Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális ha azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális ha azt érzem hogy másnak az életét élem ? Bővebben tentebbb!

Figyelt kérdés

28éves férfi vagyok.

Valami oknál fogva más 18-20 éves férfi menő sport autót,sok pénzt stb szeretett volna addig én már 18éves koromban családot azaz gyermeket és egy valamire való kapcsolatra vágytam.

Ami akkorában nem jött össze.

Pár évvel késöbb össze jött számomra. Ebbe a személybe nagyon mély érzéseket tápláltam éveken át és hosszú távra terveztem az életünket.

Született is egy kisfiunk.

Nagyon kiegyensúlyozott és persze boldog voltam hisz elértem amiről úgy kb 5-6éven át álmodtam és vágytam!

De a kisfiam születése után úgy 1 évre szörnyen megromlott a kapcsolatunk és az akkori párom szakitott vele.(ez nem az én hibámból történt,de nem is részletezném a szakitás okát.))

Na onanntól eltelt 2év és képtelen vagyok lezárni magamban ezt. Mélyen legbelül azt érzem valamiért ő az a személy akit be engedtem a szivembe és akkár mikor tessz rosszat velem én akkor sem tudom őt elengedni.(Miközben ő már rég elengedett engem teljesen.)



A fiammal kapcsolatban csak annyit hogy nagyon jó a kapcsolatunk! Bár elég anyás de szeret engem is mint apát még is legbelül azt érzem hogy valami nem stimmel!



Pontosabban a szakitásunk után rá jöttem hogy ő csak kihasznált engem és egyáltalán nem a szeret vagy szerelem végett volt velem.

Lehetséges hogy "bolond" lehetek de azt vettem észre hogy a gyermekem anyja azt az életet éli meg a kisfiammal amit én akkartam akkorában.

És folyton úgy érzem hogy én csak egy pótlék féle vagyok a gyermekem életében. De legjobban a sajátomban!

A napjaim úgy telnek ell mint ha nem is én irányitanék. Olyasmi érzés mint ha más életét élném szörnyen boldogtalanul és ez az egész nagyon kiábránditó. "Mint ha a volt párom élné meg azt amit amire akkorában vágytam szivemből" .


Mit lehet ebben az esetben tenni ?? Hkgyan kezdhetnék ujat tiszta lappal ha még az akkkri páromat sem tudom elengedni belül ??


2021. ápr. 11. 08:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress egy pszichológust, sajnos ez nem tűnik egy gyakorlatiasan megoldható problémának.
2021. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Keress egy új kapcsolatot, amelyben te is boldog lehetsz, vagy keress fel egy pszichológust! Mást nem nagyon tehetsz.
2021. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Kell egy új életet csinálnod magadban. Új társat keresned, új célokat. Ez rajtad áll és nagyon nehéz lesz.

A volt párod meg teljesen el kell engedned. Nem őt szereted, hanem azt, amit beleláttál.

2021. ápr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok meg nyilni ennyire mélyen egy tőllem távol álló embernek. Hiába diplomás és "Szakember" de úgy érzem akkor sem menne.

Megpróbáltam lezárni az érzést magamban a volt párom iránt de ezt igy kb 2év után sem ment nekem. Úgy érzem ezek után sem fog egyedül! Viszont más életébe sem akkarok bele túrkálni hkszen tudom hogy a gyermekem anyját feledtetném ell az illetővel. Én pedig ezt egyenesen gusztustalanságnak tartom! Hiszen forditott esetben sem tene jót nekem. És egyszer el kellene mondanom neki!

2021. ápr. 11. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem akarsz sem szakemberhez fordulni, sem új életet kezdeni mással, akkor szerinted mi mit csináljunk veled?
2021. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát én kifejezetten nem tanácsolom, hogy komoly partnert keress most ennek az érzésnek a tompítására.

Amit én ajánlani tudok, hogy jobban érezd magad az az önmegvalósítás.

Ha szeretnéd a sajátodnak érezni az életed akkor vedd a kezedbe! Rosszul érzed magad a munkahelyeden is? Válts.

Van valami célod, amire régóta vágysz? (nekem ilyen egy vitorlás jogsi) Hajrá kezdj neki!

Vagy ugorj ki egy repülőről ejtőernyővel (szintén bakancs listás nekem).

Közben keress csak átmeneti partnereket, bolondozz, komolytalankodj. Élj egy kicsit, hogy érezd hogy élsz.

2021. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy 18-20 évesen már komoly kapcsolatot akartál, sokan vagyunk így, viszont ha úgy látod csak kihasznált, rossz emberismerő vagy, ráadásul évek múlva is hozzá ragaszkodsz? Miért? Az életben minden változik, boldogságod attól függ, milyen jól alkalmazkodsz, ha valamihez görcsösen ragaszkodsz és képtelen vagy elengedni, mindenképpen szakemberre van szükség, ami nem egy alkalom, hanem akár évek is lehetnek.

Vannak közeli barátaid, lány barátaid? Gyakran mozogsz társaságban? Ha felismered sokan szeretnek, van kivel találkozni, mélyen beszélgetni, közös programot szervezni, sokkal pozitívabban állsz az élethez. Én sem javaslom, hogy ugorj egy másik kapcsolatba, de ettől függetlenül megismerhetsz új embereket, barátokat, és ki tudja? Lehet lesz közöttük valaki, aki miatt könnyedén elengeded az exed.

"Napjaim úgy telnek el, mintha nem én irányítanék" - Javíts ki ha tévedek, de ez nálam azt jelenti, hogy semmit se csinálsz, reggeli, munka, hazajössz, valamit szöszmötölsz, alvás, majd következő nap ugyanez. Mi akadályoz meg, hogy olyat csinálj, amit szeretsz?

2021. ápr. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!