Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ateisták, számotokra fontos,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ateisták, számotokra fontos, hogy a párotok szintén ateista legyen?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 04:39
A kérdező szavazást indított:
Felőlem lehet hívő is, csak a fundamentalistákat kerülöm. Ne legyen az életstílusom/életfelfogásom összeegyeztethetetlen az övével.
Ha agnosztikus (tehát "nem tudhatjuk" alapon nem foglal egyértelműen állást valamiféle felsőbb hatalom létét vagy nemlétét illetően), az még belefér.
Legyen ateista.
32 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos, csak ne akarja rám erőltetni a vallást.
2021. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vallás, politika: A leginkább aszexuális dolgok, amikkel ismerkedéskor egyáltalán nem foglalkozom és ahogy nézem a huszonévesek 98%-a szintén nem.
2021. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Az ateizmus nálam nem sima istentagadás, hanem az alap. Azaz, aki hívő, attól meg szoktam kérdezni miből gondolja, hogy isten létezik. Sose kaptam még rá értelmezhető választ, úgyhogy maradok ateista, ami azért kellemetlen kifejezés, mert úgy tűnik, mintha én tagadnám isten létezését, aki ugye nem létezik.

Inkább annak kéne az alapnak lenni, hogy isten nincs (ez a normális felállás) és ehhez képest lennének a furcsa emberek, akik meg hisznek valakiben, ami nincs. Kb mintha én laposföldtagadó vagyok, mert azt hiszem, hogy a föld gömb alakú.

2021. ápr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fontos, bár szeretek ateistákkal beszélgetni, több dologról van véleményük.
2021. ápr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Már az is nagyon 20. század, hogy valaki ateistaként definiálja magát. Az a 21. századi, aki le sem szarja ezt az egész hülyeséget egyik oldalról sem.
2021. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez attól is függ, hogy mennyire komoly kapcsolatról van szó. Bizonyos szintig nálam belefér (pl. hisz Istenben, esetleg szokott imádkozni), de valószínűleg egy rendes gyakorló kereszténnyel (vagy akármilyen vallásúval) nem jönnék össze komoly kapcsolatra, mert az már kihatna a kettőnk dinamikájára is, főleg, ha komolyan vesz bizonyos egyházi szabályokat.

Kicsit olyan ez, mint a politikai irányultság. Kis különbségek nem zavarnak (pl. a barátnőm gazdaságilag sokkal inkább baloldalibb, én inkább középfelé tenném magam), de pl. meggyőződéses szélsőjobboldalival tuti nem jönnék össze, mert az már egyszerűen feltételez olyan kompromisszumokat a párkapcsolatban, amit én nem szeretnék meghozni.

Igazán akkor lesz ez fontos, ha közös gyereket szeretnétek. Én nem tudnék olyannal jó szívvel gyereket vállalni, aki mondjuk meg szeretné keresztelni és templomba, hittanra satöbbire járatni a gyerekünket. Az rendben, ha a párom hívő, nyilván nem kell ezt a gyerek előtt se "titkolni", de csak akkor hagynám ilyen irányba menni, ha magától érdeklődik majd a vallás iránt.

2021. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én agnosztikus vagyok (inkább az ateizmus felé hajlok), és úgy vagyok vele, hogy a teljesen ateistától a „csak karácsonykor megyek misére és amúgy nem beszélek róla”-ig terjed az elfogadható skála.
2021. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!