Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van nagyobb összegű "rejtett"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van nagyobb összegű "rejtett" pénzetek, amiről a párotok nem tud? - Mikor kell / illik elmondani? (Összeköltözéskor, házasságkor, gyerekvállalás, soha? )

Figyelt kérdés

Nagyobb összegre gondolok, amit megismerkedés előtt szereztetek, vagy mialatt jártatok (kezdeti időkben pl. örökség vagy vállalkozás nyereség, mielőtt komolyra fordult a dolog).


Ha illik elmondani, akkor mikor? (Vagy jobb vésztartalékba, hátha történik valami?)


2020. ápr. 21. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem a házasság a lényeg. Vannak akik soha nem házasodnak össze.


Én inkább éveket mondok, de az éveket is onnantól számolva, hogy összeköltöztetek. És nem egy albérletbe.


Saját lakásnál saját háznál ha kettőtöké és fizetitek a hitelt, akkor elmondanám.

2020. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Sokszor nem is muszáj elmondani.

Az én férjem mindig tudja hol van az eldugott pénzem, el is költi mindig.

Persze nem vagyunk olyan helyzetben hogy ne tehesse, meg nem is piára költi vagy ilyenek, de nem lehet mellette spórolni

(persze ha olyan helyzetben lennénk hogy kelljen biztos nem költené el)


Ez minden kapcsolatban más biztos, én már kicsjt bánom hogy elmondtam


18 éve vagyunk házasok

2020. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Én elég csorónak mutatom magam

4 országba van megtakaritásóm

És nem akarok kapcsolatot a pénzemet szeretem

Ez ennyi

F

2020. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Én ha össze akarnék költözni a párommal, akkor jó ha tudna, hiszen abból tudnánk házat venni, vagy hitelt igényelni, attól függ mekkora ez az összeg. Persze ha más célom lenne vele, akkor valószínűleg nem mondanám el.
2020. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Arról tud, hogy van, arról szerintem nem, hogy mennyi. De ez fordítva is így működik. Tudom, hogy vannak saját befektetései, megtakarításai, de legfeljebb nagyságrendileg tudnék saccolni, hogy mekkora értékben. A jövedelmünkből mindketten berakunk X összeget minden hó elején a közös kasszába, ami fedezi a közös költségeket, illetve minimális közös tartalékként szolgál, a maradékkal meg mindenki azt csinál, amit akar.
2020. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
Nekem volt, van és lesz. Házas vagyok. Sosem fogom magam kiszolgáltatni egy házasságban.
2020. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"(persze ha olyan helyzetben lennénk hogy kelljen biztos nem költené el)"


Azt te csak hiszed...

2020. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolnám, hogy amikor közös kasszára tértek, vagy netalán közös nagy beruházásba vágnátok (pl lakásvásárlás/hitelfelvétel), akkor azért már érdemes lehet elmondani. Nyilván persze kérdés, hogy mit szeretnél vele kezdeni, ha csak szeretnéd ott tartani a bankban, hogy legyen, mert "mi van ha?", akkor lehet, jobb soha nem elmondani a párodnak, hogy van, de ha esetleg szükséged akad rá vagy szeretnéd arra használni, hogy akár a saját, akár a közös életeteket előbbre vidd, akkor szerintem a fent említett helyzetekben már érdemes lehet ezt megbeszélni.
2020. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, de nekem nem olyan kapcsolataim szoktak lenni, amikben titkolne kellene a masik elol a penzemet. Attol meg, hogy tud rola, nem fogja lenyulni, meg kunyeralni belole vagy a sajatjanak tekinteni. Marmint a normalis emberek nem fogjak, a tobbibol meg amugy se kerek. Nyilvan ha a bankban van kulon szamlan, nem irok a paromnak meghatalmazast, hogy akarmikor hozzaferhet, kiveheti, de mi a francnak titkoljam elole? :DD Nyilvan nem is elso randis tema. De amikor mar olyan a viszonyunk, pl fel ev utan, mar eljarunk egyutt nyaralni, osszekoltozunk (nalam ez hamar megtortent), onnantol kezdve altalaban mar nem erzem, hogy titkolnivalom lenne a masik elol.
2020. ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem kell. Szeretnék majd férjhez menni, de gyerekeket nem akarok. Házba sem akarok költözni. Van lakásom, de ha vennék másikat, magamnak venném.


Annak meg nem látom sok értelmét, hogy elmondjam, hogy mondjuk "van 30 millióm a bankban"... minek, menőzésből?


Nem a titkolózás a lényege, hanem nem értem, mit nyer azzal, hogy ezt tudja. Felőlem lehet a páromnak egy lottóötös nyereménye, nekem ahhoz semmi közöm.

2020. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!