Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok ti összejönnétek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok ti összejönnétek egy ilyen féfivel aki hisz az igazi emancipációba, férfiak ti mit tennétek ilyen helyzetben, de őszintén ?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy ha pl meg kell védeni egy csajt egy szórakozóhelyen van az utcán vagy valami ilyesmi.


Én őszintén megmondom hogy futnék ahogy a lábam bírja ha ilyet látnék eszem ágába nem lenne beleavatkozni. A rendőrségnek nyílván szólnék akik amúgy szintén azt tanácsolják ilyenkor hogy ne avatkozz bele.


Ugyebár régen a férfiak ilyenkor próbáltak lovagiasan viselkedni sokszor aminek nem feltétlen lett jó vége mert ők húzták a rövidebbet.

Ma viszont emancipáció van tehát ennek megfelelően egy nőnek akkor ilyen esetben is egyenlőnek kellene lennie egy férfival vagy éppen többel ha úgy alakul a helyzet.


A kérdés nem provokáció mert gondoljatok bele teljesen reálisan. Ti kockáztatántok a személyes épségeteket vagy egészségeteket egy vadidegenért aki más helyzben szóba se állna veletek nagy eséllyel ?


Férfiak ti is nézzetek magatokba. Tudom megvan a 80-90es évek filmjeinek a romantikája ahol a hős takonnyá veri a rosszfiúkat ilyen helyzetben de a valóság teljesen más ezt ti is tudjátok. Ráadásul ha esetleg meg is oldjátok a helyzetet mondjuk megússzátok 1-2 törött bordával, orrar, ököllel, akkor se kaptok a csajtól a valóságban semmit utána max egy köszit. Aztán a kórházi költésg meg a sok kín ami eztuán jön az soha nem lesz megfizetve.


Mi a véleményetek erről ?



2021. ápr. 11. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Nem gondolom, hogy egy férfinak mindenképp bele kéne avatkoznia és a hős szerepét játszani, valóban vannak olyan szituációk, mikor ő se tudna mit tenni és bölcsebb dolog rendőrt hívni. Ilyen esetben ezzel egyáltalán nincs gond, ez az ésszerű viselkedés. Viszont azért hiába az egyenjogúság, a férfiaknak azért akkor is erőfölényük van fizikailag, ezeket nem kéne összemosni. Nem arról van szó, hogy a nő nem akarná magát megvédeni és szándékosan akar mások segítségére támaszkodni, csak ilyen esetben nem mindenki képes rá. Szóval szerintem ha nem a testi épséged lenne fenyegetve, kedves dolog segíteni akkor is, ha idegen.
2021. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Kicsit helyzet függő. Azt gondolom, hogyha nem egy banda, hanem egy személy zaklat egy másikat, akkor a zaklatott nemétől függetlenül segítek, ha úgy ítélrm meg, hogy segít a közbelépésem. Ha úgy ítélem meg, hogy csak levernek mindkettőnket, akkor nyilván nem.


Ezért nem is értem a kérdést...

2021. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

‘Ma viszont emancipáció van tehát ennek megfelelően egy nőnek akkor ilyen esetben is egyenlőnek kellene lennie egy férfival vagy éppen többel ha úgy alakul a helyzet.‘


te tenyleg ennyire hulye vagy, vagy csak provokalsz?! az emancipacio az egyenlo jogokrol szol es nem arrol, hogy fizikai konfliktus eseten egy not verjenek csak szet, mert hat egyenloseg van. FIZIKAILAG a legtobb no sosem lesz olyan eros, mint egy ferfi. ez nem ferfi-no kulonbsegrol szol, hanem gyengebb-erosebb konkfliktusrol, ugyanaz az eset, mint amikor mondjuk egy 90 eves papat tamad le fiatal, eleteros ferfi.


nyilvan senkitol sem varhato el, hogy egy idegenert kockaztassa a sajat testi epseget, fuggetlenul attol, hogy az ki az illeto, ha valaki megteszi, az szep dolog es becsulendo, de ha nem teszi meg, sem lesz szar ember. nyilvan hivni kell a rendorseget, de ilyen helyzetben az az idealis, ha tobben osszefognak es ugy lepnek kozbe, akkor nem kell attol tartani, hogy korhazban vegzik. de szotlanul elsetalni.. az gaz.

2021. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint te csak a szép fiatal nőnek segítenél, aki utána naaagyon hálás. De egy idős bácsinak vagy egy csúnya nőnek nem, hisz utána nem tudod megdugni.

Ez annyira szánalmas. Amúgy meg nyugi, nem épp gyakori szituáció. Illetve ki tudja, te milyen környéken laksz...

2021. ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
6%
Érdekes a kérdés. Én igen, száz százalékban hiszek az egyenlőségben, minden téren. Nemhogy nem segítenék de ha pl ablakból látnám hogy valaki bajban van, kiszólnék neki hogy szedje már őssze magát, ha már egyszer anno dobákta a tojást meg a paradicsomot, hogy egyenlő a férfiakkal. Ha pl a páromat megtámadnák, amikor én is ott vagyok, akkor alap, hogy bem a saját valagam mentem, hanem aktívan részt vennék a bunyóban, mert neken ezt jelenti a jóban- rosszban. Más kérdés, hogy Téged kérdező, meg engem, most a sok idióta punci szét fog szedni, mert nekem már sokszor megmagyarázták, hogy ők nem úgy egyenlőek.
2021. máj. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az emancipáció, mint ahogyan írták jogi egyenlőséget jelent! Biológiailag, fizikailag és érzelmileg a két nem teljesen különböző. Nem több, vagy kevesebb, hanem más a rendeltetése. A nőben fogam meg az élet és egyedül csak a nő képes gyermeket a világra hozni. A szervezete erre készül, ezt a célt szolgálja. A férfi fizikailag jóval erősebb, hogy a terhes, vagy termékeny nőt és a gyermekeit védeni tudja. Enélkül valószínűleg kihalt volna már az emberiség. Ahogyan a nő nélkül is. A nő klasszikusan a család szíve, összetartója, bölcsességgel a nyersebb harcos férfit finoman vezeti. A férfi fizikai és lelki erejénél fogva viszi előre a teremtést. Ezek a programok több ezer éve működnek, sejt szinten bennünk vannak, pár éves kultúra váltás nem fogja alapjaiban átírni. A gyenge férfi családja régebben is kihalt. Tehát az emancipáció jogi egyenlőség, a két nem szerepében és funkciójában teljesen más, egymás kiegészítői. Egy jól működő nő olyan férfit választ, aki mellett biztonságban érzi magát, és a családját is biztonságban tudja. A terhesség igen védtelen időszakában egy nő nagyon kiszolgáltatott. A férfi már maga a birtoklás ösztöne miatt is védi a hercegnőjét, nehogy idegen hím termékenyítse meg.
2022. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A többi embertárs megsegítése is ösztönös, az életben maradást szolgálja.
2022. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Én igy gondolom:

Mi nők nem vagyunk egyenlőek a férfiakkal, egy férfi mivel erősebb ezért ő kell legyen a családfő, ő irányitsa a családot és ebben az is benne van hogy kötelessége megvédeni a családját bármi áron (több joga van de ezzel együtt több felelőssége)

Egy idegent,nem, de szép dolog és ha nem teszed, ki tudja mit csinálnak a lánnyal amit megakadályozhattál volna. Sztem ha félsz és ezért nem lépsz közbe és hagyod h egy tőled gyengébbet bántsanak akkor ne hívd magad férfinak mert nem vagy rá mélto.

2022. febr. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó vagyok azt kihagytam, nem hiszek az emancipációban, mert egy férfi és egy nő habár ugyanannyit érnek de egyformák sose lesznek, ezért mindkettőnek megvan a maga dolga, amit szerintem nem helyes összekeverni...
2022. febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó, te tök hülye vagy.
2022. febr. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!