Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az igazi önbizalom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az igazi önbizalom?

Figyelt kérdés

Úgy látom sok emberben tévhitek élnek az önbizalommal kapcsolatban, különösképp az illető vonzerejét illetően. Sokan azt hiszik, hogy önbizalom az mikor szabadon flörtölsz mindenkivel és nem félsz a visszautasítástól pedig ez pont egy bizonytalan emberre jellemző aki megerősítéseket vár a környezetétől. Önbizalom az mikor szinte mindenkit lenézel, jobbnak gondolod magad náluk és nem is foglalkozol velük. Szerintem aki biztos a vonzerejében az így gondolkozik.


Nektek mi a véleményetek erről?


2020. nov. 28. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Önbizalom az, mikor bízol a saját értékedben és abban, hogy elég jó tudsz lenni. Az is önbizalom, mikor nem függesz mások véleményétől, legfeljebb meghallgatod őket és elgondolkodsz rajtuk néha.


Párkeresésben ez abban merül ki, hogy tudom, hogy méltó és elég jó vagyok egy számomra boldog kapcsolatra és nem veszek el a világban szingliként sem, ezért nem esek kétségbe, ha nem jön össze könnyen egy kapcsolat és nem jövök össze az első emberrel ímmel-ámmal, hogy legyek valakivel.

2020. nov. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Önbizalom az mikor szinte mindenkit lenézel, jobbnak gondolod magad náluk és nem is foglalkozol velük. Szerintem aki biztos a vonzerejében az így gondolkozik."


Ezt nem önbizalomnak, hanem beképzeltségnek hívják.

2020. nov. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy látom sok emberben tévhitek élnek az önbizalommal kapcsolatban"

Így van, sokan vagytok így. Szerintem első körben magadban rakj rendet.


Az, hogy valaki sok emberrel flörtöl, nem jelent semmit. Az illetőnek lehet önbizalma és örülhet magának, de az is lehet, hogy kompenzál.


A többire meg az igaz, amit a #2-es leírt.

2020. nov. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sokféle módon meg lehet ezt közelíteni. Nekem az önbizalom elsősorban azt jelenti, hogy önmagamat felvállalva tudok kiállni mások elé. Teljesen mindegy, hogy külső vagy belső tulajdonságokról van e szó az adott szituációban.

Másfajta önbizalom kell egy családi vitánál vagy egy állásinterjún és másfajta szükséges egy ismerkedéshez az ellenkező nemből vagy egy konfliktushelyzetben kiállni másokért, magunkért vagy a véleményünkért.

Nyilván nem minden területen van meg ugyanaz a mérték egy olyan személyben sem, akinek egészséges önbizalma van.

Nem gondolnám, hogy a felsőbbrendűség egészséges önbizalomra vall.

2020. nov. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mo.n ezzel kapcsolatban is egy nagy katyvasz van. Itt jenő, ha büntetőfékezel, ha kiszálsz őrjöngeni az autóból, ha számla nélkül addz egy szolgáltatást, ha 15 nőd/pasid van...
2020. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, leginkább te nem érted az önbizalom lényegét. Nagyképűség, beképzeltség nem az.

Igen, aki leszólít bárkit gátlások nélkül, az táplálja az önbizalmat.

2020. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!