Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így szerintetek mi? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így szerintetek mi? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából eléggé tehetetlen vagyok. Van egy 1 éves kapcsolatunk.

A barátom úgy érzem, hogy semmibe vesz. Igazából már az elején sem volt százas. Mindig kifogásokat gyártott, hogy miért ne találkozzunk, folyton azt várta, hogy én menjek hozzá és minden mást előtérbe helyezett rajtam kívül. Pedig azon kívül mikor együtt voltunk, minden rendben volt köztünk és élveztük egymás társaságát. Végül kiderült, hogy az előző kapcsolatában csalódott és félt belefektetni energiát az újba (azaz belém). Igazából én személyesen nem értettem akkor sem, hogy mivel érdemeltem ki, de megértettem, megbeszéltük, túl vagyunk rajta. Azóta ilyen szempontból kiteszi a lelkét.

De utána kiderült az is, hogy beteges módon féltékeny. Mindig ellenőrzi, hogy melyik közösségi oldalon mikor voltam aktív és volt már, hogy sunyi módon beleolvasott az üzeneteimbe, amíg én a fürdőben voltam. A régi ellenkezőnemű ismerőseimmel is megszakítottam a kapcsolatot, hogy még csak félreértést se szüljön. De valamelyik nap írt nekem egy régi barát (egy meleg srác, még suliban minden nap együtt lógtunk, de ezer éve nem beszéltünk). Így most érdeklődött, majd viszonoztam én is, így 1-2 sort beszéltünk. De látta is, mivel ezt elmondtam páromnak, mert minek titkolózzak. Utána kérte, hogy küldjem el neki a beszélgetésünket, elküldtem és az volt a reakciója, hogy írt egy kolléganőjének, akiről azt állította, hogy a nőci erősen érdeklődik iránta, csak ő nem viszonozza ezt. Kíváncsi voltam erre a nagy érdeklődésre, mert nekem bűzlött benne valami, mivel a laptopomon bejelentkezve maradt a Fb-jába, nyomon követtem a társalgásukat. Ezelőtt sose csináltam ilyet és tudom, csúnya dolog volt, de most rámjött egy bizonyos női megérzés, vagy mifene. És barátom olyanokat mondott, hogy "ő persze azonnal visszaír" meg azt is mondta, hogy a csajszi a barátjával vészeli át ezt a vírusos időszakot (ez megint egy másik téma, amit kommentben fejtek ki), ez is mind hazugság volt. Utána azt hazudta, hogy a lány elhívta őt találkozni, míg a barátja elmegy dolgozni, közben ebből semmi sem volt igaz.

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy tényleg minden apró dologban hazudik, ezt pedig én sejtettem, de igazán még sosem fogtam fel. Kezdek arra gyanakodni, hogy kényszeres hazudozó és azért féltékenykedik, mert ezzel akarja eltusolni ezt a dolgot.

Próbáltam már többször szakítani vele, de mindig mondott valamit, amivel meghatott. Ilyenkor meg bánom, hogy nem erősködtem, mert mindig bebizonyítja, hogy sosem változnak ezek a dolgai.

Ti mit gondoltok erről?



2020. márc. 26. 03:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt már az elején megpróbálnám leállítani. Valahol ott, amikor jogot formál arra, hogy átküldesse magának a levelezésemet. Megmondanám, hogy semmi köze hozzá. Ha nem tetszik, akkor így járt. Ezt a minden lépésemről beszámoltatós kapcsolatot én rövid távon se bírnám. Nagyon szerelmesnek kéne hozzá lennem, de ha az volnék, akkor se mennék bele ilyen beszámoltatásokba.
2020. márc. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A vírusos téma csak annyi, hogy ugye még mindketten a szüleinknél élünk. És tudja mindenki jól, hogy beütött ez a koronavírus. A mi családunk nagyon szigorúan veszi, hogy itthon maradunk, egyébként én is ezt preferálom. Így nem megyünk szó szerint sehová, én tanulok, mivel idén érettségizem, amúgy sem könnyű.

Ő viszont azt szeretné, hogy vele töltsem ezt az időszakot, de nem szeretnék a szülei nyakára menni ilyen hosszú időre és hát a biztonság. Ráadásul az óvatos családom sem támogatja, mindnyájan itthon vagyunk már lassan 2 hete. És úgy adja elő, mintha konkrétan én szerveztem volna meg ezt az egész krízist.

Azzal próbál meggyőzni, hogy más párok mind együtt töltik, holott ez nem igaz, mint kiderült most is. Gondolom, a többi példája sem igaz.

De nem érti meg.

Ez viszont csak egy plusz sztori a sok közül.

Ennek ellenére mégis nagyon szeretem és most is a nyakába ugranék, ha tehetném.

2020. márc. 26. 03:40
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Hülye vagy és reggeli mesének is pocsék a sztori.

Beteg vagy, hogy ilyen pasival akarsz együtt lenni.

Azt meg, hogy otthon maradtok, legalább egy család értelmes a több ezerből.

Ki kéne dobnod a fenébe, nem a nyálas szarságai után megbocsájtani neki. Hidd el, jobb egyedül maradnod, és boldognak lenni újra egyedül, még ha kis ideig is, míg nem találsz mást, mint ilyen mérgező kapcsolatban.

De gondolom túl jó pasi ahhoz, már mint kinézetre, hogy kidobd szegényt.

Te is tuti az a fajta vagy, aki nem veszi észre az előnytelenebb külsejű, átlagos férfit.

2020. márc. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz, ha ezt most itt befejezed. Nem könnyű szakítani, mindenkit megvisel, de egyszer túlesel rajta. Pár hét, és ezerszer jobban érzed magad, mint most. Pár év, és be fogod látni, hogy miért nem szabad ilyen férfira egy percet is pazarolni.
2020. márc. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
...és ilyeneket választotok, sorban, egymás után.
2020. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nem mondanám, hogy szakíts, ha egyszer szereted. Csak állítsd le, tartsd meg a magánszférádat valamilyen szinten. Másnak meg más hülyeségei vannak. 4 kapcsolatom volt, abból bármelyikre rá tudná húzni egy jó pszichológus, hogy bántalmazott voltam. Az egyik fizikailag akart bántalmazni (csak időben kidobtam, de voltam mellette életveszélyben, amikor egy hajszálon múlt), a másik leamortizálta az önbizalmamat azzal, hogy mások előtt nem vállalt fel és sose dícsért, a legnagyobb bók tőle az volt, hogy megfelelő vagyok és nem kéne neki jó nő, mert azt félteni kell - konkrétan hánytam, ha ebben az időszakban tükörbe néztem, a harmadik gyönyörűnek tartott és a tenyerén hordott, csak mire észbekaptam, már majdnem megvásárolt a drága ajándékokkal és olyan szívességekkel, amik nagyon sok pénzt értek és ha elfogadtam volna, teljesen lekötelezettje lettem volna, a negyedik nárcisztikus személyiségzavaros volt és szexmegvonással büntetett, de nem úgy, mint egy átlagember, nem azért, mert bármi konfliktus lett volna köztünk, egyszerűen csak azzal szórakozott, hogy elcsábítson, megszerezzen magának egy menetre és mindig az utolsó pillanatban meggondolta magát. Na szerinted ezek közt ki volt a normális?

Akkor meg, ha mindegyik dilis, legalább legyen azzal az ember, akibe szerelmes.:)

2020. márc. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatásokat! Igazából ezek után komolyan gondolkodom a szakításon.

Az utsó válaszoló érti, hogy miről van szó.

Én is ilyen véleménnyel voltam arról, ha valaki nem tudott megszabadulni egy kapcsolattól, hogy az ilyen nem normális stb. Sose gondoltam, hogy ez velem is megtörténhet. Én anno gondolkodás nélkül dobtam, aki épp dilis volt (nem jó értelemben).:D

Most meg itt vagyok én is ebben a helyzetben és áhh, higgyétek el, megmagyarázhatatlanul nehéz! Mintha egy csapdában lennék, amiből nem tudok szabadulni! Nem kívánom senkinek!:((

De egyszer majdcsak kiszabadulok.

2020. márc. 26. 14:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, sikerült kimondanom és vége! Köszönöm, hogy biztattatok, tudom, idegenek vagyunk, de sokat segítettek még ezek a visszajelzések is! Ezer hála, akárkik is írtatok!(:,(
2020. márc. 26. 19:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem érdemes ebbe a kapcsolatba időt, energiát fektetni.
2020. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már rég el küldtem volna biztos, hogy nem számoltam volna be neki de miről a levelezésemet se mutattam volna meg neki parancs szóra. Az én dolgom ha akarom magamtól is elmondom hanem akarom akkor nem. Ettől különbet is találsz.
2020. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!