Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek valamelyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértetek valamelyik alábbi állítással?

Figyelt kérdés

1. a nők kapjanak egyenlő bért


2. a férfiaknak kell többet keresni a kapcsolatban


2021. márc. 6. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés során ne legyen különbség csak nemi/származási/vallási/stb. alapon, és ne legyenek kivételezés senkivel az előzőek bármelyik miatt se pozitív, se negatív értelemben.


Egy párkapcsolat pénzügyi része csak a kettő személyen múlik, akik benne vannak. Nem lehet előre szegezni, hogy igenis az egyik fél keressen többet.

2021. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettővel egyetértek. Azonos munkáért azonos pénz járna, egy párkapcsolatban meg a férfiak 90%-ának komoly problémát jelenthet, hogy nem ő a "családfenntartó" és kevesebbet keres.
2021. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azonos munkakörben azonos bér a jogos. Ha óvodapedagógusnak tanultam volna, a férjem meg informatikus, akkor nyilván nem lehet mit tenni, valószínűleg kevesebbet fogok keresni, mert azon a pályán alacsonyabb a bérezés. De ha én informatikusnak tanulok, ugyanolyan diplomát szerzek, mint a férjem és ugyanazt a munkát látom el, mint a férjem, akkor egy forinttal se fizessenek kevesebbet, mint neki, mert az nettó kihasználás.
2021. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Az elsővel egyetértek részben. Én azt is hihetetlenül rossznak tartom, hogy a "női" szakmákban alacsonyabb a fizu. Egy informatikus mitől fontosabb, mint egy ápoló, óvónő, tanító? Nyilván a takarító ne keressen ugyanannyit, mint az agysebész, nemiszervtől függetlenül, de aki tanult, annak ne szúrják ki megalázóan kevéssel a szemét, csak mert "női" (de amúgy baromi fontos) szakmát tanult. Azért tart itt ez az ország, mert senki nem megy már tanárnak. Aztán csodálkozunk, hogy hülyék a gyerekek, meg szarul teljesítünk a PISA teszteken, meg hogy nincsenek ápolók. A sikeres országokban (pl Japán, Szingapúr) a tanárok a társadalom csúcsa, csak a legjobbak mehetnek tanári egyetemre, és a fizetésük is magas. El is húznak mindenki más mellett oktatásban.

A másodiknál nem értek egyet.

2021. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

4 Nincs olyan, hogy női szakma. Arról senki sem tehet, hogy a nők olyan szakmákat preferálnak, amikhez jellemzően közalkalmazotti bér társul és nem az ipar fizet érte, elsősorban hatalmas multikon belül. Mindenki lehet mérnök, mindenki lehet informatikus, mindenki lehet tanár, ápoló...


Lehet igazságtalannak nevezni, de semmiképpen sem a nemekre vonatkozóan. Ha ennyire fontos a pénz, nem tiltja senki egy nőnek sem, hogy olyan szakmát válasszon, amiért többet fizetnek.

2021. márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Ezért raktam idézőjelbe. Olyan szakma, amit leginkább nők választanak. Ha mindenki elmegy többet fizető szakmába, akkor ki fogja pl ápolni a betegeket? Ja, hogy most ez van, és senki, hanem hullanak a betegek, mint a legyek. Ajánlom Hofstede kultúra összehasonlító modelljét tanulmányozni. A sikeres országokban a nőies és a férfias skillek egyaránt fontosak. És ez a fizetésekben is meglátszik. Szóval attól, hogy itthon szarba sincs nézve egy tanár vagy egy szociális munkás, külföldön érdekes módon ez nem így van. Ezért van az állam, hogy a piacot kiegyensúlyozza. Szóval nagyon is lehet ezt nemekre vonatkoztatni, olvass pár kutatást a témában (pl amit említettem, tök érdekes).
2021. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

5-ös,hát fúúúú ehhez nehéz mit hozzászólni, de oké, azért megpróbálom. A nők szeretnek gondoskodni, nevelni, empatikusak. A női szakmákra ez meg pont jó, mint az ápoló és a tanár. És nem arról van szó, hogy hülye a nő, hogy ezeket választja, HANEM arról, hogy ezek a szakmák kurvvára alul vannak fizetve, holott rohadtt fontosak. Ha kórházba kerülsz és az ápoló nem fordítgat meg téged minden nap, ahogy fekszel, mert nincs elég ápoló a kórházban, meg mert elmentek más szakmába jobb fizetésért, akkor felfekvésed lesz, vagy akár meg is halhatsz, mert nem figyelt rád oda úgy senki, ahogy kellett volna. Ugyan így a jövő nemzedékének nevelése is rohaddt fontos szakma, és kb. éhbérért dolgoztatják a tanárokat. Nem az itt a lényeg, hogy a nők mit preferálnak, hanem, hogy ezek a szakmák a fontosságuk ellenére nincsenek megfizetve, és ennek előbb utóbb te vagy a gyereked is megissza a levét.

Amúgy én pl. tanárnak tanultam, de pont a pénz miatt nem fogok tanítani, hanem a versenyszférába megyek, de csak, hogy tudd olyan 10 éven belül összeomolhat a közoktatás, mert nincs elég tanár és a hiányt helyettesítéssel oldják meg, úgy hogy a helyettesítésért nem jár pénz és a tanárok nagy százaléka nyugdíj közelben is van. A rendszer bűzlik itt, nem a nők hülyék, hogy ezt választják.

Amúgy viszont a nők és a férfiak bére között ugyan azon a szakmán belül azért szokott különbség lenni, mert a nőknél "megtörik" a karrier, ha gyereket szülnek, ne adj isten többet, és ha egyáltalán a szülés után visszatérhetnek dolgozni, akkor kevesebb fizuért, meg lentebbről indulnak megint, mert nincs tapasztalatuk az elmúlt 2-4 évből. Szóval ha szül a nő, akkor mindenképp szív később a karrierben, de nyilván szülni csak mi tudunk. (Sok országban már ezért megosztott a gyes, pl. 1 évet van otthon az anya 1 évet az apa és nincs így kiesés stb., de mi ilyesmiben is le vagyunk maradva rendszer és kulturális szinten is)

2021. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

6 és 7 megint belevizionált minden fszságot a mondandómba, jól van... :'D Senki sem mondta, hogy a nők hülyék, de ha ezt vetted le a mondandómból és nő vagy, akár magadra is veheted a saját hülye állításod...


Dolgoztam én is segítő szakmában, aztán elvégeztem egy műszaki szakot és pályát váltottam. A szempontok között volt a pénz is, de ugyanolyan bunkó sztereotipizálás az is, hogy a nők gondoskodóbbak és jobban megy nekik ez a pepecselős, babázós valami. Nem, nem mindenkinek megy... Egyébként pedig nem gondolom, hogy egy orvos akár közszférában dolgozva annyira szarul keresne jelenleg, magánban meg aztán főleg nem, vaj magán fogorvos ismerősöm és köszöni, keres annyit mint egy informatikus havonta. Van magánóvodában dolgozó ismerősöm, neki is elég jó a fizetése. Nesze nektek, női szakma. Le kell szakadni az állami szarakodásról és nem a nemekre fogni, ha valaki alulfizetett. Bár az informatika sem egy homogén egész, a ux/ui területén például sok nőt ismerek, frontend vonalon szintén, akiknek nagyon jól megy ez az irány, mert kiélhetik a kreativitásuk és sok esetben az emberismeretük sem jön rosszul.


Azt egy percig sem tagadom, hogy amit az állam fizetésnek gúnyol, az nagy nulla, de ez a nő szakmázás rohadt elavult és destruktív. Mondjam azt, hogy a magatokfajták miatt nem mertem elsőre is azt választani, amit most dolgozom? Mert úgy voltam vele, hogy ez olyan fiús dolog és teljesen elkerült emiatt a téma, holott világ életemben jó voltam matekból és informatikából? Mert bizony ez közrejátszott elég erősen. Hányszor csodálkoztak rá még az elején, hogy lány létedre ezzel akarsz foglalkozni... Apróságok, de az ilyen vélemények miatt hiszik magukat kevésnek a nők műszaki, informatikai pályára. Az ilyen idióta női meg férfi szakma címkék miatt. Szóval nem ártana leállni és ahelyett, hogy félreértelmeznétek a mondandóm, azt kellene felfogni, hogy pontosan azt írtam, hogy a nők ugyanúgy alkalmasak szellemileg mindenféle pályára, mint a férfiak, nyugodtan választhatnának jobban fizető munkát, ha nem tetszik, hogy a begyöpösödött csürhe által nőnek való melók alulfizetettek. Sajnos kis emberként ennyit lehet tenni. Vagy húzni a picsába külföldre.

2021. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Én értem amit mondasz, csak nem értek egyet vele.

Az nem feminizmus, hogy strucc vagyok, és letagadom, hogy vannak olyan szakmák, amibe kb csak nők mennek. Ezek a szociális, segítő, nevelő jellegű szakmák. Tény, hogy ilyenek léteznek. Minek hívjam akkor, kiskutyaf.szának? Hallgattam épp elég genderrel kapcsolatos tárgyat, a női szakma egy teljesen elfogadott terminus ezekben a körökben is, pedig ott aztán van feminizmus. Egy elnyomott csoporton nem úgy lehet segíteni, hogy azt mondom, hogy hát te bárki lehetsz, ja hogy te nem bárki akarsz lenni, hanem csak valaki? Akkor ne csodálkozz, ha senki lettél, lettél volna inkább bárki ahogy mondtam. Ez kb áldozat-hibáztatás.

Én mélyen hiszek a női egyenjogúságban. A nőkön nem úgy lehet segíteni bérek szempontjából, hogy azt mondom, menj informatikusnak (még akkor is ha nem akarsz), vagy magadra vess ha olyan hülye vagy, hogy tanárnak mentél. Hanem úgy, hogy kiharcolom, hogy azokban a szakmákban is legyen jó a fizetés, ahova sokan szívük szerint mennének. Ettől még persze simán lehet hogy egy nő informatikus szeretne lenni, menjen, hajrá, király. De ez két egymástól független probléma.

Kisebbségekkel foglalkozom (hatalmi szempontból a nők is annak számítanak, mivel kevesen vannak vezető pozícióban), az alap, amit megtanítanak, hogy nem akkor vagy polkorrekt, ha letagadod a létező különbségeket. (Különbség: több nő akar óvópedagógus lenni, mint férfi, ami persze nem egyenlő azzal, hogy MINDEN nő az akar lenni, vagy hogy másra nem is alkalmasak). Hanem akkor, ha harcolsz azért, hogy a különbségek ellenére, és azokkal együtt minden csoport egyenlő legyen (attól, még, hogy kb csak női óvópedagógusok vannak, az a szakma is legyen megfizetve.)

2021. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja, érted, de biztos ami biztos, gondosan lepontozod, mert a valódi egyenrangúságra hajt a kommentem és nem a sajnálattól csöpög :D Akkor csak szenvedjetek
2021. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!