Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit válasszak ilyen helyzetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit válasszak ilyen helyzetben az eddigi fogorvosom vagy a páromat?

Figyelt kérdés
7 éve járok egy fogorvoshoz félévente kontrollra, nagyon meg vagyok vele elégedve, alapos, precíz, mindig mondja, hogy épp mit fog csinálni, számos foghúzást, gyökerkezelést, fogfehérítést, implantálást csinált nekem. Most lenne aktuális menjek újból hozzá. Azonban 3 hónapja összejöttem a szerelmemmel, aki törtenetesen fogorvos, és felajánlotta, hogy innentől kezdve megcsinálja a szükséges beavatkozásokat. Nem tudom ez jó ötlet lenne-e, egyrészt 2 éve végzett, nincs még kellő gyakorlata, másrészt nem várnám el, hogy 30-40-50 ezres vagy drágább kezeléseket ingyen csináljon, harmadrèszt nem tudom,hogy a munkája belekeverése a magánéletünkbe nem lesz-e rossz hatással a kapcsolatunkra.
2020. okt. 27. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Fúj, én biztos nem szeretném, hogy a párom csinálja a fogorvosi de akár a nőgyógyászi kezeléseimet ....

De hát kinek mi ..

2020. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem választanék, az egyik a műszereit, a másik a farkát tolja a számba.
2020. okt. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne.Maradjon a fogorvosod a fogorvosod,a párod meg a párod.Azért mondom,mert én is egészségügyis sulit végeztem,(igaz nem dolgozom a szakmámban),de azt tanácsolták az orvosok (nem is egyszer),hogy családtagot nem kezelünk és nem adunk nekik tanácsot.Egyébként nem is etikus,de ha jobban belegondolsz,sok problèma lehet belőle.
2020. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Inkább ne. A fogorvosod maradjon a fogorvosod.


Ha (isten ments) szétmentek a pároddal akkor mehetsz vissza a régihez mert hozzá ciki lenne.

Nem jó ha az orvos-beteg kapcsolatba érzelneket visznek az emberek.


Plusz nekem is furcsa lenne hogy (azért lássuk be a fentebb említett kezelések nem túl esztétikusak) ilyeneket a párom csinál rajtam utána meg ne arra gondoljon hogy folyik a vér meg a nyál amikor mondjuk meg aar csókolni:D


Maradj a dokidnál a párod meg a párod.

2020. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy a jelenlegi orvosnál maradnék ilyen helyzetben. Egyrészt ismeri a kórelőzményedet, jó szakember. A párkapcsolatra pedig nem biztos, hogy jó hatása lenne. Gondolj csak bele, hogy ha nem jól csinálna meg a párod valamit önhibáján kívül akár, milyen ciki lenne neki és neked is ha vissza kéne menned a mostani orvoshoz. Egy rakás kellemetlenségtől megóvod magadat, ha nem váltasz.
2020. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én orvostanhallgató vagyok és azt tanácsolom,hogy ne válts. Nem ajánlott hozzátartozót kezelni. Nem úgy állna hozzád,mint egy betegéhez.
2020. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6%
remélem, már legalább 50+ os vagy, hogy ennyi fogászati beavatkozásod volt.
2020. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tanácsolom, amit a többiek. Maradj a régi fogorvosodnál.
2020. okt. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Fogorvos vagyok, 2 éve végeztem én is. 2 év után egy tömés vagy fogkőleszedés már rutinból megy, nem okozhat gondot. Ha rendszeresen jártál korábban, komplikált kezelésre, már nem igen lehet szükséged. Rosszul esne nekem is ha a párom máshoz menne azért, mert nem bízik a tudásomban, ezt nehogy megemlítsd neki. A párod is tisztában van biztosan a határaival, ha olyan dologról lenne szó, amihez még nincs meg a kellő tudása, biztosan nem vállalná a kockázatot.

Olyan szempontból igazad van, hogy a másik orvos tudja mit csinált neked, kontrollálja a saját munkáját, tudja mit rakott a szádba, és ő vállal rá garanciát, hogy rendben legyen.

Kezelek családtagokat. Azért az, hogy készítek egy tömést a fogukba, nem ugyanaz, mint egy szívműtét. Nem volt még gond senkivel.

2020. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

9-es, itt nem (csak) a szakmai tudásról van szó.

Lehetnél te az év legjobb fogorvosa, akkor sem szeretném, hogy a páromként a számban matass, mondjuk a szuvas fogaim között.

Hívhatjuk ezt hiúságnak (az is benne van), de ne a szerelmem fúrkálja a lyukas fogaimat.

2020. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!