Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg balek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tényleg balek emiatt az exférj? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés
Próbálom röviden, a "szereplők": exférj (40-es férfi, a barátnője (20-as lány) és az exfeleség (40-es nő). Nem árulom el, hogy én ki vagyok a történetben, hogy ne befolyásoljam a válaszolókat. Az exférj gazdag vállalkozó. Amikor megismerte az exfeleségét akkor még nem volt az. A volt feleség rengeteg áldozatot hozott, magát háttérbe szorította, hogy a férfi álmai megvalósuljanak, mindig az ő érdekei voltak figyelembe véve, és a férfi sokat köszönhet neki, hogy most ott tart, ahol. Ezt a férfi is elismeri, nem tagadja, hogy így van. Miután elváltak, a nő egyedül maradt a két közös gyerekükkel. A férfi fizeti a gyerektartást, és emellett, ha az exfeleségnek nagyobb kiadása van, ahhoz is hozzá szokott járulni (pl. mostanában fizette a nő nagyobb összegű fogászati költségeit). Anyagilag ez nem terheli meg a férfit, a nő pedig amúgy közepes színvonalon él, mert nem túl magas a fizetése, egyébként pedig nem szórja a pénzt. A férfi barátnője szerint a pasi balek, hogy ennyit költ az exfeleségre. Nektek mi a véleményetek?

2021. jan. 31. 17:43
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez tényleg balekság
Nem az, ha megteheti miért ne?
43 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
78%
Az ex a legfontosabb nő az életében az anyja után, tekintve, hogy a gyerekei anyja. Ezért ez nem balek dolog, hanem teljesen természetes, bármennyire is szúrja a fiatalka szerető szemét.
2021. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
76%
Első válaszolóval egyetértek, hisz ő a gyerekei anyja.
2021. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem balek tekintve hogy az ex feleség egyébként nem egy feleslegesen költekező pitsa legalábbis a leírás alapján.Az hogy tiszteli a gyermekei anyját pedig szép dolog.Az is jó hogy a válás után nem az van hogy mutogatnak egymásra és a gyerekek előtt nem járatják le egymást.Teljesen korrekt és különösebb kivetni valót nem találok benne.De a fiatal barátnőt is meg tudom érteni,nyilván úgy van vele hogy már ő a párja a férfinek és magukra költse a pénzt ne pedig az exre.Még fiatal és nem érti hogy miről van szó és lehet kicsit féltékeny is.Szerintem ha szereti a férfit akkor egy idő után megfogja érteni és nem gondol esetleg többet a dolgok mögé.Nem rosszból de míg nem az ő pénzét költi addig nem mondhat semmit sem.Vagy ha feleségül venné esetleg a férfi akkor sem volna szép ha mindig ezen sírna hogy az exnek mit vett vagy nem vett a férfi mert nyilván ha ővele van akkor őt szereti
2021. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
60%
Most ez komoly, hogy egy huszeves csaj velemenyet meg kell fontolni?
2021. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
65%

Miért lenne balek? A gyerekei anyja, akit valamikor szeretett, és sokat köszönhet neki.

Nézd a fogát. Egy kezeletlen fogsor elég csúnya gyulladást tud fenntartani, komoly szövődménye lehet, nyilván az a cél, hogy még jópár évig egészségesen nevelje a gyerkeket a nő.

2021. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
28%
Baleknek nem mondanám, de tény, hogy én biztos nem fizetném az exnejem fogorvosát. Nagylány, nem vagyunk közös háztartásban már, oldja meg. A barátaimtól sem fogadnék el ilyesmire pénzt, max kölcsönbe.
2021. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

A gyerekei miatt maradnak a nő felé erkölcsi/törvényi kötelezettségei. Amit jelenleg teljesít a férfi, az a totál minimum, mert a volt feleséget az áldozatvállalás miatt a házasság alatt alkotott vagyon fele, de minimum negyede megilletné.

Nem törvény, hanem erkölcs szerint. És nem mert nagylelkűnek kell lenni vele, hanem mert jár. Jutna is. Ha tényleg gazdag ember a pasi, akkor az új asszonyra és az új purdékra is futja majd. De a régi asszonyt az álmai feladásáért vagy azok kései megvalósításáért vagyon illeti meg.

2021. jan. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonymousreview60 ***** válasza:
79%
Ja. És az exfeleség kifizetésével le lenne tudva a gyerektartáson túli anyagi gondoskodási kényszer, és így kevesebb lenne a kötődés a pasi és az exfeleség közt, ami az új asszonykának alighanem tetszene a kezdeti vagyonvesztés miatti dohogás után.
2021. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim válasza:
36%
Szép dolog nem veszekedni és fizetni a gyerektartást, de a válás után mi köze van az exférjnek az exfeleség fogaihoz? Nem életmentő beavatkozásról van szó, semmi köze a közös gyerekek jólétéhez, innentől kezdve meg nem az exférj dolga.
2021. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem itt a csitri barátnő a balek.
2021. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!