Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elbizonytalanodtam a párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elbizonytalanodtam a párkapcsolatomban. Tudnátok tanácsot adni? Veletek ez hogy volt?

Figyelt kérdés

32 évesek vagyok(nő) , eggyütt élünk régebb óta a párommal. Egy pár napja beszélgettünk és szóba került az eljegyzés is, azóta elbizonytalanodtam hogy jól döntenénk e. Jól elvagyunk, nincsennek nagy veszekedések, max kissebb összeszólalkozások vannak kissebb ügyekben. Jó társam és jó ember,szeretek vele élni és szeretem, de sosem voltam olyan nagyon szerelmes belé, nem volt nagy lángolás meg kémia sem. A sokadik kapcsolatom már. Ő lenne az ideális férj meg pár a számomra, de elbizonytalanodtam.


Mi a véleményetek erről? Volt már valaki hasonló helyzetben? Tudna róla írni? Ti hogyan döntenétek? Normális hogy megíjedek ettől?


2020. okt. 3. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%
Első körben igyatok meg egy csésze teát.
2020. okt. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Kicsit el vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy megtalálod a nagy lángoló szerelmet és életed végéig abban fogsz élni.


Mérlegeld, hogy egy nem létező ideát kergetsz, vagy olyannal kötöd össze az életed, aki megtalált és szeret téged!

2020. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a te döntésed.


Az, hogy szerelemből házasodunk, egy aránylag új szokás, régen a biztonság, megbízhatóság, anyagi helyzet stb. jobban befolyásolta a kapcsolatokat. A nagyszüleim még inkább praktikus okokból házasodtak és mivel mindkét párkapcsolatban úgy gondolták, hogy ez rendben van így, ezért rendben is volt. Mindkét kapcsolatot tudnám mintaként említeni. Nekem a szüleim második házassága (amiben én születtem), már szintén inkább praktikus/jó barátok voltak előtte/tisztelik egymást házasság volt, és igaziból jobban működik, mint az első házasságuk vagy a környezetemben lévő sok másik házasság. De ehhez neked biztosnak kell lenni benne, hogy ez elég lesz számodra, mert ha ezen fogsz pörögni évekig, akkor nem lesz elég.

2020. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Voltak fellángolásaid más férfiak iránt? Eszedbe jutott hogy milyen lenne mással?
2020. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Egy jó házasság nem a szerelmen vagy a kémián múlik! Ezek csak az extrák, de egyben veszélyes dolgok is lehetnek. Sokan pont a rózsaszín köd miatt nem látják hogy egy világi szélhámos vagy pancser oldalán mentek bele a házasságba.
2020. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem az számít, hogy volt-e lángolás meg kémia meg ilyesmi, hanem hogy mi van.

Azt hiszem esetemben sem voltak ilyesmik, de annyira egyértelműnek tartottam, hogy mi összetartozunk, hogy azon nem volt mit gondolkodni.

Összezördüléseinkkel együtt is mai napig azt mondom, így 20 évhez közelítve, jobb férjem nem lehetne. Persze vannak hibái, vannak amiket nem szeretek benne, vannak amiket hiányolok belőle, de nem cserélném le.

2020. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Voltak fellángolásaim, és eszembe jutott hogy milyen lenne mással. Nincs olyan igazi vonzalom a részemről iránta és aggódom hogy elég lesz e ez a házassághoz. Szinte észérvek alapján döntöttem mellette, nem érzelmek alapján. Lehet hogy szemétség, és bánt is a dolog nagyon.
2020. okt. 3. 12:42
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez így viszont nem biztos, hogy hosszú távon működő lesz. Mert nem kell a lángolás, de az érvelés viszont kevés.
2020. okt. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mik voltak azok az észérvek ami alapján mellette döntöttél?
2020. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha már kétségek merülének fel bennem, lépnék. Nem a középkorban vagyunk. Nekem meg kell az is, hogy így érezzek a másik iránt. Később az is lecsillapodik, átvált, de ha már az elején sincsenek ilyenek, akkor a fene megette. Azért meg nem megyek hozzá valakihez, mert most fixnek hiszem. Úgyse lesz jó vége.
2020. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!