Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Erasmus és párkapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erasmus és párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, főleg tapasztalatok érdekelnek azoktól, akik voltak hasonló helyzetben!:)


Nekem nagy vágyam egy Erasmus félév külföldön, viszont egy éve együtt vagyok valakivel, akit nagyon szeretek.

Nehezen hagynám itt 4-5 hónapra (bár 1-2 látogatás talán beleférne), mert hiányozna, de ami igazán aggaszt az az, hogy mi van ha a távolságot megsínyli a kapcsolat?


Tudom, hogy lehet online is beszélgetni, de a karantén alatt azért elég világos lett, hogy egyikünk sem olyan jó ebben, a személyes találkozás egy must have.


Szóóval jaa, tudom, hogy nem vagyok egyedül ezzel a dilemmával, és hogy nekem kell eldöntenem, hogy mi a fontosabb, és így is lesz:D


Itt most főleg az érdekelne, hogy aki (vagy ismerőse) volt ilyen helyzetben, hogyan döntött, és mi sült ki belőle!!



2020. aug. 4. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz többször ilyen lehetőséged, vállald be. Nem embertelen hosszú idő egy félév, és ha megsínyli a kapcsolat...Hát nem ő volt neked rendelve.
2020. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

1. Dehogynem, rengeteg párról tudok, akik hónapokat töltenek egymás nélkül a munkájuk miatt (sőt, olyat is tudok, aki heteket tölt nyaralással a párjuk nélkül). Az unokatestvéremet most helyezte a cége Németországból Hollandiába, pedig már 38 éves.


Kérdező: Én voltam Erasmuson és sokaknak volt párkapcsolata otthon (volt olyan, aki nem is európai volt). Páran megcsalták egymást vagy szakítottak, néhányan meg együtt maradtak. Volt olyan, aki házas is volt, valakinek pedig a párja is külföldön tanult, ráadásul távol-keleti egyetemen. Olyat is ismertem, aki Erasmuson ismerte meg a feleségét, úgy, hogy három évig váltogatták az országokat, végül hazajöttek.

2020. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a konzulensem egy egész évet töltött Amerikában, pedig háromgyerekes anyuka, férjes asszony. Nagybátyám is évekig ingázott Amerika és Írország között (mérnök), a felesége sosem panaszkodott, hanem örült a pénznek.
2020. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom a távol keletre utazott el 5 hónapra..egyszer tudtam kimenni hozzá 2.5hétre. 3.5hónapon keresztül 8 órás időeltolódással kellett megoldani, nem volt könnyű. főleg, hogy nagyszerű élményekkel gazdagodott, aminek én nem lehettem részese. de nem tartottam vissza őt. mondjuk mi már jó pár éve együtt voltunk mikor kiment. nehéz volt, de ha mondjuk eu-n belül mész akkor szerintem nem kérdés. ne hagyd ki! örökre bánni fogod! most teheted meg, később nem. inkább azt bánd meg, hogy kimentél minthogy azt, hogy vajon mit hagytál ki...főleg ha esetleg együtt se lesztek később...mindenképp menj ki.
2020. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én voltam Erasmuson, és igaz, hogy én nem voltam kapcsolatban, de nagyon sok nemzetközi diákkal laktam együtt, akik kapcsolatban voltak, illetve az erasmusos társaim közül is voltak, akiknek volt valakije.


Nekem összességében jó tapasztalataim vannak az ott látott kapcsolatokról. 3 hónapig éltem kint, ez alatt az időszak alatt a párok általában 1-2-szer jöttek át kb. 1 hétre (például egy őszi szünet alatt simán megoldható). Voltak olyanok is, akik alapból úgy beszélték meg a találkozót, hogy egy másik városba mentek el az országban, ami egy tök jó lehetőség volt mindkettőjüknek arra, hogy kiránduljanak, és megismerjenek egy idegen országot, kultúrát. A legtöbb pár együtt maradt, vannak közülük, akik már az esküvőt tervezik (3 éve voltam kint).


A véleményem szerint 4-5 hónap nem a világ. Egyrészt van egy biztos határidő, lehet visszaszámolni, nem arról van szó, hogy alapból külön országban laktok, és de még állást kell keresni, de még meg kell tanulni a nyelvet, de még vízumot kell intézni... Ahogy én láttam, attól függ, hogy ti mit hoztok ki belőle. Én úgy látom, hogy ennyit egy kapcsolat simán elbír (főleg mint a tiétek, aminek van előtörténete), ha pedig nem, akkor nem ő a megfelelő partner.

2020. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!