Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki ilyet mond és megosztogat,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki ilyet mond és megosztogat, alkalmas párkapcsolatra? "az állatokat mentem, mert az emberiség már menthetetlen" Csak mert gondolom a gyerekei is emberek lesznek, és így ez egy kicsit furcsa.

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 16:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, én sokkal cukibbnak láttam egy kölyökkutyát bármiféle kisbabánál és sokkal jobban vérzett a szívem az állatokért, mint az emberekért. Mindig azzal indokoltam, hogy az állatok ki vannak szolgáltatva az embereknek, míg az emberek tehetnek a sorsukról. Aztán gyerekem született és az első megdöbbentő felfedezésem az volt, hogy milyen végtelenül kiszolgáltatott is az embergyerek. A kis újszülött még a fejét se tudja tartani, ahogy leteszed őt az ágyra, abban a pózban marad, mert olyan 2 hónapos korig a fejét sem tudja megfordítani. Aztán ahogy növekedett, a lelki kiszolgáltatottsága fogott meg, hogy mennyire függ a sorsa tőlem, a szüleitől, attól hogy a legjobb szándékkal is mit hibázok el és aztán ezt cipeli élete végéig. Mindezt nem láttam át, amíg nem volt gyerekem. Ha sírt, mindig ösztönösen a karomba vettem, igény szerint szoptattam, életem legszebbb pillanatai voltak, amikor a karomban elaludt és csak néztem az arcát. Aztán jöttek az anyám korabeli tanácsadók, hogy ne ringassam, mert összerázom, nyugodtan csukjam rá a szobaajtót, ha a kis újszülöttem utánam ordít, mert a házimunkát el kell végezni, ne szoptassam meg éjszaka, mert egy rendes kisbaba átalussza az éjszakát és ne altassam karban, mert megszokja. De én az állatoktól tanultam és tudtam, hogy ha hajnali 2-kor ébred fel a kölyök szopizni, akkor az anyja hajnali 2-kor szoptatja meg és összebújva alszanak, ösztönösen, meg sem fordul a fejükben, hogy az újszülött kis állatnak máshol van a helye, mint az anyja emlőjén és szorosan hozzábújva.

Az állatok iránti szeretetem engem jobb anyává tett, mint ha nem tanultam volna tőlük. A gyerekem pedig arra tanított meg, hogy jobban szeressem az embereket és meglássam az ő kiszolgáltatottságukat is.

2020. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Ramos ökle ***** válasza:
53%

Milyen kis idealista vagy! :D Amúgy hol olvastad ki, h arról volt szó, h az emberek kihalását várja? Érdekes logikai levezetés...

Nekik nem jött be az élet? Ezt honnan tudod? Beszéltem "néhány" olyan emberrel, akiknek annyira nem jött be az élet, h 10 cégük van és dolgozniuk sem kellene, de rühellik az embereket, némelyikük túlzottan is. Amúgy meg rendben van az életük az anyagiakon túl is.

Szóval ezeket az alaptalan feltételezéseket ne nagyon terjeszd igazságként, mert alaptalan, logikátlan és nem igaz. De ha neked jobb, ha ezt hiszed, hát oké.

2020. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Mert akinek bejott az elet, az nem vergodik ezen, ennyi. Te beszeltel egy emberrel. Gondolom benne maradtak valami regi serelmek az emberekkel kapcsolatban. Az en koreimben a tobbseg elvezi a sajat eletet, es senki nem akarja, hogy eltunjon az emberiseg a bolygorol.
2020. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
55%

"Mert akinek bejott az elet, az nem vergodik ezen, ennyi."


Ez gonosz lesz, de mindegy.


Nekem bejött az élet. Ettől függetlenül egy csomó ember zavar a létezésével. Attól, hogy én sikeres vagyok, a többiek élnek, buták, így hatással vannak az én életemre is.


Nekem nem tetszik, hogy vannak nácik, vagy hogy a kormányunk jobb oldali. Ezen nem segít semmi. Vagy a "bejön az élet" azt jelenti, hogy akkora hatalmam van, hogy a szavazásokat is befolyásolni tudom?


Szeretem az életem, azt nem szeretem, hogy az emberek többsége közt kell élnem. Mindenki nyávog, hazudik, csal, nem gondol a másikra, világjárványkor egy kicseszett maszkot nem tudnak a szájuk elé feltenni - remekül megmutatja ez azt, hogy másokat mennyire érdekel az, hogy te élsz-e vagy halsz-e.


Ezelőtt hittem az emberi jóságban, és még ha szar is történt velem, próbáltam a jó oldalát nézni a dolgoknak, próbáltam úgy élni, hogy segítsek másoknak, és ha találkoznak velem, arra még egy rossz napon is úgy emlékezzenek, hogy történt valami kicsi jó.


De ez a vírus megmutatta, ki mit gondol rólad, rólam, mások életéről. Ha valakit nem érdekel, hogy én, a családom, megbetegszem-e, onnantól nem fogok izgulni, hogy kit bántok meg, kinek a véleménye miatt aggódom. Amikor kellett volna, akkor nem fogtunk össze. Innentől pusztuljon mindenki.

2020. máj. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14# Miert, talan megbetegedtetek? Ha nem, akkor mi a problema? A legutobbi hir amit hallottam, hogy 22(!) ember van lelegeztetogepen. Itthon semmifele koronavirus jarvany nem volt, nehany ember veletlenul elkapta innen-onnan, de mivel eleve nem egy USA nepsurusegu orszagban elunk, igy itthon akkor sem terjedt volna sokkal jobban el, ha ennyi intezkedes sem lett volna, amennyi volt. Mi sem hordunk maszkot utcan, csak bent, ahol kotelezo. Senkit nem ismerek, aki beteg lenne, es ismeroseim ismerosei sem lettek azok. Errol ennyit. Te is feleslegesen vergodsz.
2020. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 peca1000 ***** válasza:
59%

Én is hasonló vagyok, mint a példának hozott illető, de ezt nem hangoztatom sehol.


Az sem zavarna, ha az emberiség 90%-a kihalna, akár velem együtt, mert sajnálom a környezetet, a Földet, egyszerűen nem érdemeljük meg.


De mégsem buzdítok erre senkit.


Ja és van is, volt is kapcsolatom.

2020. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Ramos ökle, nekem van családom, gyerekem, ez az illető épp a testvéremet fűzi.

Furcsának tartom a jelenséget magam körül, hogy valaki próbálja magát jó embernek beállítani ezzel a szöveggel :DDD, és családok előtt akar bevágódni. Ha nem tetszik az emberiség, akkor vagy ne akarjon gyereket, vagy pedig tegyen a gyerekei jövőjéért, pl azzal, hogy próbáljon javítani amit ő tud hozzátenni a dolgokhoz, ne mindig másokra mutogasson, mert az ilyen emberek ezt teszik.

2020. máj. 31. 00:41
 18/26 anonim ***** válasza:
15-ös, csak hogy senki nem tudta előre, hogy mi lesz. Utólag könnyű okoskodnod. A lényeg az, hogy amikor kellett volna, akkor nem lehetett az emberekre számítani.
2020. máj. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Egyébként meg ja, a Ramos ökle név teljesen beleillik a képbe. Pont az ilyen kétbites erőmberek marketingelik magukat a menhelyekkel. Megfélemlítik az embereket az állatokkal. Nem tudom elhinni hogy őszintén szereti az állatokat az ilyen, nekik a kutyákban is csak az az izgalmas, hogy ők falkavezérek. Ha nem lenne alájuk rendelve a kutya, akkor távolról nem érdekelné őket az állat, mint ahogy természetesen a vadon élő állatok sem érdeklik őket, ami elég szomorú. Majd ha szeret olyan állatot, amiből haszna nem származik, nem fog facebookon reklámozni, falkavezérkedni, hanem csak tesz azért hogy az állatok és az emberek is jól érezzék magukat, akkor majd leborulok a nagyságuk előtt, addig épp az ellenkezője.
2020. máj. 31. 00:50
 20/26 Ramos ökle ***** válasza:

Na látjátok, elég ha a nagy "állatszerető" benéz ide. Ti vagytok a bizonyíték, h ezek miért nem szeretik az embereket.

Név alapján ítélni, kérdező, nem engem minősít, köszi. :D

Amúgy olyanokat írt az egyik válaszoló, ami nem derült ki az elmondottakból, azaz téves következtetéseket von le, mint még páran. Van egy elképzelésük bizonyos embertípusokról (pl. nem jött be nekik az élet, a világ pusztulását várják, stb.), és erre alapozzák az elméleteiket. Ezek alapján mennyivel vagytok okosabbak, mint az "állatbarát embergyűlölők"?

Aztán meg velem is úgy kezdtek beszélni, mint aki ez a típus. Képzeljétek, nem így van, mert a tapasztalatok ellenére nem törődtem bele a világ helyzetébe, de aki igen, azzal nem fogok vitatkozni, hanem inkább próbálom megérteni az okokat, amiért ilyenek lettek.

Az elfogadás és értelmezés nektek sem ártana. ;)

De erről ennyit, nem az én dolgom a téves gondolkodásmódokat megváltoztatni ismeretlen embereknél.

2020. máj. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!