Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnátok vagy elhagyn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Együtt maradnátok vagy elhagynátok olyat akit savas támadás ért?

Figyelt kérdés

Talán nem kell bemutatnom, hallottatok talán olyanról, hogy ''savas támadás''.

Közel-Keleten az egyik leggyakoribb de hallom Angliában (pl. Katie Piper esete) vagy más európai országban is előfordul.

Valakit leöntenek maró savval, az arcát amitől elroncsolódik az illető arca és meg is vakulhat.


Annak kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy az egyik videóban arról volt szó, hogy egy fiatal szép lányt leöntöttek savval (Londonban történt), nem voltak ellenségei.

Az anyja aggódott, a barátja egyszer volt bent pár percre megkérdezni hogy van. A lány nem látta (megvakult), de a hangján undort érzett és azt, hogy csak kötelességből jött be.

Kiderült egy nőismerőse bérelte fel az unokatesóját pénzért hogy öntse le, mert irigy volt a lány külsejére és féltékeny a lány barátjára hogy a lánnyal jött össze és nem vele.

Később viszonyt is kezdett a lány barátjával, de a srác nem akart a barátnőjével szakítani. Így a másik lány abban látta a megoldást, ha elcsúfítja. (20 évet kaptak az unoka tesójával).

A lányt a barátja ezek után letörölte mindenhonnan és nem kereste többé. A lány elmondása szerint ez fájt neki a legjobban.


Milyen már, ő csalta meg, miatta is történt ez az egész, addig jó volt neki a lány amíg szép volt??


A lány előtt szép jövő állt, jól tanult, nem volt rosszban senkivel, abban a hitben élt, hogy boldog a párkapcsolata.


Ha most a viszonyt nem számítjuk bele, ez a másik félnek is van akkora trauma látni, a párja másod- vagy harmadfokú égési sérüléseket szenvedett ahhoz, hogy ne folytassa a kapcsolatot?


Ti hogy reagálnátok, elhagynátok vagy kitartanátok a párotok mellett ha ilyen történne vele?



2021. máj. 1. 12:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
14%

Oroszországban a vidám feministák pedig férfiak ölébe szeretnek savat önteni valami őrület nevében, amit nem is igazán jegyeztem meg, mert nagyjából annyira értelmes, mint az incel-kultúra őrjöngései "privilégium" meg ilyen ehhez hasonló dolgok, csak mert az adott ember terpeszben ült a metrón.


Nem igazán értem egyik nem képviselőit sem, akik ilyen csinálnak - szimplán őrültek és/vagy fanatisták. Egyik sem nyerő!


Mit lehet tenni ilyen esetekben? Semmit. Kerülni kell az őrületeket amennyire csak lehet. Azért még mindig nem általános vagy mindennapos dolog az, hogy emberek kénsavval öntik le egymást.


Legalábbis szeretnék ebben hinni.

2021. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem, valószínűleg nem lennék elég erős hozzá.


Egyébként ennek semmi köze ahhoz, hogy ki férfi, vagy ki nő. Sok férfit pedig akkor hagy el a barátnője, felesége, ha anyagilag vagy érzelmileg megrokkan. Nem is kell hozzá örök torzulás az arcon, csak hogy elküldik a jó munkahelyről, anyagi nehézségbe kerül, vagy ne adj Isten valami miatt depressziós lesz hónapokra, évekre. Vagyis bármi baj történik és már nem tudná őt úgy mutogatni a párja, mint eddig.

2021. máj. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
38%

Ez a helyzet hozná majd.

De annyit megtudok neki ígérni hogy abbol a kulturkörből kik ezt müvelték vele vagy savat vagy termitet kapnak.Persze kamatos kamattal számolva az én mércém szerint.

2021. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem tagadom, nehéz lenne. Egyrészt borzalmasan fájna, ahogy szenvedne (mind fizikailag, mind lelkileg), másrészt biztos időbe telne, amíg ugyanúgy tudnék rátekinteni, ha valaha tudnék.

Viszont nem hagynám el. Egyrészt túlságosan szeretem a barátom, annyi minden köt hozzá és annyira nem tudom nélküle elképzelni az életem. Másrészt pont akkor hagynám el, amikor a legjobban szüksége van minden támogatásra? Nem, nem menne. Ha el is csúnyul, attól még ugyanaz az ember, akibe szerelmes vagyok és bár biztos lennének nehézségeink, nem gondolom, hogy elhagynám.

Viszont ezt a történetet még nem hallottam, jól fel is húztam magam rajta. Nagyon kevés az a húsz év.

2021. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon számít, hogy milyen a kapcsolat. A fenti történetben elég egyérteműen nem volt szeretet (megcsalás után mit várunk?).
2021. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%

Ha szeretném igen, ha már nem (mivel sanszos hogy nem szeretem ha megcsaltam) akkor nem.

Kérdés hogy milyen keresztet cipelnék a továbbiakban. Gerinc itt már sehogy se lesz.

2021. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Most tekintsünk el attól, hogy férfival vagy nővel történik ilyesmi.

A hangsúly azon van, ha a párotokkal történne ilyen, vele maradnátok (akár baleset ahol az illetô megég), vagy túl sok lenne és elhagynátok?


Amúgy valahol olvastam, pont a pasikra jellemző hogy nem tartanak (nagyrészük nem) ki a nő mellett ha balesete vagy súlyos betegsége van, menekülnek probléma alól, nem bírják.

A nőkre inkább jellemző (a cikk szerint) hogy a végletekig kitartanak és ápolják a beteg párjukat.


Persze nem kell általánosítani, mindenből látni kivételt és ellenpéldát.


Olyan férfit is aki mindenben kitart a párja mellett, olyan nőt is aki rögtön dobbant már amiatt mert kirúgták a férjét a jól fizető munkahelyről (ismerek ilyen nőt, de az illető mindig is érdekember volt, nem szeret az senkit).


Az érdekelne, ki hogy reagálna, kinek mekkora trauma lenne ilyet feldolgozni az elszenvedő párjaként?

2021. máj. 1. 12:40
 8/26 anonim ***** válasza:
2%

7. "A nőkre inkább jellemző (a cikk szerint) hogy a végletekig kitartanak és ápolják a beteg párjukat."


Fizikai betegség esetén lehet, hogy igen. Ott még tudják is mondani mások felé, hogy ők milyen jók, ápolják. Aztán ha olyan betegség van, akkor vagy felépül, vagy meghal a párjuk, de egyik esetben sem évtizedekre vagy örökre szól az ápolás.

Mondom, én most arra gondolok, hogy a férfi anyagilag megrokkan, összeomlik. Elküldik valahonnan és csak fele fizetéssel talál munkát, stb-stb. Vagy lelkileg van vele valami, ami miatt megzuhan sok időre.

2021. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

8.


Magyarország, alföldi tanyavilág az előző század elején - pontosan emiatt tették el a háborúból hazatért rokkant férjeiket... "Mit kínlódsz vele?" Valamilyen szinten érthető a dolog, de pont az ilyen esetek is mutatják, hogy ez NEM egy nemtől függő viselkedés.


[link]

2021. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Egyébként a történeten én is rendesen felhúztam magam. Egy szép fiatal, 18 éves lányról volt szó akinek szerető családja volt, egyetem előtt állt, boldog párkapcsolatban élt (tudomása szerint, nem sejtett semmit viszonyból). Ha csúfolták is iskolában nem szólt vissza.


Eleinte nem is sejtette ki lehetett, mikor rendőrök kérdezték voltak-e ellenségei. Pár hónap nyomozás után derítettek ki mindent.


Mikor a lány bement a börtönbe a másik lányt megkérdezni a beszélőn, miért tette, vallotta be azért, mert irigykedett arra hogy ő szép, és számára sokkoló volt, hogy a fiú aki tetszett neki (és talán szerelmes is volt belé) vele jött össze. Mikor kérdezte megbánta-e amit tett, azt válaszolta igen, mert a legszebb éveit töltheti börtönben.

Nem is az hogy súlyos (akár életveszélyes) sérüléseket okozott egy másik embernek, és tönkre tette az életét....Fel se fogta a tette súlyát, nem sajnálta az áldozatot, csak magára gondolt. Talán hamarabb is szabadul jó magaviselettel. 😕

A bíróságon az unokatesó azt vallotta megbánta, és csak azért tette mert a szülei nem törődtek vele és kellett neki a pénz, mert adósságai voltak. Nyilvánvalóan színlelt, magát akarta felmenteni, a bíró is utasította hagyja abba a hazugságait.


A másik lány is....Mondhatni megérte ezért a fiúért. 😕 Aki ilyen sunyi, félrelép de gyáva szakítani.

Keresett volna mást, vagy ha így bele akart rondítani, mondta volna el a lánynak a pasija vele csalja és tudja bizonyìtani.


A fiú is, ha nem szerette eleve a lányt ha már megcsalta, állt volna elé hogy már nem szereti és ne legyenek együtt.

2021. máj. 1. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!