Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az élethelyzetben ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az élethelyzetben ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok most költöznék össze barátnőmmel, akivel 4 éve együtt vagyunk,szeretjük egymást,néha van egy kis vita,első kapcsolatom tudom,hogy nem szabad az elsővel maradni mert több tapasztalatra van egy férfinek szüksége, de valahogy emiatt nem tudtam,nem is akartam szakítani vele mert szeretem. Ő nem akar gyereket,mert azt mondja,hogy 1.albérletbe nem akar szülni,mert az nem egy biztos hely,2.nincs akkora egzisztenciánk,hogy albérlet+gyerek+önerő fizetése megoldható legyen, önerőt úgy tudnánk összegyűjteni rendesen,hogy maradnánk a szüleinkel otthon és raknánk félre a fizetésünk felét legalább 3-4 évig, bár én szeretnék gyereket,de úgy érzem,hogy 31 évesen már elkéne a szülői kis panelból menni és talpra állni ennyi idősen. Saját lakáshoz majd öröklés útján fogunk jutni.Ezért nem kell leszólni...Szóval, kicsit elvagyok szomorodva,mert gyereket is szeretnék,lakást is szeretnék,otthonról is elkéne már menni ennyi idősen és valahogy úgy érzem,hogy ez a 3 dolog egyszerre nem fog működni, tudom a fizetést kellene feljebb tolni, úgy érzem,hogy + kb 40 e ft max tudnám csak feljebb tornázni a bérem,nincs diplomám,külföld szóba se jöhet mert nem vagyok annyira talpra esett.

2021. ápr. 7. 08:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg veszel egy telket és valami olcsó házat felhúztok családdal vagy barátokkal vagy valami.

Amúgy ne legyél ennyire a mainstream hatása alatt , hogy van pár vélemény formáló akik szerint nem maradhatsz az első partnereddel.

2021. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen állandóan ez a mainstream próbál engem befolyásolni,hogy csak a vékony lányok a vonzók,egy férfinek több nővel kell,hogy legyen,mert csak ekkor tudja eldönteni,hogy ki a számára a jó, de ha nekem ez az első kapcsolatom is megfelel,jól megvagyunk,szeretjük egymást,kívánom még 100 kilósan is akkor minek cserélgessem? A belső tényleg fontos,lehet valaki nagyon szép külsőre de ha unalmas,karót nyelt és egy olyan nő akit állandóan a tenyeremen kell hordani,állandóan őt kell isteníteni az nekem nem kell. A fő problémám ez a gyerek dolog,hogy szeretnék is, de közben tudom,hogy pénzügyileg gondban lennénk,mert hát ugye kellene ehez egy "saját" lakás ,de közben nem is akarnám magam egy életre eladósítani,élni is szeretnénk,gyűjteni is,tényleg így kevés szerintem a bevételünk valahogy nem jön ki a lépés. Válljunk le a szülökről kezdjünk el önálló életet élni? Legyen önerőnk lehetőleg pár éven belül és vegyünk egy lakást albérlet fizetése mellett? Vállaljunk gyereket is? Valami gebaszt érzek ebben az egészben és az a pénz,hogy sokkal több bevételre kellene szert tennünk. Most lehet,hogy megköveztek érte,de én akkor fogok gyereket vállalni,ha örökölni fogok mert akkor lesz hova vállalni gyereket.Most 31 évesen kezdjek el mindenről lemondani a lehető legtöbb pénzemet félre rakni szülőkkel élni továbbra és majd 36 éves koromra kezdjek önállósodni?Elkezdeni élni?
2021. ápr. 7. 09:20
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A párod mennyi idős? Gondolom, hogy ő fiatalabb nálad. Eddig hol laktatok? Ha a szülőkkel, akkor én simán bevállalnám még 1-2 évig.

Amúgy a babaváró 10 millió, és ha 90 nappal a hitel előtt veszed fel, akkor 10 millió önerőnek számít. Egy külvárosi 24-30 milliós panel törlesztője valószínűleg nem több, mint az albérlet.

2021. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

A prioritásokat kell tisztázni.

Nálam eleve ki lenne zárva egy olyan nő, aki nem akar gyereket.

Arról természetesen lehet beszélni, hogy milyen körülményeket szeretnénk megteremteni gyerekvállalás előtt, de ha nem vagy nem teljesen sikerül megteremteni, legalább egy gyereket mindenképpen vállaljunk. Én ebből indulnék ki, és minden mást ennek rendelnék alá.

"külföld szóba se jöhet mert nem vagyok annyira talpra esett"

Ha ezen múlna, hogy saját lakásunk legyen, én kilépnék a komfortzónámból. Ha meg a saját lakáson múlna, hogy gyerekünk legyen, akkor pláne.

De adott esetben a szülőkkel való együttélést, és emiatt az összeköltözés későbbre halasztását is jobb megoldásnak tartanám, mint lemondani a gyerekről.

De ez én vagyok, ezek az én prioritásaim.

Neked azt kell végiggondolnod, mik a tieid.

Ha az a prioritás, hogy soha ne kelljen kilépned a komfortzónádból, akkor nagyon sivár életed lesz.

2021. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azon tényleg érdemes elgondolkodni, hogy milyen éket ver közétek az, ha az egyikőtök akar gyereket, a másik nem.

A gyerek+lakás viszont adja magát, szerintem érdemes kihasználni a babavárót, amíg van. És ahogy írták korábban, önerőnek számít, szóval ez megoldás lehet a helyzetre.

2021. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád? És a barátnődnek?
2021. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
raktáros,targoncás vagyok barátnőmnek van újságírói,kommunikációs diplomája.
2021. ápr. 7. 11:18
 8/14 anonim ***** válasza:
Hol éltek? Mert, ha vidéken, akkor a babaváró 10 milliója elég jó indulásnak a saját ingatlan felé.
2021. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon jó szakmák, nem kötözködésből, de nem értem, hogy miért nem sikerült még előre lépni.
2021. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Más is elboldogul valahol és sokkal rosszabb körülmények közé is születnek gyerekek. Fel kell nőni, felelősséget vállalni az életetekért és felelős döntést hozni a gyerekvállalás terén.
2021. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!