Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén, mi értelme van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, mi értelme van a monogám, zárt kapcsolatoknak?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mindig azt mondták nekem, hogy nem kell a párkapcsolatokhoz görcsösen hozzáállni úgy is eljön a szerelem, addig fogunk élni együtt, amíg meg nem halunk. Szerintem nevetséges ebbe hinni. Hosszú éveken át hittem ebbe mindig olyan nőket kerestem magam mellé, akiket vonzónak tartok, mindig olyan nőket vonzódtam be akik nem igazán tetszettek. Azt látom mind férfiaknál mind nőknél, hogy azzal jönnek össze aki jut nekik. Így mi értelme a monogám kapcsolatoknak? Elhiszem, hogy van romantikája ennek, de egyre inkább azt látom, hogy a monogám kapcsolatok csak fantázián alapszanak és távol áll a valóságtól.

Mi emberek inkább poligámok vagyunk, a nyitott kapcsolatok sokkal inkább hozzánk illenek. Miért kell szakítani valakivel, ha megcsal? Megcsalás szó miért létezik egyáltalán?

Most gondoljunk abba bele mi lenne, ha a barátságokat is ez jellemezné. Mondjuk munkahelyen megismerkednék egy jófej emberrel, akivel barátok leszünk, ezt megtudja a barátom, ezért megszakítja velem a kapcsolatot. Őrültség lenne nem? Hát az lenne, de a párkapcsolatokra is pont ez igaz. Mivel másabbak a párkapcsolatok? Hogy ott szexuálisan is kívánjuk a másikat. Miért lenne másabb, mint egy barátság? Miért kell megszakítani egy jól működő kapcsolatot csak mert én más nőkre is vágyom?

Úgy látom a monogám, zárt kapcsolatok abból az időből jöttek, amikor az emberi szabadságot szarba se vették, mindenki a szüleinek a tulajdona volt és ők döntötték el, hogy kihez lehet hozzá menni. Nem csoda, hogy több ember szarrá csalta a párját, mert nem ő választotta, hanem rákényszerítették.

Na már most, hogyha minden emberre igaz az, hogy azt válassza ami jut, akkor nincs értelme a zárt kapcsolatoknak. Nincs értelme annak a színészkedésnek, hogy megcsaltál ezért, brühühü szakítok veled, hanem az lenne a normális, hogy az emberek rendesen szexelnénel fűvel, fával. Ráadásul a "megcsalás" általában nem személyes ügy, hanem nem mindenki akar egész életében egy valakivel szexelni. Ez az igazság! Én már bánom, hogy hittem azokba a szar mesékbe ami mai napig a csapból folyik. Én abban hiszek már, hogy mindenki szeresse a barátját, partnerét, de ne birtokoljátok a másikat! Ez a másik, hogy birtoklási vágyból is ered a monogámia, úgy látom a birtoklási vágy is csak egy társadalmi konstrukció.


2021. máj. 3. 14:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem értek egyet veled, de nincs kedvem ennyi hablatyot megindokolni.


Inkább vedd elő a nyelvtankönyved és tanulj ragozni egy kicsit.

2021. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Nincs itt birtoklás. Arról van csak szó, hogy monogám kapcsolatban egymással kefélünk. Ezt jelenti lényegében. Ha mással akarsz kefélni, szakíts/szólj, hogy a kapcsolat jellegét újratárgyaljuk, AZTÁN kefélsz akivel akarsz. Ha ezt elmúlasztod, akkor egy áruló kis féreg vagy és persze, hogy nem kellesz a másiknak.


Szóval lehet amit te mondasz, csak ezeket előre tisztázd lehetőleg, mindenféle bullshit meg ideológiagyártás nélkül, aztán akkor nem cseszel át senkit.

2021. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem hiszel benne, nincs azzal semmi gond, keress magadnak olyan párt, aki szintén nem monogám kapcsolatra vágyik, és problem sloved. Nem kell itt az egész emberiséget megváltani a monogám kapcsolatoktól, csak mert te hülyeségnek tartod.
2021. máj. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

'azt válassza ami jut'


A kényszeres párkeresés helyett inkább egy nyelvtankönyvet vegyél elő, mert ez így fizikai fájdalom.

2021. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Én meg azt olvasom, hogy neked jutott valaki, akit nem is igazán akarsz, ezért, hogy beleillesztd ezt az életedbe idegyártasz egy ideológiát, hogy igazából a monogámia hülyeség és elavult... stb stb.


Azzal kéne kezdeni, hogy legalább önmagadhoz őszinte leszel, mert az elméleted épp ugyanaz, amikor a keserű gyógyszerre próbálod kitalálni, hogy az igazából nem is kell, és nem is egyszerre kell beszedni...


Én megvagyok a monogám kapcsolataimmal. Nehezen esek szerelembe, de ha bele esek akkor onnantól senki más nem érdekel. Ez nekem ösztönösen jött mindig, nem kényszerít senki, és amikor próbálkoztak mások a párom mellett, nekem az is inkább kínos volt mint hízelgő.


El tudom fogadni, ha valaki más életet él, de az enyémre kérlek ne vetítsd ki az önigazoló igazságaid, mert nem illek bele a skatulyádba.

2021. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

"Őszintén, mi értelme van a monogám, zárt kapcsolatoknak?"


Érzelmi okok: szerelem, kötődés, kölcsönös megbecsülés.

Egészségügyi okok: a "jó" (kiválasztott) genetikai állomány vivődjön tovább, kóbor betegségek ne kerüljenek be a családba lehetőleg.

Gazdasági okok: ha 20-30 nőt teherbe ejtesz és úgy döntenek megszülik a gyermekeket, tudsz-e róluk gondoskodni?

2021. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Úgy érzem nem tudok szerelmes lenni. Gyereket nem akarok egyenlőre.
2021. máj. 3. 14:59
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha szimplán csak a te gondolatmenetedet nézem, oké, élj úgy, keress hozzá megfelelő partnert...

De azt is fogadd el, hogy a többség nem így gondolkozik.

2021. máj. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg is van: sosem olyannal jöttél össze akit szeretsz is csak aki jutott. Nem tetszik a menü, hamar rá unsz, azért mennél inkább tovább.
2021. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%
Komolyan, korlátoznám, mennyi karaktert lehet írni egyszerre, rohadtul unalmas, hogy mindig itt rinyál valaki és próbál mindenkit meggyőzni a saját igazáról.
2021. máj. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!