Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi számít nemi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi számít nemi erőszaknak?

Figyelt kérdés

Korábban én - saját meglátásom szerint - erőszak áldozata lettem, amit az akkori párom követett el. Hiába mondtam, hogy nincs kedvem, nem foglalkozott vele. Végül leszorított az ágyra, és megtörtént az aktus, akárhogy is tiltakoztam ellene mind szóban, mind testileg, mert ő éppen azt akarta. Szóba jött egyik barátnőmmel, és ő, akárcsak a jelenlegi párom, értetlenül nézett, hogy ez nem erőszak, mert párkapcsolatban voltunk, és annak része hogy szexelünk, ezért "természetes", ami történt.


Én látom rosszul a dolgokat, vagy valóban csak az lenne "megerőszakolás", ahol vadidegen kap el az utcán?



2020. júl. 10. 15:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
99%

Ez félreérthetetlen nemi erőszak.

Jó lenne, ha mindenkiben tudatosulna, hogy a párod, házastársad stb. is nemi erőszakot követ el, ha akaratod ellenére szexre kényszerít.

2020. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%
Honnan tudod, hogy valami erőszak? amikor egy hétig nem tudsz ülni, csak féloldalasan egy széken, mert olyan fájdalmad van utána.
2020. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, azonban a reakciók alapján (már közeli embereknek meg tudok nyílni, és tudok róla beszélni, eltelt elég idő), az ismeretségi körömben a legtöbben ellenkezően vélik.
2020. júl. 10. 15:34
 4/20 anonim ***** válasza:
99%
Ha akaratod ellenére történik, akkor erőszak. Nem számít, hogy barátok vagytok, együtt jártok, házastársak vagytok, vagy bármi.
2020. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
A barátnőd és a mostani párod idióták. Egyértelmű erőszak.
2020. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

Sajnálom, ami veled történt, természetesen ez is nemi erőszaknak számít. A párkapcsolati státusz, hogy ismeritek-e egymást vagy sem, semmit nem jelent, ha valamelyik fél nem akarja az aktust (bármilyen formájában, orális, manuális, behatolós, akármi), ennek hangot is ad, de a másik fél ezzel nem törődve rákényszeríti, az bizony nemi erőszak. Az, hogy lefog, leszorít, az meg aztán főleg.

Az eléggé ijesztő számomra, hogy a párod is úgy gondolja, hogy ez rendben van, most a barátnőd mondhatni mellékes, ő lehet még élvezné is, ha ilyet csinálna vele a párja (ki tudja, milyen titkolt fétisei vannak), de ha a párod annak ellenére is az exed "pártját fogja", hogy számodra ez egyértelműen negatív élményként maradt meg, nekem azt mutatja, hogy hasonló szituációban lehet, ő is ugyanígy viselkedne. Lehet érdemes lenne átgondolnod a párválasztási módszereidet, mert ezek szerint nagyon egy kaptafára választod a pasijaidat.

2020. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látom, nem az én gondolatmenetemmel van a baj, hanem az ismerőseim gondolkoznak érdekesen.


A párommal szerencsére nincsen gond, iszonyatosan lelkiismeretes és odafigyelő partner, aki minden apró szisszenésemre leáll, hogy fáj-e, mert akkor hagyjuk, és nem erőltet semmit, elfogadja, ha valamit nem szeretnék. A véleménye éppen ezért nem tagadom, meg is lepett.


A partner, akivel ez az erőszakolós eset megesett, az első barátom volt, fogalmam sem volt igazából, hogy mit csináljak és mire figyeljek. De tanultam belőle - kénytelen voltam végül is, ha már évekig férfira nézni sem tudtam, nemhogy bármi másra rávenni magam.


Mára már inkább az aggaszt, hogy barátnő(i)m is természetesnek veszik ezt, rossz belegondolni, hány nő és miken mehet keresztül, mert fel sem ismeri, hogy valójában mi történik a kapcsolatában.

2020. júl. 10. 15:42
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

Ez erőszak volt.

Az erőszak kapcsolatban és házasságban is lehet.

2020. júl. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%
Jogilag ez szexuális erőszaknak minősül.
2020. júl. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

Erőszak, ha azt mondom nem, és akkor is a káromra történik.

Erőszak, ha anyád azt mondja, hogy márpedig megeszed a spenótot, hiába tiltakozol, és erőszak ha a párod rádmászik, mikor jelzed, hogy nem vagy abban a hangulatban, és tiltakozol is. És nem lehet arra sem hivatkozni, hogy majd kedvet kap, nem nem nem, maximum egy idő után inkább hagyja magát a másik, hátha hamar vége lesz.

2020. júl. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!