Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Korkülönbség komoly kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korkülönbség komoly kapcsolat esetén. Mennyire tartod fontosnak? Ha komoly kapcsolatot keresel:

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 11:20
A kérdező szavazást indított:
nem fontos
nem annyira fontos, más szempontokat is mérlegelel
csak velem megközelítőleg azonos korú társat tudok elképzelni
5 év alatt még belefér
5 évnél nagyobb korkülönbséget már soknak tartok
30 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

No vagyok,korábban azt válaszoltam volna,hogy +- 5 év korkülönbség fér bele, így tudunk azonos életszakaszban hasonló szemlélettel gondolkodni.

Nemrég viszont volt egy korkülönbséges kapcsolatom, és egyre több emberrel beszélgetek a tőlem fiatalabb korosztályból, így rádöbbenek,hogy nincs nagy jelentősége a kornak.


Persze egyéb körülményt is mérlegelek, csak a kor alapján viszont ma már nem döntenék.


Volt már 4 évvel fiatalabb párom, jelenlegi párom - tizenéve- 2 évvel fiatalabb.

Úgy érzem sokkal jobban megtalálom a közös hangot egy fiatalabbal mint tőlem idősebbel. Persze kivételek mindig vannak.

2020. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondanám hogy fontos a kor is, de ami talán fontosabb az az hogy az életszakaszok, világnezet, célok összeegyeztethetőek legyenek, nem is kell feltétlen ugyanolyannak lennie.

Pl én egyetemre járok még, emelett nem dolgozom ami tudom hogy sokaknak szemet szúr és megbocsáthatatlan bűn, de igazából hálás vagyok a családomnak hogy támogatnak és hogy kiélvezhetem ezt a pár szabad évet mielőtt rendesen dolgozni kezdenék (nyári meló van), amit úgyis valószínűleg egész életemben csinálni fogok és majd szeretnék is.

Vannak olyan ismerőseim akik már dolgoznak pár éve, de ők ezt abszolút megértik mert hasonló helyzetben voltak egyetemista korukban (nálam kb 5-6-7 évvel idősebbek és tudom hogy nem lenne ebből probléma ha kapcsolat alakulna ki). Nyilván nem várom el ebben az esetben hogy az illető engem pénzeljen vagy eltartson, nem erre hajtok.

De ha valaki nem tudja ezt elfogadni, mert mondjuk velem egyidős de 16-18 éve kora óta melózik szakmával (vagy akár suli mellett) akkor hiába 0 a korkülönbség vagy csak 1-2 év, ha mögötte x éves munkatapasztalat és egzisztencia van. És igen előfordulhat hogy valaki egyszerűen nem tudja elfogadni hogy nekem máshogy alakul(t) az életem és később kezdek dolgozni.

Sok ismerősöm van akik mondjuk egyetem előtt szakmá tanultak/dolgoztak tehát eleve kb 20-21 évesen kezdték el, tehát idősebbek nálam x évvel de még mindig "csak" egyetemre járnak. Ez esetben azt gondolom az az 5 (adott esetben 5+ év) nem számít sokat.


Ha 2 ember össze tudja egyeztetni az életszakaszá és elfogadni a másik életszakaszát azt gondolom 5+ év js belefér. Nem mindenki halad ugyanolyan sebességgel. Azt is figyelembe kell venni hogy nem olyan egyszerű (anyagilag) különköltözni sok esetben a szülőktől, nem biztos hogy megéri pláne egyedül tehát több lesz az olyan ember aki sokáig otthon lakik. Van akinek belefér van akinek nem.


Sok tényezőnek kell szerepet játszania és önmagában a kor nem határoz meg minden kapcsolatot.

2020. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Két felnőtt ember között semennyire. Egy komoly kapcsolathoz hozzátartozik, hogy együtt élünk, önállóan látjuk el magunkat stb. Ebből már adódik is, hogy nem igazán más az életszakasz. Mindketten önálló, dolgozó felnőttek vagytok. Számomra ez nem más életszakasz. Közöttünk 11 év van, soha nem voltunk más életszakaszban. Ugyan úgy dolgoztunk, ugyan úgy karriert építettünk, ugyan olyan céljaink voltak. Én mondjuk 16 éves korom óta dolgozom, 20 évesen teljesen önállósodtam ez persze hozzátartozik. A párommal sokkal inkább voltam egy életszakaszban mint a saját korosztályom többségével akiknek a haverozás meg bulika volt az akkori életszakasz a szülők pénzén.
2020. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!