Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek után lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ezek után lenne értelme barátoknak maradnunk?

Figyelt kérdés

Anno 3 évvel ezelőtt megismertem egy lányt a legjobb barátomon keresztül( a srácot nevezzük K-nak). Nem nagyon csipáztam a lányt, mert bevallom féltékeny voltam, hogy a legjobb barátomnak ő a legjobb lánybarátja, akit most nevezzünk N-nek. (Igen gyerekes voltam). Valahogy időközben úgy hozta a sors, hogy mi elkezdtünk 4en lógni, a 4. Személy a lánynak volt a barátnője, nevezzük F-nek. Ezzel a lánnyal én összejöttem kemény 3 hétig együtt voltunk. Időközben F nélkül mi még 3man összejártunk iszogatni, bulizni stb, valahogy F lemorzsolódott. Kb 3-szor próbálkoztam ennél a lánynál (N-nél), volt olyan, hogy egy házibuli alkalmával eléggé intim közelségbe kerültünk, de ezután is visszautasított. Ekkor már elmondása szerint attól félt, hogy megszakad a barátságunk.

Az elmúlt negyed évben nem nagyon beszélt egyikünk sem K-val. K-nak voltak érdekes dolgai és ezt sokszori megbeszélés után sem tudott/akart rajta változtatni és nagy csalódások árán nem beszélünk már vele. Ugyan ez volt F-el is, ráadásul részemről tetézi a dolgokat, hogy ex és elég csúnyán kihasznált.

N és én elkezdtünk egyre jobb barátságban lenni az utóbbi időben. Volt hogy 2 órát beszéltünk telefonon, próbáltam támogatni lelkiekben, ha volt valami gondja. Elnyomtam az érzéseimet tudván, hogy már nem lehet ebből semmi. Elmondása szerint amikor intim közelségbe kerültünk csak külső vonzalom volt. Elfogadtam, nem erőltetem.

Nemrégiben felhívott, hogy lenne e kedvem találkozni (persze barátilag), összeültünk kicsit iszogatni. Ekkor elmondta, hogy nem szeretné elszólni magát, de úgy érzi, hogy a legjobb barátja vagyok.

Kis hezitálás után megkérdezte tőlem, hogy zavar e engem, hogy neki barátja van. Azt mondtam neki, hogy nem zavar. (Persze egy óriási szíven csapás volt, egyrészt nem is értettem, hogy azzal a sráccal, hogy tudott összejönni (ismerem a gyereket), élete nagy részét a számítógép előtt tölti, szerintem semmi nincs benne, de mindegy nem az én dolgom eldönteni.. másrészt nem mondhattam, hogy zavar, mert egyáltalán mi változott volna és semmi közöm hozzá. Így inkább maradt a kegyes hazugság.) Megígértem neki, hogy nem fogok el tűnni, mint K. Mondta, hogy nagyon örül, hogy barátok maradtunk.

De itt jön, hogy valahogy egy kicsit megingott a remény bennem. Szeretnék a barátja maradni, de ezek után, hogy ennyiszer visszautasított és ráadásul az a srác neki a barátja nagyon kellemetlenül és kényelmetlenül érezném magam. Egyszerűen nekem ez nem megy, de mégsem akarom cserben hagyni/ csalódást okozni. Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek. Szép lassan ez az érzelem elfojtás építi lefele a lelki világomat és az önbizalmam.. A bezártság alatt rákellett jönnöm, hogy akit eddig a legjobb barátomnak véltem az sem az. N maradt már csak egyedül nekem, de úgy érzem ez a helyzet épít lefele. Teljesen elkeserítő.. :(

20/F

19/N



2021. márc. 2. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem barátság
2021. márc. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha nem keresem, akkor is van, hogy ő keres.
2021. márc. 2. 01:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy van érzelmed felé, s nem tudod ezt elfojtani.

S nem tudsz barátként rá tekinteni, hanem mint nő, csak úgy tudsz rá nézni.

Vagy örlöd magad,

vagy elmondod neki mit érzel (ami a legjobb döntés lenne.),

Vagy elengeded..

2021. márc. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért lenne az a legjobb döntés ha elmondanád neki, hogy mit érzek? Tudja, hogy mit éreztem/érzek hisz megkérdezte, hogy engem zavar e, hogy barátja lett. Nem szeretné ezzel a barátságot felrúgni, de én egyszerűen nem tudom már mi tévő legyek.
2021. márc. 2. 01:39
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

De írták korábban, ez nem barátság. Ritkán működnek a férfi-női barátságok. 90%-ban akkor, ha gyerekkoruk óta ismerik egymást a felek, 10%-ban meg kivételes esetben.

Leírtad, hogy te többet akarsz tőle, mint barátság. Innentől az egész kuka, mert ha tovább nyomulsz, egyszer úgyis úgy lekoptat, hogy soha többé nem beszéltek. Ha meg benne maradsz ebben a helyzetben, akkor meg kínlódni fogsz, mert soha nem lesz köztetek több és tovább sem tudsz lépni.

2021. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Átlátom, hogy a te helyzetedben ezt most nehéz elképzelni, de ha a lány nem viszonozza a gyengéd érzelmeidet, neked sem kéne futni utána.

Nálam is volt ilyen. Találkoztunk, lekommunikáltam hogy ez van és nem lett belőle semmi. Én szívesen maradtam volna a barátja úgy. Szerintem örülj ennek is. De biztos ajánlatos lenne más barátokat is keresned, hiszen jelenleg nem vagy teljesen boldog.

2021. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!