Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Még nem együtt élő párok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még nem együtt élő párok, hogyan megy az ajándékozás nálatok?

Figyelt kérdés

A párommal régóta együtt vagyunk, ismerjük egymás családját, rendszeresen részt veszünk együtt családi eseményeken. Még nem élünk együtt, viszont mindketten dolgozunk én pedig tanulok is mellette, külön kasszán vagyunk. Nálunk nem szokás felnőttek közt ajándékozni, gyerekek pedig nincsenek a családban még/már. A párom családjában viszont minden ünnepet megtartanak, és gyerekek is vannak, így mindenkinek tizenezres ajándékokat veszünk amiknek a felét én állom. Az idei karácsonnyal már egy kisebb vagyont adok ki amit kezdek nem annyira fairnek érezni, hiszen csak én szállok be, de rosszul is érezném magam ha nem tenném, mivel “vendég” vagyok. Másnál ezek a dolgok hogy működnek vagy működtek? Mit tehetnék hogy ne szórjak el egy vagyont (csak a karácsony 40+ ezer nekem), de ne is érezzem magam spúrnak?


Én egy soktagú család ajándékainak felét állom mondjuk, visszafelé meg nyilván egyvalamit kapok, de nemis várom el, csak ez olyan furán jön ki.



2020. nov. 9. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Vele kéne megbeszélned, hogy te ezt soknak érzed és beszéljetek meg egy olyan opciót, ami mindenkinek megfelel. Te amúgy szoktál kapni az ő rokonaitól ajándékot?

Nálunk egyszerűbb a helyzet, mert bár a barátoméknál nagy a család, de csak a szüleinek és a testvérének szokott venni valamit (és nem is olyan nagy értékben, inkább párezer forintos, jelképes dolgokat), a többiekkel nem ajándékoznak egymásnak külön. Én ebbe nem szoktam beszállni, de mondta is magától többször, hogy nem is kell, viszont szoktam csinálni sütit nekik és ezeket végülis így együtt adjuk. Én tőlük csak csokit szoktam kapni, amit általában nem is én eszek meg :D Ő pedig csak anyukámnak vesz külön ajándékot (vagyis én veszem, csak beszáll pár ezer Ft-tal), de ő is mindig kap tőle nagyobb dolgokat, így ez szerintem igazságos.

2020. nov. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem kicsi a család és eddig a párom külön ajándékozott anyukámnak és nagymamámnak.

Náluk meg nagy a család, de én is külön vettem mindenkinek valamit, bár többnyire apróságokat.

Idén valószínűleg közös lesz az ajándékozás mindenhova, általában úgy szoktuk, hogy 60-40 vagy 70-30 %-ban fizetünk bele, az fizet többet, akinek a hozzátartozójának megy az ajándék.

Egyébként náluk hiába van egy csomó unokatesó meg nagynéni/nagybácsi, csak az kap ajándékot, akitől mi is. Nem bunkózni akarunk, de unokatesóknak nem ajándékozunk, ők kapnak a nagynéniktől, nagymamáktól.

2020. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!