Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek összeköltözés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek összeköltözés szempontjából mi lenne az ésszerű?

Figyelt kérdés

Én 22 éves nő vagyok, a barátom 27 éves. Fél éve vagyunk együtt és sokat beszélgetünk arról hogy mit kéne csinálnunk hogy többet tudjunk együtt lenni. A barátom dolgozik, kb 300000 Ft-ot keres és külön él a szüleitől, viszont a húgával egy lakásban, amiben elég kedvezményesen lakhatnak, mert a rokonaiké a lakás. Én most diplomáztam, szeptembertől dolgozom, viszont mellette a mesterképzést is csinálom, úgyhogy kb csak 150000 Ft-ot fogok keresni, plusz kb 21000 a tanulmányi ösztöndíj és 45000 a szülői támogatás, amit apukámtól kapok, meg néha még 10000 a pótanyukámtól.

Mivel a barátom nem egyedül lakik, így nincs túl sok magánéletünk, a húga pedig elég nehéz természetű, ezért nem szeretem hogy folyton ott kell lennem, ahol a lány is lakik. Továbbá probléma az is, hogy én az agglomerációban lakom még az apukám házában, ezért sok időm el fog menni azzal, hogy beutazok a munkahelyem és az egyetem miatt. Logikus lenne, hogy összeköltözzünk a barátommal, azonban akkor jóval kevesebbet tudnánk félretenni, mintha én maradok otthon és így nem lenne sok kiadásom. De ha 1-2 évig még itthon maradok, akkor sem lesz még annyi megtakarításunk hogy tudjunk venni lakást/házat. Néhány év múlva már lesz pár millió megtakarításom plusz fogok is örökölni néhány milliót, de ha szeretnénk összeköltözni, akkor ahhoz mindenképp kéne felvenni hitelt, ami viszont nagy gondot is okozhat, ha esetleg különválna az utunk. Nekem a hitel lenne a legjobb, mert a törlesztés előbb-utóbb elfogy és marad egy házunk, viszont ha elkezdünk albérletre költeni, akkor azzal nem jutunk előrébb egy közös ingatlan irányába.

Ti mit csináltok, hogyan oldjátok meg az összeköltözést? Tudom hogy annyira nem rossz a helyzetünk, sokkal rosszabb körülményekkel is megoldják az emberek, de egyelőre tanácstalanok vagyunk, hogy mi lenne az ésszerű. Egyébként 2 év múlva meglesz a mesterdiplomám és azzal már én is meg fogok keresni kb 250-300000-ret.



2020. aug. 10. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

"Néhány év múlva már lesz pár millió megtakarításom plusz fogok is örökölni néhány milliót"

Megbeszélted a kedves rokonnal is, hogy néhány éven belül dobja fel a pacskert? Máskülönben nehéz lesz örökölni.

Menjetek el albérletbe; ha ketten fizetitek, akkor nem lesz akkora érvágás.

2020. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is albérlet a legjobb megoldás. Ilyen friss kapcsolatban nem vennék lakást, ki tudja mit hoz a jövő. Kivéve, ha te fizeted az egészet, a te lakásod marad és szakítás után is te maradsz benne.
2020. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Mesterdiplomával 2-300? Ezért nem érdemes elvégezni. Őrök keresnek havi 10 24 órával 250-et.
2020. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

És ha először albérletbe megyünk, majd én veszek fel hitelt, én veszek házat is és a barátom úgymond fizet nekem lakbért, az mennyire életszerű? Tehát papíron én fizetem, de egyébként meg besegít nekem.


3-as: Igazából sokkal többet is fogok tudni vele keresni, de friss diplomásként ennyit minimum, amivel én már rég boldog lennék. Ezzel fogok tudni előre lépni, kutatási eredményeket elérni. Inkább végzek szellemi, kreatív, változatos munkát, minthogy őr legyek.

2020. aug. 10. 16:08
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy addigra pár éves kapcsolatban elég meredek lenne, ha lakbert fizetne neked a barátod.
2020. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1: groteszk, de nekem is az csapta meg a szemem.


Amúgy csatlakozom a többiekhez, albiban kezdenék, nem ugranék rögtön közös lakásba. Igaz magam ellen beszélek, mert úgy költöztem össze a férjemmel, hogy már házasok voltunk, de a közös hitel 20+ évre, valljuk be, komolyabb összetartó erő...

2020. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Tanárként mesterrel kapok 133-at... -.-
2020. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
4: egyedül nem nagyon leszel hitelképes főváros környéki ingatlanárak mellett. Egyébként is féléves kapcsolatban ezt kicsit korainak érzem...
2020. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Már kértem tanácsot ezzel kapcsolatban, fogok kapni hitelt egyedül is, csak nem annyit, mintha ketten vennénk fel. Pár hónapja nagyon érdekel, hogy mégis hogyan fogok különköltözni, ezért informálódom sok helyről.

Azért fogalmaztam úgy, hogy lakbért fizetne a barátom, mert olyan lenne mintha, de igazából csak besegítene, tehát hogy nekem ne legyen annyira megterhelő a hitel. Nem írnék bérleti szerződést meg ilyenek, csak segítene. Ő többet fizetne a közös kiadásokra vagy ilyesmi, amúgyse engedné hogy én többet költsek a közös lakhatásunkra.

2020. aug. 10. 16:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hova költöznél össze? majd 2-3 év múlva okés, de fél év, ugyan kérlek....
2020. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!