Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Friss kapcsolatban ajándékozás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Friss kapcsolatban ajándékozás - máshol is így megy?

Figyelt kérdés

Normális az, ha egy új kapcsolatban olyan ünnepre, ahol mindkét fél kap ajándékot (pl. karácsony), az egyik nagyságrendileg drágább dolgot kér, mint amit a másik ember előtte már kért?

Ugye nincs még olyan mély ismeretség, ami alapján könnyű lenne maguktól olyan ajándékot találni, aminek biztos örül a másik, ezért lett megbeszélve.



2020. nov. 26. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Kimondatlanul is közel azonos értékű ajándékot kell adni.
2020. nov. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerj tobb opciot aztan majd valasztasz abbol ami belefer anyagilag
2020. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Pont ezért szoktak egy friss kapcsolatban valami általános ajándékot adni...


Én kapcsolat elején kaptam karácsonyra édességet, azzal nem lehet mellényúlni, kaptam könyvet, amit az exem nagyon szeretett, és szerinte nekem is tetszeni fog (eltalálta), kaptam egy csomag különleges teát, mert szeretek teázni.


Ezek olyan ajándékok, amiket már egy 2-3 hetes kapcsolatban is tudsz adni, mert nem kell a másik nagyon mély ismerete hozzá, nem drágák, nem nyúlsz mellé velük.


Ahol egy rövid kapcsolatban ennél komolyabb ajándékok mennek, főleg, ha ilyen "vegyél nekem azt" szinten, ott nagyon elgondolkoznék, hogy ez így mennyire jó.



De te sem a pároddal beszéled meg, hanem itt nyafogsz. Pedig egy fiatal kapcsolatban ha már ezt sem tudjátok átbeszélni, mi lesz később

2020. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ki nyafogott? Kérdeztem.
2020. nov. 26. 17:15
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Hát, szerintem ennek így nem sok értelme van, hogy konkrétan megbeszélitek, mit kértek, de szívetek joga... Viszont az biztos, hogy egy tól-ig összegben mindenképpen meg kellett volna állapodnotok. Ezt szerintem mindig meg kell beszélni, hogy ne legyen belőle gond. Ezt még mindig megtehetitek.
2020. nov. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Ez a tól-ig összeg gyerekes. Pl exemmel mindketten elég jól kerestünk. Első karácsony 1 hónapos kapcsolatban volt. Mindketten olyan 2-2.5 ezerért vettünk ajándékot, mert egy fiatal kapcsolatban a jelképes figyelmesség számít, nem az, hogy akkor vedd meg a párodnak 10 éve áhított különleges cuccot.



Az ilyen tól-ig, meg a kérdező féle "na mégis mit vegyek neked ecsém" típusú dolgok gyerekesek, ezt egy felnőttnek már magától tudnia kellene. Ha pedig a másik bemondja, hogy akkor ő egy méregdrága holmit kér, inkább azon töprengenék, hogy ne is karácsonyozzak vele.

2020. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes kapcsolatban voltunk karácsonykor. Pont úgy csináltuk, mint 3-as. Annyi volt, hogy mivel a szentestét mindketten a szülői házban töltöttük (akkor még külön), ezért mi elmentünk dec.23-án egy elegáns étterembe egy romantikus vacsorára, és utána adtuk át egymásnak.
2020. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem kérünk ajándékot friss kapcsolatban... Adunk. A másik vagy örül neki vagy nem, így járt, mi igyekeztünk.
2020. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Semmi értelme ajándékozni, ha megmondjatok, mot kértek.

Akkor vegye meg mindenki magának amire szüksége van. 😅

Egy ajándékban nekem pont a szándék, a gondolkodás, a figyelmesség a lényeg, nem az, hogy mennyibe kerül.

Na, ezt ti kikerülitek, eszetek ágában nincs kiismerni a másikat és odafigyelni az apró részletekre, minek örülne a másik.

Véleményem szerint innentől ez az ajándékozás téma értelmét vesztette.

2020. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora értékről beszélünk, mi számít friss kapcsolatnak, mennyi pénzből gazdálkodik a másik. Pl. az sztem nem gáz, ha vki szerénykedve egy tábla csokit kér, a másik meg egy könyvet. Ilyen max. 2 hónapos kapcsolatban én egy olyan 6e Ft-nál húznám meg a határt, ha én kérek ajándékot, kiv. ha tudom, hogy a másiknak nem telik rá, mert elveszítette a munkáját pl.


Sztem amúgy nem az ördögtől való az, ha megbeszélik az emberek az ajándékozást, pedig én is szeretem az ajándékkutatás izgalmát... szerintem nem mindenki ugyanúgy ajándékozik, és attól még nem rosszabb ajándékozó vagy "jaj, akkor nektek felesleges".

2020. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!