Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nektek mennyire probléma úgymond, ha a nő racionálisan áll a lelkizéshez?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de hirtelen nem tudtam megfogalmazni másképp. Arra gondolok, hogy pl. ha ti teljesen ki vagytok borulva valamin, szomorúak vagytok, netán sírtok, arra nem úgy reagál, hogy sír veletek együtt és azt mondja, amit ott és akkor hallani szeretnétek, hanem megoldást próbál keresni a problémátokra, javaslatokat tesz, úgy vigasztal, hogy megindokolja, hogy ezért meg amazért nem érdemes elszontyolodnotok, meglesz a módja annak, hogy jobb legyen.

Ettől ridegnek tartanátok? Vagy túl férfiasnak? Mit várnátok (el) egy hasonló helyzetben?



2020. szept. 30. 04:14
A kérdező szavazást indított:
Valami ilyesmire lenne szükségem, jobb, ha a másik higgadt marad és "összeszed", mintha táplálná a rosszkedvemet.
Nem érezném magam eléggé támogatva érzelmileg, ha hasonló reakciót kapnék. Inkább hangolódjon rám a másik és hallgasson végig, ne "oktasson ki".
26 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Én is elég racionális típus vagyok, jobban szeretem a tiszta gondolkodást és a problémákhoz való konstruktív hozzállást, mint a lelkizést, de vannak helyzetek, ahol a túlzott hidegség az empátia hiányát sejteti.


Ha pl. meghal egy számomra kedves személy, állat, vagy valami okból rámtör a letargikus rosszkedv, a megértő és együttérző kommunikáció többet segíthet, mint a helyzet előnyös oldalainak feltárása vagy annak taglalása, legközelebb mit kéne jobban csinálnom.

2020. szept. 30. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező! Az ilyen kognitív terápiás módszerek nem mindenkinél válik be, csak az alapból intellektuálisabb típusoknál, akiknek esetleg az önismerete is nagyobb az átlagosnál. Ha te minden egyes esetben, bármelyik embernél ezt a módszert alkalmaznád, az szerintem hiba. Keress olyat, aki hasonló mentalitású, habitusú, mint te, vagy éppen intellektuális, önmegfigyelő típus. Az ilyenekkel összeillenél, de egy érzékenyebb embernek lehet, hogy kárt okoznál, mert az együttérzésed hiánya miatt értéktelennek érezné magát, és egy idő után esetleg szégyellné a saját érzéseit. Ha viszont ez utóbbi bekövetkezik, az már sajnos a te hibádból való károkozás lenne a másik számára.
2020. szept. 30. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Előző voltam. Ja, és még egy nagyon fontos dolgot szeretnék hozzátenni. Pánikolás esetén válik be igazán a te módszered. Viszont ha valaki le van törve, az együttérzés TELJES hiánya gáz. Az pozitív, ha segítesz megoldást keresni, de valamennyi együttérzés kimutatására szüksége van az illetőnek, különben bizonyos szempontból tökegyedül fogja érezni magát, és ez utóbbi nagyon nem tesz jót egy kapcsolatnak.
2020. szept. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Még mindig előző vagyok. A lényeg, hogy nagyon vigyázni kell, mert az általad említett, rád jellemző hozzáállás esetleg azt is eredményezheti a másiknál, hogy elfojtja, nem éli meg az érzéseit, és fokozatosan elszigetelődik a saját lényének az "érző" részétől, vagyis az igazi, belső önmagától.
2020. szept. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A kettő között nincs? Aki együtt érzőn (nem hisztisen) megvígasztal? Utána lehet együtt okoskodni is.
2020. szept. 30. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az első mondja. Általában teljesen jó ez a hozzáállás, viszont azért elég sok szituáció van, ahol közel sem a tanácsaidra van szükség, csak együtérzésre, megértésre.
2020. szept. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Noren1989 ***** válasza:
0%
Soha nem talàlkoztam ilyen nővel 🤔😄
2020. szept. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Nekem tetszene, bár a gyakorlatban egyik fajta sem létezik, mert a nők férfiatlannak tartják és lenézik azt a férfit, aki kimutatja az érzelmeit, ne adj isten sír.
2020. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez szituáció függő.

Ha meghalnak a szüleid, a haverod vagy a kutyád ott ne mondja azt senki senkinek, hogy "hát ilyen az élet, ezt tudtad már rég". Ez ilyenkor racionális, de ez olyan fájdalom amit sokan sírva dolgoznak fel.

Ha viszont azzal jön haza egy hete, hogy de szar a munkahely, meg k.cs.g minden munkatárs és elkezd sírni, akkor oda felesleges vigasztalni. Ott meg kell mondani, hogy lépjen ki és kész.

Előbbi és utóbbi dolgok között azért nagy különbség van és ezt a legtöbb racionális ember belátja.

2020. szept. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem értem, hogy a megoldás keresés miért lenne rideg? Végülis ez attól is függ, hogy milyen stílusban beszélsz a pároddal, nem?


Önmagában teljesen normálisnak tartom azt, ha valaki racionális próbál lenni, esetleg segíteni, DE ez nem azt jelenti, hogy rideg vagyok és ne éreztetnék empátiát..


Nem vitatkozok a párommal, nem mondom meg neki szigorúan, hogy mit csináljon. Megölelem, szeretgetem, közben elmondok neki 1-2 javaslatot, de nem erőltetem rá, nem fogom követelni, hogy oldja meg a problémát..


Tehát szerintem az empatikus és rideg jégkirálynő között is vannak árnyalatok..

2020. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!