Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Legtöbbször azt olvasni, jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Legtöbbször azt olvasni, jobb egyedül élni mint egy rossz párkapcsolatban. Létezik akinek az ellenkezője jött be?

Figyelt kérdés
A rossz kapcsolatot úgy értem hogy sűrűn van mondjuk vitatkozas, összeveszés, egyet nem értés, de attól szeretik egymást és elvannak.
2020. okt. 28. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki így gondolja, az csak még nem élte át a katarzist milyen jó is egy ilyen rossz kapcsolatból kilépni.

Vagy a nyakukon van egy közös ingatlan 20 milliós hitel stb. akármi, amiért így (pl. anyagilag) sokkal jobban megéri együtt maradni.

Más esetet nem tudok elképzelni.

2020. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Lényegében a nyitott kapcsolatosok is pont ezt csinálják. A kapcsolat a régi módon nem működtethető és ezért lesz belőle az ami.
2020. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a kulcs, hogy egyéni mérlegelés alapján mi a "rossz kapcsolat" és az egyén hogyan érzi jól magát. Ha mondjuk lelkileg lehúz, bánt egy kapcsolat és nem számíthatok a partneremre, annál egyértelműen jobb az egyedüllét.


Attól, hogy sok a vita, de ugyanakkor egymásért is küzdünk és amúgy támaszkodhatunk egymásra, az még nem rossz kapcsolat, csak formálódó/krízisbe került kapcsolat.


Ebben az esetben azt célszerű mérlegelni, hogy számomra mi a fontos. Ha jól megvagyok egyedül is, és egy párkapcsolattól azt várom el, hogy jól érezzem magam benne, akkor jobb egyedül.


Ha számomra fontos szempont, hogy legyen egy társam, akkor figyelembe veszem azt is, hogy ez munkával jár, és a krízisek normális velejárói a folyamatnak. Ennek megfelelően a krízisekre lehetőségként tekintek, amiket megoldva jobb lesz a kapcsolatom.


A "megvannak" kifejezés nekem arra utal, hogy ez a kérdés nincsen eldöntve. Nos, sajnos ilyen esetben jobb az egyedüllét. Pusztán azért, mert szerintem ahogy egy vállalkozásban, úgy egy párkapcsolatban is a stagnálás egyenlő a lassú pusztulással, így a nem döntés is döntés, mégpedig a kapcsolat felbontása mellett, csak lassabban és fájdalmasabban.

2020. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jobb az életem a párommal, akit nem szeretek, mint azelőtt. A maga módján rendes, megbízható.
2020. okt. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!