Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért magányosak az emberek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért magányosak az emberek?

Figyelt kérdés

Nem értem, 36 éves nőként, hogy sír itt ennyi ember, hogy rossz egyedül.

Aláírom nőként könnyebb ismerkedni, de miért fontos, hogy legyen kihez bújni, és hogy mindig egy levegőt szívj valakivel?

Akik ilyen kétségbeesettek, hiányzik más az életükből?

Mert én pl rengeteget dolgozok, van hobbim, terveim, van pár jó barátom

Ha úgy jön, jó férfi az ágyamban, de ennél többre nem vágyom

Persze nem vagyok felszínes, csak barátság extrákkal és nem extrák anyóssal

Én kifejezetten szeretek egyedül élni, mert senkihez sem kell igazodni


Komolyan rossz olvasni, hogy egy-egy ember milyen szeretethiányos


2021. ápr. 23. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Szívesen beszélgetnék veled.
2021. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék majd párt, de egy szexpartnernek is örülnék. Férfiként viszont egyiket sem könnyű találni. Mondjuk nekem barátaim sem igazán vannak, néha az is hiányzik.
2021. ápr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Igen am én is szexpartnert keresek, de nagyon nehéz.

#1 voltam. F

2021. ápr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Allj! Neked van szociális hálód. Szóval, van kihez szolnod, van kinek elmondani, van ki értékel, van ki megsimogat (atvitt értelemben, de az eredmény ugyanaz,fontos vagy, positiv visszajelzest kapsz). Igy könnyű. :)
2021. ápr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem magányosak, csak mondják hogy azok. Ha azok lennének akkor lenne valakijük, de válogatnak mert semmi nem jó nekik, akarnak valakit maguk mellé, de valójában mégsem.
2021. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ha vannak barátaid,családtagjaid úgy ki lehet bírni,boldog is tudsz lenni ha látod őket,tudsz velük beszélgetni és programokat csinálni.

Én sofőr voltam,több országban is megfordultam,sosem voltam az a nagy társsosági ember,de kint külföldön egyszerűen egy idő után nagyon rám tört a magány. Alig beszéltem valakivel,épp ahol voltam hétvégén hiába mentem el egyedül ide-oda magányosan,egy idő után tud nagyon rossz érzés lenni,látni hogy mások együtt vannak és boldogok.

Én meg sétálok Milánó utcáin vagy Villach egyik hegyét mászom meg egyes egyedül,senkivel sem tudom megosztani azt az élményt amit én is át élek,nem tudok kivel beszélni,nevetni vagy csak egyszerűen őt hallgatni.

Nagyon rossz érzés teljesen egyedül a nagyvilágban,igaz ehez hónapokra volt szükségem hogy rá jöjjek,én a pénztől nem leszek boldogabb,főleg ha egyedül vagyok,ilyenkor már a családtagjaid is el kezdenek hiányozni még ha ők sem tökéletesek.

Akik emberekkel dolgoznak nap mint nap,ott el lehet képzelni hogy már van akiknek nagyon is elege van az emberekből,nekik tényleg jót tesz a magány,de egy idő után nekik is hiányoznának az emberek,itt nem 1-2 napról vagy 1-2 hét szabiról van szó,ha nem hónap-hónapok után.

Egy lakatlan szigeten egyedül simán meg tudnál őrülni az idő múlásával.

Én még úton voltam egyedül az elején tényleg nagyon is élveztem,majd egy idő után rád tör a magány,lehet butaságnak fog hangzani de ott jöttem rá hogy az emberi kapcsolatokat értékelni kell akik ezeket megérdemlik.

Amilye van az embernek azt nem tudja vagy akarja értékelni,mindig az kéne neki ami a másiknak van,mert az biztosan sokkal jobb.

Ebben a világban mindenki csak szalad,de kérdezem én hová?

Lehet így 23 évesen eléggé hülyesegeket írtam,de hát ilyen vagyok.

2021. ápr. 24. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem. Akár kapcsolatban voltam, akár egyedül, sosem voltam magányos. Szinglinek lenni jó. Most férjnél vagyok, és imádom a férjemet, érte megérte feladni a szinglilétet, de az is tök jó volt szerintem.
2021. ápr. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Oké, akkor leírom az én esetemet. Apukám alkoholista volt, egész gyerekkorom úgy telt, hogy rengeteget veszekedtek anyukámmal. Jelenleg 40 éves vagyok, és pszichológushoz járok. Ő azt mondta, azért nem bírok egyedül lenni, mert a gyerekkorom azt tanította nekem, hogy a világ nem biztonságos, és ezért mindig kell lennie valakinek mellettem. A dolgokat tetőzi, hogy már alig van valakim, rengeteg családtagom és barátom is meghalt, és sosem voltam túl ismerkedős, nyitott ember sajnos, így valóban összeomlok, ha egyedül maradok (nem pár óráról van szó, hanem pl ha szakítunk a párommal. Legutóbbi ilyen eset óta csak altatóval tudok aludni). Szóval te inkább örülj annak, hogy nincs ilyen problémád, és fogadd el, hogy másnak nem ilyen szerencsés az élete, mint a tiéd.
2021. ápr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Én is elvagyok egyedül, sőt nekem gyerekem is van. Szeretem a munkámat, van hobbim. Viszont én nem tudok szexkapcsolatokban lenni, akárhányszor próbáltam, masszív depresszió követte. Én szerelmi kapcsolatban tudnék csak kiteljesedni, így már feladtam a szexkapcsolat keresést. Így viszont nincs szexuális életem,ehhez meg még fiatal vagyok. Nőként találhatnék kapcsolatra is pasit, de mint írtam, nem a kapcsolat hanem a szerelmi kapcsolat a lényeg. Szóval forever alone, I'm afraid.
2021. ápr. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Az egyik leggyakoribb tévedés, amibe az emberek nagy része rendszeresen beleesik, az a feltételezés, hogy lelkileg nagyjából egyformák vagyunk, s így nagyjából egyformák a lelki igényeink és a különféle helyzetekkel való megküzdési képességeink is. A pszichológia már rég feltárta, hogy ez nincs így. Belül, lelki működéseikben elképesztően nagy mértékben különböznek az emberek. Az illúziót, hogy belül hasonlók volnánk, két tapasztalat is táplálja: egyrészt eleve hasonló emberek szoktak egymással ismerkedni; másrészt az emberek gyerekkoruktól megtanulnak bizonyos viselkedési normákat, sémákat követni, álarcot hordani, mert ez az ára annak, hogy elfogadást kapjanak a környezetüktől. De ettől még belül, a lelki működéseik nagyon mások maradnak.


Aki ebben "hasonlósági illúzióban" él, annak nehéz megértenie a lelkileg permanensen szenvedő embereket. A lelki szenvedés nem mindig, és szerintem nem is elsősorban a külső körülmények függvénye, hanem sokkal inkább a belső adottságoké. Emiatt ugyanabban az élethelyzetben az egyik ember szenved, kínlódik, míg a másik teljesen jól érzi magát a bőrében. S a belső eredetű szenvedést nem könnyű, sokszor egyenesen lehetetlen megváltoztatni. Vannak például lelki betegségek, amelyek gyakoriak, mégis sok éves terápiával sem mindig gyógyíthatók. Ilyen például a borderline személyiségzavar, amely minden ötvenedik embert érint. Ezek az emberek többségükben egész életüket végigszenvedik, és a környezetük vajmi keveset tud ezen a szenvedésen segíteni.


De nemcsak a pszichiátriai kórképekkel élő emberek szenvednek sokat. Aki erre rá akar ébredni, annak elég mondjuk néhány kortárs költő versét elolvasnia. Sokuk magánélete teljesen rendben van; ráadásul szakmailag is sikeres, irodalmi díjakat elnyert emberek, s mégis a soraikból hihetetlen vívódások jönnek át. Aki hiperérzékeny, kifinomult ember, annak ez az emberi világ rettentően idegen, rideg, így sok kínlódás forrása. Sok-sok ilyen költő lelkű ember van, aki nem lesz ténylegesen költő, s egész életére véka alá rejti mindazt, ami benne kavarog, mert a környezete gyermekkorától kezdve meg nem értéssel szembesítette őt.


Egyszóval belül sokkal különbözőbbek vagyunk, mint amennyire a legtöbb ember azt feltételezi. Emiatt van az, hogy sokan nem találnak egyensúlyt. A magánytól is szenvednek és az esetleges emberi kapcsolataiktól is, mert a szenvedésük fő forrása bennük lakozik, amit csak tetéz a lelkileg átlagos intenzitással élő emberek felől érkező meg nem értettség.

2021. ápr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!