Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz lehet-e az elgondolásom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz lehet-e az elgondolásom, miszerint egy nőt nehezebb megszerezni, de könnyebb megtartani, míg férfiak esetén ugyanennek a "szabálynak" a fordítottja igaz?

Figyelt kérdés
Nagy általánosságban és inkább "klasszikus" értelemben kérdezném. Persze, tudnak a nők is nyomulni és a férfiak is "megragadni" egy kapcsolatban. De mikor kérdezik a férfiak, miért olyan nehéz becsajozni, akkor arra szoktam gondolni, hogy oké, lehet, de ha veled van a lány, akkor már nemegyszer nagyon stabil pozíció van, aminek a lerombolásáért már szinte meg kell küzdeni (pl. sok lány elnézi a tunyaságot, agressziót, akár a többszöri megcsalást is, ha egyszer nagyjából "lehorgonyzott" valaki mellett). A férfiak talán pont fordítva: könnyű megkapni, de nehezebb őket megtartani a "szoknya" mellett.

2021. jan. 22. 21:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

#10: Ez így van. És, ebből milyen következtetést vonsz le? Hogy a nők kevésbé dolgoznának a kapcsolaton és könnyebben menekülnének? Hogy a nők rosszabbul választanak?

Egy csomó mindent lelehet ebből vonni. Azt pont nem, amire kihoznád a dolgot, hogy azért van több nők által kezdeményezett válás, mert jobban szeretnének egyedül lenni. Általában, ott már meg is van a következő férfi. Ezt nem nevezném egyedüllétnek...

2021. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

#11 Én szimplán a kérdésre válaszoltam. Nem könnyebb megtaratni a nőket, mint a férfiakat.

Nem vonok le követleztetést és a szájkaratézós kommenteket sem szoktam végig olvasni, nem azokra válaszolok, hanem a kérdésre.

2021. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Magam mindössze annyit "olvasok ki" az adatból, hogy a nők egy idő után valóban megunják a küzdelmet. Ahhoz, hogy egy férfi kilépjen egy (esetleg komoly) kapcsolatból, ahhoz egy nyitott, némileg "elvtelen" szerető kell. Képzeljük el a szitut, például egy munkahelyen az egyszerűség kedvéért:

Van Laci, aki kapcsolatban él és van Juci, aki nem. Ahhoz, hogy Laci kilépjen a meglévő kapcsolatából, kellene Juci nyitottsága. De (és ez egy nagy DE!), a nők többsége - szerintem - egyszerűen nem hajlandó 1.: egyrészt "elszeretni" egy férfit, 2.: másrészt pont egy olyan férfit, aki a meglévő kapcsolatát se tiszteli eléggé. Ha viszont Juci vonzódik Lacihoz, akkor viszont össze tudnak bújni alkalmanként és mindenki "jól" jár: Laci megmarad a kényelmes régi kapcsolatban, Juci pedig megkapja néha azt a Lacit, aki tetszik ugyan neki, de most is megcsalja a partnerét. Mikor ezt Laci partnere megsejti, válik (vagy nem). Egyébként a válások többsége amolyan "elhidegülés" miatt következik be, amiért bizony, éveket "dolgoznak" a felek. Egy ismerősöm is nemrég szakított a barátjával, 3 év után, de addig is kb. 20-szor próbálta menteni, kikaparni a kapcsolatot a sírból. Egy férfi nem akar válni általában (szerintem), mert képes felszínes kapcsolatban is létezni.

2021. jan. 23. 16:59
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

Ez nagyon igaz.

Csak elég körülnézni a környezetemben.

2021. jan. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

Egy férfi nem akar válni általában (szerintem), mert képes felszínes kapcsolatban is létezni.


Vagyis nem nehéz megtartani, mert akkor se akar elmenni, ha a kapcsolat már pocsék. Amíg a nő mos, főz, takarít, néha szexel vele, addig nagyon is elvan, legfeljebb kifele kacsintgat, és megszerzi máshol, ami hiányzik.

Miközben a nők a kapcsolaton belül akarják megkapni, ami hiányzik, ezredszer is ki akarják kaparni a kakiból. Ahelyett, hogy egyszerűen félrekúrna, és akkor megkapja a vágyott figyelmet és gyengédséget.


Vagyis azt írod, hogy a legnagyobb különbség, hogy a férfi egyből félrelép, a nő a kapcsolaton akar javítani, de a férfi benne marad a rosszban, és a nő unja meg, ő lép ki.


Akkor mégis a nőt nehezebb megtartani, és pont azért válnak/szakítanak, mert a megtartásba még úgy se fektet energiát a férfi, ha a másik fél is teper.


Erre írtam azt, hogy nőként ugyanezt látom, egy kapcsolatban nekünk sok jó nincsen, csak állandó küzdés a semmiért cserébe. Két hosszú (12 és 6 év) kapcsolat után végre boldog és elégedett vagyok: egyedül. Szembe sincs feladni. Viszont egyre több fiatal nő látja ezt ugyanígy.

2021. jan. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ismet azt lathattuk, hogy nehanyan mennyire tulidealizaljak a noket es lehuzzak a ferfiakat.

A nok pont ugyanugy felrelepnek, mint a ferfiak. Tokeletes csaladapakat is siman kidobnak egyesek.

2021. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a férfinak nem nagyon kell teperni, alig tesz a kapcsolatért sokszor. A nő tenne, de a férfi kényelmes marad, ezért megunja a harcot. Tehát a nőt viszonylag könnyű lenne megtartani, ennek ellenére lesz vége mégis, mert a férfi a minimumot se teszi meg. Figyelem, vannak kivételek!
2021. jan. 28. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!