Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, nagyjából hol kezdődi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, nagyjából hol kezdődik nálatok az, hogy a barátnőtöket már túl ragaszkodónak érzitek?

Figyelt kérdés
Ha tudjátok, hogy ti teszitek igazán boldoggá és teljessé az életét (tehát előttetek úgy érezte, hogy hiányzik valami, de a ti személyetekben megkapta azt, amire mindig is vágyott), az gáz? Vagy az, ha fontosabbak vagytok neki a saját érdekeinél, kvázi a büszkeségénél/méltóságánál is? Pusziból, csókból, ölelgetésből mennyi a túl sok?

2021. márc. 7. 04:15
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Szeretem ha rajong értem, de azért vannak határok, a becsülete, méltósága, emberi mivolta sokkal értékesebb kell legyen nálam, hisz saját magáról van szó. Ölelgetés stb imádom, de ha látja h dolgom van, nem érek rá, foglalja le magát vmi értelmes, hasznos dologgal. Nyilván ez is helyzetfüggő. Illetve ahány ember annyi féle igény. A birtokló imádja ha a másikból minden az övé, csak magára van tekintettel. Szintén van aki 20 éve nem adott puszit a párjának.

Miért kérdezed? Ugy érzed sok vagy a párodnak? Jelzett ilyesmit?

2021. márc. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy közli, hogy szeret és boldoggá teszem, alap.

Az, hogy fontos vagyok neki, szintén. A büszkeség/méltóság dolgot nem tudom hova tenni, mert nem csinálnék olyat, amit el kéne ezzel kapcsolatban dobnia. Erre írnál esetleg példát?

A puszi, csók, ölelés nekem meg bejön, szóval abból sem lehet túl sok.

2021. márc. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

"Vagy az, ha fontosabbak vagytok neki a saját érdekeinél, kvázi a büszkeségénél/méltóságánál is"


Ennek nem szabadna megtörténnie egy kapcsolatban. Ha ilyen dolgok történnek akkor ott már súlyos problémák vannak a felek között.


A többi dolog teljesen rendben van. Én is nagyon igénylem a szeretetett, mivel gyerekkoromban soha nem kaptam és úgy a felnőtt koromban is nagyon keveset. Egy kapcsolatomnak ezért lett vége, bár nem volt kapcsolat csak amolyan kialakuló dolog ami két hónapig tartott, de nagyon rossz vége lett.

2021. márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
99%

Egyszer egy lány, amikor rákérdeztem a nyakában hordott keresztre, azt mondta, ha nem tetszik nekem, leveszi. Ettől a hideg is kirázott, ez nekem egyenesen ijesztő.


Kapcsolódásból (puszi, csók, stb...) nem a mennyiség lesz sok, hanem az, hogy akkor is kezdeményezed, amikor mondjuk én nem vagyok ráhangolódva.


Gyakori helyzet még az, amikor a fentihez hasonló helyzetekből azonnal rosszra gondolnak a csajok (nem szeret, nem vagyok fontos, stb). Szerencsére nem volt még benne részem, de ettől én oltári kényszert éreznék magamon és menekülni akarnék.


Ugyanez igaz arra, amikor azt élném meg, hogy csinálni szeretnék valamit, és a partnerem szomorú lesz, mert nem vele foglalkozom. Ez tök oké, de ha rendszeresség válik, akkor korlátok között érzem magam, amit rosszul viselek.

2021. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem nálam kezdődik. Ha látom, hogy nem full egészségesen ragaszkodik, ott kezdődik.
2021. márc. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem szeretet meg szerelem, amit leirsz, hanem fugges.

Ha valakinek en teszem teljesse az eletet, az baromi nagy nyomast jelent es mergezo a kapcsolatra nezve. Az egeszseges kapcsolat ott kezdodik, hogy nem hiszem azt, hogy a masik nelkul nem lennek "teljes".

2021. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nincs párom, csak már nagyjából tisztában vagyok vele, hogy mire van hajlamom.

Azzal egyetértek, hogy normális esetben nem történik olyasmi egy kapcsolatban (meg igazából kapcsolaton kívül sem), ami megalázó vagy méltatlan lenne bármelyik fél számára is, szóval ezt a büszkeség/méltóság háttérbe szorítása dolgot nem úgy akartam tálalni, mint egy csábító ajánlatot, amiért már meg is éri a férfinak egy ilyen nőt választani. Nyilván az lenne a cél, hogy senki ne éljen vissza a másik odaadásával, vagy nevezzük ezt bárminek is. Ettől függetlenül azt már tudom, hogy ha ragaszkodom és szeretek, akkor nagyon sokáig tűröm a rideg bánásmódot, könnyen rávehető vagyok olyasmire is, amitől alaphangon viszolyognék, illetve ugrom kb. azonnal, ha úgy érzem, hogy a másiknak szüksége van rám, nem nagyon foglalkozom azzal, hogy rám nézve milyen negatív következményekkel járhat ez a lépés. Ez kihasználhatóvá tesz, viszont az is következik belőle, hogy nem problémázok azon, ha éppen nem velem foglalkoznak. A magam dolga nekem is megvan, szeretek egyedül lenni, a sok-sok érintés az együtt töltött, egymásra fordított idő(k)re vonatkozik.


"Az egeszseges kapcsolat ott kezdodik, hogy nem hiszem azt, hogy a masik nelkul nem lennek "teljes"."

Ezzel nem hiszem, hogy valaha egyet fogok érteni. Mármint az oké, ha full jól érezted magad az előtt is, hogy a pároddal összejöttél volna, de az idő előrehaladtával elkerülhetetlenül elkezdtek egyre inkább eggyé/egy egységgé lényegülni, és "én" helyett a legtöbb élethelyzetben "mi"-ben gondolkodni. Olyan emberek szájából, akiknek pl. meghalt a párjuk, rendszerint hallom, hogy félembernek érzik magukat, ami szívás, de nem gondolom, hogy annyira borzasztóan természetellenes lenne.

2021. márc. 7. 15:24
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

"amiért már meg is éri a férfinak egy ilyen nőt választani. "

Ilyen nőt nem VÁLASZT az ember. A kiválasztott nőt TESZI ilyenné. Ha király akar lenni, ahhoz királynővé kell emelni a párját is!

2021. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7-es hozzászólásra válaszolva


Érdekes ez a téma, szeretek rajta rugózni.


Így 17 év párkapcsolat után - mármint közben, csak ennyi telt el eddig - azt mondom, hogy egyet is értek veled, meg nem is.


"az idő előrehaladtával elkerülhetetlenül elkezdtek egyre inkább eggyé/egy egységgé lényegülni"


Valahol valóban elkerülhetetlen, mégis úgy gondolom, hogy egy bizonyos fokig érdemes kerülni. A mi párkapcsolatunk mindig akkor működik jobban, amikor mindketten teljesnek érezzük magunkat a másik nélkül. Ez nem azt jelenti, hogy nem hiányzunk egymásnak, csak azt, hogy nem függünk egymástól.


Nehéz ezt pontosan megfogalmazni, de azt figyeltem meg magamon és másokon is, hogy bármilyen romantikusnak is hangzik, hogy csak "mi" létezik, nem kevés kockázatot is hordoz magában. Anélkül, hogy túlságosan boncolgatnám a témát, úgy fogalmaznám, hogy ez egy törékeny és illékony egyensúly - ha egyáltalán egyensúly.


Az odaadásoddal kapcsolatban is összetett a véleményem. Alapvetően szimpatikus az alázat, de mivel a feleségem pont hasonló asszony, mint amilyennek te leírod magad, bizony akad benne kihívás.


Őt én ugyen nem érzem túlzottan ragaszkodónak, de iszonyú nehéz vele fenntartható megállapodásokat kötni, mert automatikusan alkalmazkodik még mielőtt megbeszélnénk a tényállást. Sokszor estem pofára, mert őszinte lelkesedésnek gondoltam az odaadását.


Korábban volt, hogy csökkent a szememben, mert nagyon könnyű volt befolyásolni. Pl sokszor nem értette, miért tudom jobban tisztelni, amikor veszekszünk, és megmakacsolja magát. Az ő szemében ez tök gáz, meg önzőség, én meg úgy érzem, végre közelebb kerülök hozzá.


Amikor összejöttünk, konkrétan azt gondoltam, hogy magasról leszar. Ha elmentem a haverjaimmal, azt mondta ok. Ha randizni akartam vele, azt mondta ok. Ha az anyja keresztbe húzta a randinkat, azt mondta, ez van. Mintha tök mindegy lett volna neki, ott vagyok, vagy sem.


Összefoglalva: alapvetően az odaadás, az alkalmazkodókészség és az alázat nagyon jó építőkövei egy működő párkapcsolatnak, ezért ne változtass ezeken. Ugyanakkor csakis (!) abban az esetben előnyös, ha egészséges önérvényesítő képességgel és önreflexióval párosul. Ellenkező esetben legalább annyi probléma forrása lehet, mint a nárcisztikus önzőség, sőt annyiból még rosszabb is lehet, hogy mindig te leszel a "jó zsaru", ezért ritkán fogsz megfelelő visszajelzést kapni.

2021. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!