Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak! Itt anonimitással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Itt anonimitással adhattok választ: bármennyire is dívik a modern, erős, feminista nő képe, ti a konzervatív nőképet részesítetek előnyben?

Figyelt kérdés
Nem célom vitát gerjeszteni, mindössze nekem az az érzésem, hogy a kisebbségi csoport a hangos fél és valójában a férfiak nagy része a konzervatív női szerepet részesíti előnyben. Én ezalatt speciel azt értem, hogy a feminizmus első hulláma (amivel szavazati jogot, oktatást kaptak a nők) rendjén van, de emellett a "hátország/tűzhely őrzője", csak a hagyományos női otthoni feladatok háruljanak a nőkre, elvárás egy belső finomság/ lágyság, családorientáltság, legyen valami "csendes erő" a nőben de ne a harcos Amazon figura. Persze az se gond, ha ezt máshogy definiáljátok, de a lényeg itt azon van, hogy a férfinak és a nőnek jól elkülöníthető tulajdonság- és feladatcsokrot tudunk elválasztani, mikor a hagyományos felállásról beszélünk, míg a modern felállásban ezek a különbségek szűkültek.

2020. aug. 9. 00:22
A kérdező szavazást indított:
Igen, én valóban a hagyományos nőképet részesítem előnyben.
Nem, nekem inkább a modern nők tetszenek, a feminizmus későbbi hullámait is jónak látom.
48 szavazat
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Nők, légyszi most ne szavazzatok.
2020. aug. 9. 00:23
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Nekem olyan nő kellene akivel mindent meg lehet beszélni és oldani,én szívesen csinálok vele akármit ha együtt kell vele takarítani az sem baj csak boldogok legyünk,sőt még főzni is főzök vele mert az is egy jó dolog,cserébe mikor nyírom kint a füvet ő össze söpri stb..
2020. aug. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
31%
Kedves legyen, nyugodt, természetes. Ki nem állhatom a nagypofájú, "ki ha én nem" nőket. Meg a szilikonos, kék hajúakat se. A szerény, szomszéd lány típus mindig le tud venni a lábamról. A hatalmas egóval rendelkezőkön csak mosolygok.
2020. aug. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
29%
Szívemből szóltál #3
2020. aug. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem pontosan ebben az érdemi lényeget. Ez: "hátország/tűzhely őrzője" egy eufemizmus arra, hogy végezze el a házimunkát és a gyerek nevelést egyedül?

Mert ezzel baromira nem értek egyet. Ugyanúgy 8 órát dolgozunk, akkor osszuk is el a feladatokat 2 felé. Másrészt én, bár hagyományosan nem férfi szerep, baromira szeretnék aktívan és tevékenyen részt venni a gyereknevelésben, mert nagyon érdekel és határozott elképzeléseim vannak róla, hogy hogyan lehet jól csinálni.

Nem akarok egy harcos amazont aki hanyatt vág ha a fenekébe markolok, de ettől szerintem nem is kell félnem. A nők ösztönösen vágynak a családra és a nyugodt légkörre és inkább biztonság érzettel tölti el őket, ha határozott egy férfi mintsem dominancia harcba kezdjenek vele.

2020. aug. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
95%
Oké, én őrzöm a tűzhelyet, de akkor te hozod haza a rávalót. Mit szólsz?
2020. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A kérdés nem arra szolgál, hogy elkezdjünk megint vitatkozni, mert sok ilyen kérdés volt már, inkább a férfiak őszinte meglátására vagyok kíváncsi, azt kérem, hogy most hallgassuk meg őket és tartsuk tiszteletben a meglátásaikat. Hagyjuk a kérdést ítélkezésmentesen, ezzel segítve az őszinte válaszadást. <3
2020. aug. 9. 00:42
 8/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem a kérdést.
2020. aug. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%

7 De nincs kifejtve normálisan a kérdés. Mi az, hogy "hátország/tűzhely őrzője"?? Ezek ilyen nagyívű semmit mondások.

Mi az hogy "nekem inkább a modern nők tetszenek, a feminizmus későbbi hullámait is jónak látom."?

Én szeretem a modern nőket, de nem tartom ésszerűnek a feminizmus mostani állását, ahol kvótákat követelnek. Akkor én most hova savazzak?

2020. aug. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz egyáltalán "modern nő" alatt? Hogy dolgozik? Vagy mit?
2020. aug. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!