Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondanátok egy bántalmazot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondanátok egy bántalmazott embernek, hogy milyen a valódi szeretet egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jelenleg terapeutához járok, mivel szerinte (is) bántalmazó kapcsolatban éltem 3 évig. Fontos elmondani, hogy nekem ez volt az első kapcsolatom. Félek, hogy újra ez fog velem történni egy másik kapcsolatban, mivel nem fogom felismerni a veszélyt, mert úgy érzem, hogy az normális.

2020. aug. 16. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Kapcsold ki a holdfény effektust. Azaz ne csak a hétköznapi forma emberek hibáit vedd észre hanem a sármőrökét is (ahelyett hogy tökéletességet előlegzel meg nekik a külcsi miatt), ezután csak józan ész kell
2020. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Az az ember, aki valóban szeret, az felemel, sosem lehúz. Nem illet olyan megjegyzésekkel, amik lehúzzák az önbizalmad, önbecsülésed. Persze, néha akaratlanul megsértjük a másikat, de ez sosem manipuláció, sosem szándékos, és mindig törekszik arra, hogy többet ne forduljon elő.

Mindig a legjobbra törekszik mindkettőtök számára, és a kapcsolat számára is.

Aki szeret, az figyel arra, hogy jól szeressen, úgy, ahogy neked szükséged van rá.

Aki szeret, az akkor is szeret, ha éppen rossz passzban vagy, melletted van a bajban, ha támaszra van szükséged, ott áll melletted.

Aki szeret, az bízik benned.

Aki szeret, az óv.

Aki szeret, az őszinte hozzád, tekintettel van a te érzéseidre.

Aki szeret, az hajlandó olykor lemondani dolgokról érted.

Aki szeret, azzal mindent meg tudsz beszélni. A saját gondjaidat is, azokat is, amik miatta vannak, azokat is, amik tőletek függetlenek.

Aki szeret, az épít. Akkor is, ha néha ez fáj, vagy nehéz, de segít jobb emberré válni.

Aki szeret, ahhoz elbújhatsz a világ elől, ha baj van. Nem söpör félre, nem hagyja rád.

És ha valódi a szeretet a kapcsolatban, akkor ez kölcsönös. Ott a felek szeretnek együtt lenni, nem érzik tehernek, ha egymással kell lenni, nem lesz gyomorgörcsöd attól, hogy éppen mit fog a fejedhez vágni, vagy mivel fog megbántani. Nem kell tartanod attól, hogy kimutasd az érzéseidet (persze normális keretek között), tiszteletben tartjátok egymás igényeit, és megpróbáljátok ezeket összeegyeztetni.

2020. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

2-es válaszoló vagyok, hirtelen reagáltam az előttem szólóra. Inkább írok neked normális választ, kedves kérdező:

Én is bántalmazó kapcsolatban éltem, az volt az első kapcsolatom. Mellékesen megemlítem, hogy egy előnytelen külsejű, minden szempontból hátrányos személy volt a párom, mégis ő tette meg velem ezeket: sértegetés, önbizalom leépítése, "gázlángozás" (folyamatosan azt akarta elhitetni velem, hogy tönkre vagyok menve mentálisan, nincs realitásérzékem), családommal és barátaimmal való kapcsolataim leépítése (gyűlölt mindenkit az életemben, szerintük mind felszínes, mérgező nyomorult volt), enyhe szexuális bántalmazás, a vége felé, amikor már kezdte érezni, hogy ki fogok lépni, akkor jött a fenyegetés és az érzelmi terror.

Utána több kapcsolatom is zátonyra futott, mert sikerült újból hasonló alakokat választanom.

Felismertem magamban a mintát és az okot, hogy miért akadok mindig ilyenekbe ("megmentő" komplexusom volt, segíteni akartam sérült lelkű embereken, mellé 0 önbizalmam volt), és tudatosan elhagytam ezt.


Ezek után lett egy szeretetre alapuló kapcsolatom: Olyan, hogy soha nem kellett játszmázni az elején, hogy komolyat akar-e, nem hülyül be az elköteleződéstől, tiszteli az akaratom és a véleményem, nem tekint rám ellenségként, az önbecsülésemet pedig építi, nem rombolja. Képes a bajban mellettem állni, nem használja fel ellenem a gyenge pillanataimat később, hanem megölel, minden bajban vigasztaljuk, felvidítjuk egymást, együtt építjük a jövőt, nincs marakodás, nincsenek hatalmi egójátszmák.

De ehhez az kellett, hogy tudatosan életvidám embert válasszak.

Ja, és jóképű.


Nincsen semmiféle holdfény effektus ebben, nem azért akadsz bántalmazókba, mert jóképű/sikeres férfiakkal ismerkedsz, az előnytelenebb/szürkébb külsejű és/vagy zátonyra futott életűek között is pont ugyanolyan eséllyel akadhatsz bántalmazó lelkületű alakba, sőt, lehet még kicsit rosszabb is köztük az arány.

A problémát nem ott kell megfogni, hogy milyen külsejű embereknek milyen hibát veszel észre, hanem benned lesz a probléma forrása (pl. rossz mintát láttál otthon, vagy félreérted a párkapcsolat lényegét, ahogy én tettem, baromi alacsony önbizalmad van...stb.)

2020. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. aug. 16. 17:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már tudod, hogy mi az ami nem! a ezt tudatosítva is lesz, akkor alapból határozottan érzékelni fogod, hogy ki az aki nem, és azt el is fogod utasítani!


Ahogy 2-es írta, önismeret megtalálása, és tudatosítani, hogy aki szeret hogy viselkedik ellentétben azzal aki csak kihasznál és bánt!

2020. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*Ha ez tudatosítva lesz
2020. szept. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

Eddig hol szocializálódtál?

Neked nem az a bajod,hogy nem ismered fel.

Felismered,csak nem tudsz belőle idejében lépni.

Amit az első leírt,az kb ovodás szinten is érzik,tudják a gyerekek.És a leírás nem ugyanaz.Evvel az erővel könyvekből is olvashatnál ilyeneket.


A passzivitásod okát kell feltárni,és azt,hogy miért hagyod magad mások által manipulálni.

2020. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!