolgot letojta, mondván, hogy ráér.


Talán tényleg ilyen a természete.

2020. márc. 25. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem ebből az jön le, hogy a koronavírus és a gondolat miatt, hogy lehet jó darabig nem látod őt, durván tapadósabb lettél. Ahogy írsz róla és lényegében listázod magadban hogy miket "kell" csinálnia ahhoz hogy te azt érezd jobban figyel rád vagy még szeret, szerintem sokatmondó.


Biztos hogy nem a járvány ideje miatt van ez, csak most még jobban kijött. Önbizalommal kapcsolatos problémákat mennyire érzel magadban? Voltak bizalmi gondok a kettőtök kapcsolatában?


Amiket írtál, az alapján annyi látszódik inkább hogy needy vagy, nem vagy biztos magadban és szükséged van a folyamatos megerősítésre.

2020. márc. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Voltak bizalmi problémák de azokat megbeszéltük és már másfél éve, két éve nincs is ilyen téren konfliktus. Az önbizalmammal kapcsolatban: nem mindig vagyok magammal elégedett, ez elég hullámzó nálam. Nemcsak párkapcsolat téren hanem amúgy is.


Más dolgok is vannak amúgy, amiken akkor is idegesítem magam ha nem tudok rajta változtatni. (Jelen esetben ilyen a koronavírus) Hiába tudom, hogy attól jobb nem lesz. Mikor valamelyikünk beteg egy hétig és emiatt nem találkozunk, bár ez nem gyakori, akkor is ő az, aki jobban elfogadja, mondván, hogy mit lehet tenni egy betegséggel, megvárjuk míg meggyógyulunk és készen van.

2020. márc. 26. 11:04
 7/9 A kérdező kommentje:

Eléggé hozzájárul a jelenlegi helyzet amúgy, mert a bizonytalanság a legrosszabb, hogy ki tudja meddig tart ez a vírus és emiatt meddig nem látom, meddig kell félni, meddig lesz minden korlátozva.

Ha tudnám előre, mert lehetne tudni, akkor jobban viselném. Ha kevés idő, akkor azzal vigasztalnám magam, hogy úgyis hamar visszaáll minden. Ha sok idő, akkor meg számolnám a napokat de átvészelném.

Mivel semmit nem lehet tudni, ezért elviselni is nehezebb.

2020. márc. 26. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt értem hogy rossz, csak ez a listázást és nagyon tapadást azért nem magyarázza meg. Próbáld meg kihasználni az egyedüli időt most, nézegess új hobbikat, olvass, csinálj olyat amit régóta szerettél volna. Neten tudjátok tartani a kapcsolatot, megtanulhatod közben azt is hogy jobban figyelj magadra.


Túlságosan a partneredre koncentrálsz, mintha nélküle nem léteznél. Lehet pont az önbizalmad hiányosságai miatt van ez, most ezeknek is utána lehet nézni, belső kutatást tudsz végezni, fejleszteni magad. Csak ezeket akarni kell és kell egy igény rá, nem lehet mindig a másikra támaszkodni.

2020. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Amúgy sajnos magammal nem is tudok úgy foglalkozni, ahogy kellene, mert a körülmények nem engedik. A szüleim most jobban rám vannak szorulva mint máskor, több a baj, mint máskor, többet segítek, mint máskor és amúgy emiatt ha akarnék, akkor se mindig tudnék csinálni, amit szeretnék.

Az belefér, hogy a párommal skype vagy beszélni, mert az nem órákon át tart meg nem nagy probléma ha félbehagyjuk és majd folyatjuk. Azt viszont nehezen tudom megoldani, hogy magamra is legyen idő. Tanulni is nagyon nehéz, a körülmények miatt. Pedig szeretnék többet de nehezebb, mint máskor. Minden nap próbálok, csak haladhatnék gyorsabban is. Meg néha szívesen megnéznék egy filmet de nem nagyon fér bele az időmbe.

2020. márc. 26. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!