Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Honnan látjátok egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Honnan látjátok egy nőn, hogy önbizalom hiányos?

Figyelt kérdés
Itteni kérdésekről kaptam ihletet. Összejönnétek-e önbizalom hiányos nővel/férfival? Férfiakon még csak látszik, de nőkön, hogy lehet észrevenni? Nem lehet, hogy csak introvertáltabb, visszahúzódó típus, de az önbizalmával semmi baj? Konkrétumok érdekelnének, mi az önbizalom hiány látható jele? Mondjuk én azt se értem, ha például egy csúnya ember azt mondja magáról, hogy csúnya, rögtön megkapja, hogy önbizalomhiányos. Nem lehet, hogy simán csak van tükre? Tudom, van az a közhely, hogy mindenkinek más a szép blabla...Nem tudom. Én már láttam olyan csúnya embert, aki mindenki más szerint is csúnya volt. Attól még lehet nagyon szerethető. Lehet, hogy minden csodálatos belső tulajdonságával tisztában van, elfogadta magát, de tudja, hogy a külseje nem előnyös. Akkor ő most önbizalom hiányos,vagy reálisan látja magát?

2020. ápr. 5. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Önbizalom hiányos, ha alaptalan dolgokkal vádol meg és folyton konfliktust szül, amiket a saját fejében beképzel. Sajnos volt ilyenben részem. Egyszer egy csaj lehordott, mert nem írtam neki vissza 10-15 percig, mivel épp valamiért kimentem és megkaptam, hogy biztos épp más csöcseire verem ki, vagy valami ilyesmi szöveget, mert neki nem volt nagy melle és ezt aznap esete mondta el.


Ez csak egy igaz példa volt, hogy érzékeltessem amit mondani akarok.

2020. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Szimpatikusan viselkedik, normális, nem "keménykedik", nem harsánykodik.
2020. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Bár nyilván amit leírtam az egy extrém eset volt és biztos vagyok benne, hogy sokaknál nem ilyen hülyeségekben nyilvánul meg, hanem például csak félénk és nem hiszi el magáról, hogy milyen vonzó.
2020. ápr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es! Pont ezt akartam írni. Ott már lehet, hogy valami személyiségzavarnak a része az önbizalom hiány.(Persze nem biztos.) Én most inkább ilyen enyhébb esetekre gondolok, olyan külső jegyekre, amiből az gondolnátok, hogy biztos önbizalom hiányos ez a nő.

2-es! Ahogy eddigi hozzászólásaid olvastam, szerintem te is az vagy, azért szimpatikus neked. De akkor ez azt jelenti, ha valaki tisztában van a külső-belső értékeivel (nem beképzelt, csak tudja, hogy mik az erősségei/gyengeségei), akkor az már kizárja azt, hogy kedves és normális legyen?

2020. ápr. 5. 22:22
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

#4


Nem, számomra nem azok csak, mert ők általában - mindkét nem - lenéznek, megvetnek és hulladéknak tartanak és kezelnek, de még jó esetben is csak leereszkedőek.

2020. ápr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán mer megszólalni, akkor is csak halkan, nem feltétlen néz a másik szemébe, a levelezéseiben a mondatokból is kiderülhet ez (mondatszerkezetek). Pl.
2020. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Onnan, hogy szóba áll velem. Ezt most szó szerint értem, annyira önbizalomhiányos nő nem létezik, aki még össze is jönne velem.
2020. ápr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Konkrétan az önbizalomhiány nem föltétlenül olyasvalami, amit ránézésre, kívülrōl megállapítasz, természetesen ez ismerkedés közben derül ki. A kapcsolatokban meg általában egy romboló tényezōként bontakozik ki.


Az önbizalomhiány konkrétan olyan tulajdonságokban nyilvánul meg leginkább, hogy valaki nem bízik önmagában, saját döntéseiben, emiatt könnyen instabillá válhat, hosszútávon nem tud tervezni, nem kitartó, folyamatos szorongásban él, mások visszajelzéseitōl függ minden gondolata, nagyon könnyū ōt elbizonytalanítani, könnyen meghátrál egy rossz szó miatt. Nincsenek, vagy legalábbis nem meri kifejezni a saját gondolatait, véleményét, inkább mások véleményére ad, másoknak bológat, úgy hogy közben nem ismeri fel azt, hogy a másik is tévedhet.

A tipikus önbizalomhiányos ember még a hülyéknek a szavát is elfogadja, puszta félelembōl, mert nehezére esik kifejeznie a saját álláspontját, könnyen irányíthatóvá válik. de közben nem tud kibontakozni a saját személyisége.

Tulajdonképpen olyan komplexusai vannak, hogy rögeszméjévé vált az, hogy “ō valamit rosszul tesz”, “ō rossz”, így nehezen hiszi el ennek az ellenkezōjét. Ezek mind olyan belsō tényezōk, amit csak némi ismerettség után következtetsz ki az emberbōl és nem ránézésre.


Mibōl gondolod, hogy nōn nem lehet észrevenni?

2020. ápr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nagyon jól megfogalmazta, tény, hogy ez első ránézésre nem feltétlenül megállapítható, de azért vannak erre utazó jelek: görnyed testtartás, szemkontaktus kerülése, halk beszéd, folyamatos tökéletes külsőre törekvés (pl. smink nélkül boltba se), társas helyzetekben látható feszengés.

Külön-külön még egyáltalán nem biztos, hogy ezek önbizalomhiányt jelentenek, de ha ezekből több van egyszerre, akkor sanszos.

2020. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Onnan, hogy szóba áll velem.
2020. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!