Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben el lehet venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben el lehet venni az anya jogait?

Figyelt kérdés

Nemrég rossz bánásmód miatt hozzam került a kisfiam. A bíróság progresszív láthatóságot ítélt. Azaz pár hónapon keresztül az én jelenlétében találkozhatott a gyerekünkel, majd később két hetente egy hétvégét és így tovább.

Még annál tartunk, hogy az én felügyeletem alatt találkozhatnak, de már többször vissza utasította a találkozást. ( lassan már 6 hete nem találkoztak) a kapcsolatuk hideg, semmi javulás.

Az engem nem zavar, hogy nem akar a fiunkal lenni, de tartok attól, hogy később mikor szeretnék egyes dolgokat tenni akkor megpróbál majd megakadályozni benne (bosszúból). Pl külföldre utazás vagy külföldre költözés esetén.

Arra is gondolok, hogy valószínűleg arra vár, hogy lejárjon az úgymond próba idő és utánna simán csak elviszi hétvégére meg a szünidőkre. Természetesen a kisfiamnak semmi kedve vele lenni még egy percet sem. Ilyen esetben ki lehet harcolni, hogy az anya elveszítse a jogait a gyermek felett, hogy később ne akadályozón semmiben és a láthatósági jogot is megszüntessék, vagy ezt szinte lehetetlen elérni?

Van más is hasonló helyzetben?


2020. dec. 14. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérvényezheted a gyermek elhelyezést, hogy nálad legyen a kisfiad. Szerintem jó eséllyel meg is nyerheted, ha őt már elmaraztalták meg gondolom oka volt, hogy a te jelenlétedben találkozhattak. De ha mint írod, magasről tesz a szülői kötelességére nem biztos, hogy gáncsoskodni fog, inkább örülni, hogy levetted a tehet a válláról.
2020. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már nálam van elhelyezve a kisfiam.
2020. dec. 14. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Kizárólagos felügyeletet kell kérvényezni. Mondjuk külföldre akkor sem biztos, hogy viheted, de nem szólhat bele az anya minden piszlicsáré dologba legalább.
2020. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!