Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve nem élünk együtt, azzal a jelszóval lépett le, hogy tőlem válik el, nem a gyerekétől. (Még nem váltunk el hivatalosan.) Én nem akartam "megszabni" a láthatást, a lányom nagyon szereti az apját, ezért úgy voltam vele, hogy ez legyen az ő igénye szerint. Nem lakunk messze egymástól, így nem lenne különösebben nagy kihívás, hogy gyakrabban találkozzon vele. Most viszont már ott tartunk, hogy a havi két hétvége sincs meg. De még ezt sem közli, hogy figyelj, bocs, a jövő hétvége ezért azért amazért nem jó, csak akkor tudom meg, amikor rákérdezek. (Számomra természetes lett volna, hogy ha már két hete velem van a lányunk, akkor ez a hétvége az övé.)

Úgy viselkedik, mintha én lennék telhetetlen és követelőző, miközben gyakorlatilag születése óta csaknem egyedül nevelem a gyerekünket. De ha megkérdezem, szerinte mi lenne a korrekt megoldás, hallgat, és egy szót sem lehet belőle kihúzni. (Egyébként általában is ez a módszere, valójában erre ment rá a házasságunk.) Közben megszakad a szívem a gyerekemért, akinek nyilván fáj, hogy apa még a telefont sem veszi nekünk fel, amikor ő beszélni szeretne vele.

Hogyan lehet egy ilyen emberrel normális kapcsolatot kialakítani?


2020. júl. 31. 22:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennel csak az az apa rosszabb, aki akkor is koveteli a lathatast, mikor a gyerekei zokogva mondjak, hogy nem akarnak menni.
2020. aug. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Tedd azt, hogy nem hazudsz a gyerekednek.

"Miért nem jön apa?"

"Nem tudom, de hívd fel és kérdezd meg."

Ennyi.

Azt hiszed, hogy jót teszel a lányoddal, ha úgy állítod be, hogy teljesen normális és elfogadható, ha egy férfi így viselkedik? Ezt a mintát fogja követni egy életen át, mindig olyan férfiak után futva, akik tojnak a fejére, mert azt hiszi, hogy szereti, csak nem tudja kimutatni.

Ne tedd, ne hazudj, ne mentegesd az apját! Egy utolsó xar apa, és erre a lányod is rá fog jönni, és fel kell dolgoznia. Ezt könnyebb úgy, ha te nem azt nyomod le a torkàn, hogy apucika nem rossz ember, nem csinál rosszat, nem baj, ha elhanyagolja. Nem, nem elfogadható a viselkedése, nincs rá mentsége.

Voltam a lányod helyzetében. Éveim mentek rá arra, hogy fel tudjam dolgozni, hogy az apám nem érdeklem, és egészséges párkapcsolatot tudjak kialakítani. Ne úgy kezdjek bele, hogy egy férfi se tud engem szereti, és az a természetes, ha megcsal.

2020. aug. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12 es

Szuperül leírtad, ebben minden benne van.

2020. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!