Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a monogámia...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a monogámia mennyire természetes?

Figyelt kérdés

Szerintem egyáltalán nem az. Felsorolok pár érvet, lehet velük vitatkozni:

Evolúciós szempontból azoknak a férfiaknak a vérvonala könnyebben örökítődött tovább, akik több nőt termékenyítettek meg. Nekik valószínűleg több gyerekük született. A hűtlen nők pedig változatosabb genetikájú utódokat hozhattak világra.


Az apa-anya típusú családmodell kultúrálisan viszonylag újkeletű. Az ősközökséggekeben, amikben az emberiség évezredekid élt a mezőgazdaság feltalálása előtt, a tudósok szerint gyakori volt a kollektív apaság. A törzs együtt nevelte a gyerekeket. Nem is tudták kinek ki az apja és nem is érdekelte őket.


Ehhez képest ma kizárólag a monogám kapcsolat számít kultúrálisan és erkölcsileg elfogadottnak. Szerintem irreális elvárásokat támasztunk. A mese szerint mindenkire vár az Igazi, aki majd élete végéig kitart mellette. Közben mind tudjuk, hogy ez csak keveseknek adatik meg. Ki akarja egy csúnyáskább, kevésbé jó képességű, együttélésre csak jóindulattal alkalmas ember mellett leélni az egész életét? Az emberek komoly része sajnos nem ideális férj vagy feleség. Rájuk nézve csapás a monogámia. Ha életük párját keresik, akkor jócskán lejjebb kell adniuk. Nem csoda, ha két ilyen ember kapcsolata egy idő után elmérgesedik. Hiszen minden próbálkozásuk ellenére nem lehetnek egymás számára egy életen át kielégítő partnerek.


Mi lenne, ha nem csak az lenne erkölcsileg elfogadott, amiről tudjuk hogy szinte lehetetlen? Én teljesen kibékülnék azzal, ha életem során sokszor meg tudnám élni a szerelmet. Nem csak tökéletes emberekkel, nem csak olyannal akivel évtizedeket akarok tölteni, hanem bárkivel, akivel megvan az a bizonyos szikra. Gyereket nyilván csak azzal vállalnék, akivel igazán erős a kötelékünk és akiben látom, hogy jó szülő lenne. Szívesen élnék olyan világban, ahol a gyerekvállalás nem jelenti feltétlenül szexuális kizárólagosságot.

Ha a szülőknek úgy jobb lelkileg, akkor felőlem nevelhetnek gyereket nyitott kapcsolatban is. Miért ne? Nem gonoszságból csalják egymást az emberek, hanem mert szenvednek.


Kíváncsi vagyok ki hogy látja. Kort és nemet direkt nem írok, a személyeskedések elkerülése miatt, aki érdekel neki leírom.



2020. dec. 26. 15:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Sötét vagy.
2020. dec. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

evolúciós szempontból az is természetes, hogy odamegyek hozzád, megrugdoslak, és elveszem ami a tied azért, hogy nekem legyen.


mehet akkor evolúciós szempontok szerint a móka?

2020. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
8%

#2


Miért ne mehetne?


A világ jobb lenne, ha hagynák az evolúciót működni. A gyengék kihalnának, és az erősek, akik alkalmazkodnak, maradnak életben.


A biológiai evolúció egy tökéletesebb embert hozna létre 1 millió év múlva, viszont a mostani kulturális evolúció csak hülyíti az embert.

2020. dec. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy hozna létre tökéletes embert, maximum tökéletesen funkcionáló embert egy organizmusban. Én nem bánom, hogy tovább léptünk az állat szintén, és kvára kiábrándító, hogy ennyien visszavágynak rá.
2020. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted, ha egy gyerek azt látja mialatt felnő, hogy az anyukához is járnak az idegen férfiak.. apukához is az idegen nők, mondjuk hetente.. az milyen hatással lesz a fejlődésére, személyiségére később?


Amúgy, ha neked nem jó a monogámia, akkor ne élj úgy. Csak mert dugni akarsz, ahhoz nem kell ilyen körmönfont alátámasztásokat írnod.

2020. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg az. Ahogy a homoszexualitás és az aszexualitás is az. És abba kellene hagyni, hogy a majmokhoz hasonlítjuk magunkat. Vagyis, ha te annak érzed magad, csak tessék, én ember vagyok, aki nem zabál össze minden szart, nem gyilkol, nem bszik össze-vissza arra hivatkozva, hogy félig állat. Szívesen tanulok, szívesen edzek, szívesen dolgozok tudatosan a későbbi jobbért. Igen, ezek mind olyam dolgok, ami az ember sajátja. És bizony az ember sajátja, a humán viselkedéskomplex része a csoportos monogámia. Az ember az első és egyetlen faj, akinél ez az együttélési forma megjelent, erre pedig jó oka volt. Én pedig önként és dalolva vagyok monogám, sokkal hatékonyabb az erőforráakihasználás is így.


Aki szerint meg bszni össze-vissza természetes, az nyugodtan menjen és harapja nyakon a párja szeretőjét, mert végülis az is teljesen természetes. Aztán elő lehet adni a sztorit a rendőrségen.

2020. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Vannak monogám állatfajok is.

[link]

2020. dec. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

"Dehogy hozna létre tökéletes embert, maximum tökéletesen funkcionáló embert egy organizmusban"


TökéletesEBB embert hozna létre, ami a mostani felett áll. A Homo Sapiens az unokatestvéreinkhez, a közönséges csimpánzhoz és a bonobóhoz képest magasabb rendű főemlős. Ezt gondolom te is elismered.


Mi lenne tehát akkor, ha hagynák a biológiai evolúciót dolgozni? A kulturális evolúció NEM fogja az embert magasabb szintre juttatni.

2020. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként a monogámia lehet akár evolúciós csúcs is, mivel ugye az embercsecsemő sokáig nem tudja ellátni magát, ezért anyuka nem tud elmenni vadászni. Illetve, ahogy a hattyúknál is írja a fenti cikk: "egy állandó partner azt is jelenti, a párkeresésre fordított időt másra - vándorlásra, területszerzésre, fészekrakásra, gyereknevelésre – tudják használni."
2020. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

#3: Egy dolgot felejtesz el: az evolúció szerint nem az erősek maradnak fenn, hanem azok, akik jobban alkalmazkodnak a változó körülményekhez.

Én biztos vagyok benne, hogy az őskorban erősebb emberek voltak, mint most. Miért haltak ki, vagy fejlődtek tovább mégis? Mert a modern ember az életmódja miatt jelentősen jobb eséllyel indul az életben, mint akár egy ősember, akár mondjuk egy brazíliai bennszülött-törzs egy tagja. Ha már róluk is szó esett: össze lehet hasonlítani őket, akik az elmúlt kb. tízezer év társadalmi fejlődésében nem vettek részt, illetve a civilizált világot, hogy kik értek el többet, kik indulnak jobb eséllyel az életben. Ha a civilizáció annyira elkorcsosítaná az embert, akkor tízezer év alatt nem, hogy az egész Földet nem uralná ma a modern ember, de még csak számottevő tényező sem lenne.

Szóval lehet, hogy az "odamegyek hozzád, péppé verlek, megdugom anyádat, és elveszem a kajádat" stratégiánál mégis csak többre megyünk az "odamegyek hozzád, megnézem, miben segíthetek, és megpróbálunk együtt valami olyat alkotni, ami mindkettőnknek hasznára válik" hozzáállással.


Ami pedig a kérdezőt illeti: szép okfejtés, csakhogy a fejlődés nem annyiból áll, hogy minél több utódot szórjunk szét a világban. Van erre is rengeteg példa az élővilágban, de egy adott fejlettségi szint fölött már az a stratégia dominál, hogy ne csak a génjeinkkel örökítsük tovább a saját létezésünk információját (mert tulajdonképpen a szaporodás információmegőrzésnek tekinthető), hanem azzal is, hogy átafjuk az utódnak az életünk során megszerzett tudás minél nagyobb részét.

Egyébként pedig: rengeteg monogán élőlény van a természetben, szóval: természetes.

2020. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!