Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám 2 hónapja halt megy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Édesanyám 2 hónapja halt megy egy ritka idegrendszeri betegségben: ALS-ben. Mivel (a fiaként) 5 % eséllyel én is megörökölhetem a betegséget, nem merek párkapcsolatot felvállalni (nem akarok teher lenni a másiknak). Rosszul gondolkodok?

Figyelt kérdés
Az ALS az Amiotrofikus Laterál szklerózis rövidítése, ami egy ritka idegrendszeri betegség. Sorvasztja a morzásért felelős idegeket, emiatt a végtagok folyamatosan gyengülnek, végül pedig elhalnak. Érinti a nyelő és a légzőszerveket is. Édesanyámat másfél éven át ápoltam, és tudom, milyen szenvedéseket kellett átélnie. Mivel elvileg anyáról fiúra könnyebben átörökíthető a betegség, (ennek esélye csekély, 5 % körüli), de mégis adott. Most még egészséges vagyok, (van egy hallókészülékem, de az ehhez képest szinte semmi), de mivel a jövőt nem lehet előre látni (anyám is 62 évesen kapta el a betegséget), nem tudom, jól gondolkodok -e 36 éves fejjel, ha inkább nem vállalok fel párkapcsolatot egy lánnyal (persze, nem mintha még így is kelendő lennék)

2021. febr. 12. 11:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Még mindig 95 % az esély, hogy nem kapod el.

Ezt vedd figyelembe, ne az 5 %-ot.

Ismerkedj és egyelőre ne képzelődj!

2021. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez elég hülye döntés. 5% nem sok, ennyi "terhe" biztos sok embernek van, max nem tudnak róla.

Meg lehet, holnap rád esik egy zongora, felesleges azon kattogni, hogy mi lesz 60 éves korodra.

2021. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell emiatt egyedül leélned az életed. Szerintem az fontos, hogy az elején közöld a nővel, hogy ez benne van a pakliban, és majd ő eldönti, hogy vállalja-e így, de ne te dönts helyette. Én mondjuk nem mondanék ezért nemet, ha megszeretlek.

Szerintem saját gyereket ne vállalj, ha tőled is továbbörökíthető, hanem mondjuk fogadjatok majd örökbe. Legalábbis ha nekem öröklődő súlyos betegségem lenne, tuti nem vállalnék sajátot még akkor sem, ha kis eséllyel örökli.


Amúgy nincs valami vizsgálat, ami kimutatja, hogy örökölted-e?

25/N

2021. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
5%? Az semmi.
2021. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
5-10 %
2021. febr. 12. 12:08
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy létezik-e olyan vizsgálat, amivel ezt előre ki lehetne mutatni... én úgy tudom, hogy előre nem lehet, maximum egy-két tünet megjelenéséből következtetni lehet rá, (pl. egyre nehezebb járás, romló beszédkészség) de még akkor sem jelentő ki biztosa, hogy ez "az" a betegség.
2021. febr. 12. 12:11
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindegy, próbálok nem gondolni rá, és megpróbálok inkább pozitív irányban gondolkodni. Még a 10 % sem valami sok. Köszönöm nektek az eddigi válaszokat, tanácsokat!
2021. febr. 12. 12:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj genetikai tanácsadóban (alighanem kell orvosi beutaló).

Megfelelő vizsgálatok után tudnak választ adni konkrétan a Te személyedre.

2021. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ha a családban többször volt mondjuk mellrák, akkor ugye az is benne lehet a génekben és van olyan vizsgálat, ami kimutatja, hogy az enyémben benne van-e. Szerintem nézz ennek utána alaposan, hátha kiderül, hogy nem is örökölted. Lehet régen még nem volt ilyen vizsgálat, de pár éve meg felfedezték rá a módszert. De ezt nem tudom pontosan, csak szerintem egy próbát megér.

Sajnálom anyukádat, őszinte részvétem!

2021. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem vér-, hanem egyéb rokonságomban van ún. Fábry-kór, szinten öröklődő, kegyetlen betegség. Minden rokona elment genetikai vizsgálatra.
2021. febr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!