Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén, mi értelme van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, mi értelme van a monogám, zárt kapcsolatoknak?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban mindig azt mondták nekem, hogy nem kell a párkapcsolatokhoz görcsösen hozzáállni úgy is eljön a szerelem, addig fogunk élni együtt, amíg meg nem halunk. Szerintem nevetséges ebbe hinni. Hosszú éveken át hittem ebbe mindig olyan nőket kerestem magam mellé, akiket vonzónak tartok, mindig olyan nőket vonzódtam be akik nem igazán tetszettek. Azt látom mind férfiaknál mind nőknél, hogy azzal jönnek össze aki jut nekik. Így mi értelme a monogám kapcsolatoknak? Elhiszem, hogy van romantikája ennek, de egyre inkább azt látom, hogy a monogám kapcsolatok csak fantázián alapszanak és távol áll a valóságtól.

Mi emberek inkább poligámok vagyunk, a nyitott kapcsolatok sokkal inkább hozzánk illenek. Miért kell szakítani valakivel, ha megcsal? Megcsalás szó miért létezik egyáltalán?

Most gondoljunk abba bele mi lenne, ha a barátságokat is ez jellemezné. Mondjuk munkahelyen megismerkednék egy jófej emberrel, akivel barátok leszünk, ezt megtudja a barátom, ezért megszakítja velem a kapcsolatot. Őrültség lenne nem? Hát az lenne, de a párkapcsolatokra is pont ez igaz. Mivel másabbak a párkapcsolatok? Hogy ott szexuálisan is kívánjuk a másikat. Miért lenne másabb, mint egy barátság? Miért kell megszakítani egy jól működő kapcsolatot csak mert én más nőkre is vágyom?

Úgy látom a monogám, zárt kapcsolatok abból az időből jöttek, amikor az emberi szabadságot szarba se vették, mindenki a szüleinek a tulajdona volt és ők döntötték el, hogy kihez lehet hozzá menni. Nem csoda, hogy több ember szarrá csalta a párját, mert nem ő választotta, hanem rákényszerítették.

Na már most, hogyha minden emberre igaz az, hogy azt válassza ami jut, akkor nincs értelme a zárt kapcsolatoknak. Nincs értelme annak a színészkedésnek, hogy megcsaltál ezért, brühühü szakítok veled, hanem az lenne a normális, hogy az emberek rendesen szexelnénel fűvel, fával. Ráadásul a "megcsalás" általában nem személyes ügy, hanem nem mindenki akar egész életében egy valakivel szexelni. Ez az igazság! Én már bánom, hogy hittem azokba a szar mesékbe ami mai napig a csapból folyik. Én abban hiszek már, hogy mindenki szeresse a barátját, partnerét, de ne birtokoljátok a másikat! Ez a másik, hogy birtoklási vágyból is ered a monogámia, úgy látom a birtoklási vágy is csak egy társadalmi konstrukció.


2021. máj. 3. 14:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem muszáj monogám kapcsolatban élni, létezik nyitott kapcsolat, ahol mindkét fél azzal fekszik le, akivel akar. Ami undorító, ha valaki monogámiát ígér, de csak a párjától várja el, hogy betartsa, ha nem vársz el hűséget nem is tudnak megcsalni. Lehet neked tetszik a poligámia, de nem mindenki élvez ilyen kapcsolatot.
2021. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

"Úgy érzem nem tudok szerelmes lenni. "


Akkor mondd ezt. Nem kell ideológiát gyártani.

2021. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert te érzelmi sérült vagy és nem tudsz normálisan párt keresni, hogy ne csak azzal legyél, aki "jut", hanem valaki olyannal, akivel szeretnél, azért még ne az egész emberiségre vetítsd ki az elmebajodat. Mindenki más, te ilyen vagy, keress magadhoz hasonló partnert, és vele legyél a kezdetektől őszinte. Nincs gond a poliamoriával, ha előre tisztázzátok, és nem utólag magyarázod a bizonyítványt hebegve, hogy "dehátazemberpoligámiáraszületett". Én monogám típus vagyok, sosem okozott gondot csakis egy emberrel lenni, számomra nem megterhelő, de én szerelmes is tudok lenni és választani is tudok, nem csak " ilyen jut" alapon vagyok kapcsolatban eleve.
2021. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy alkalmas valószínűleg monogám kapcsolatra, vagy képes lennél olyannal, aki tetszene, de nem jut. Van ilyen. Attól függetlenül, hogy neked eddig "nem vált be", "nem jött be", másnak igen. Én monogámpárti vagyok a magam részére, tudom, hogy kapcsolatban még annak a gondolatától is hányok, hogy egy másik, párommal megegyező nemű egyén úgy hozzám ér. Van ilyen ember is, olyan ember is - meg kell tudni találni azt, akivel hasonlóan gondolkodtok a párkapcsolatról.
2021. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nézd, ha neked belefér, hogy úgy öleled meg a párod és bújsz oda, hogy előtte másba lógattad, vagy őbelé lógatta más, ám legyen, éld így az életed. Keress erre egy olyan párt, akinek szintén belefér. De ne akard se nekem, se másnak megmondani, mi a normális, ilyen egyszerű. Én nem akarom azt a szájat megcsókolni, ami 1-2 nappal korábban mást elégített ki, és azt a ruhát sem akarom mosni, amit másnál vett le. Nekem nincs bajom a nyitott kapcsolattal egyébként, de rám ne erőltesse senki a világnézetét ezzel kapcsolatban, és ne akarja nekem bemagyarázni senki se, hogy ez a jó.
2021. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hogy ne b×n félre egyik oldal sem addig, amíg van köztük szeretet, szerelem.
2021. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Lehet tévedek, lehet egy barátság extrákkal kapcsolat kéne. De amúgy legbelül nagyon vágyok egy monogám kapcsolatra egy olyan nővel akit nagyon vonzónak tartok, de sose jött össze. 🙁 Ezért vagyok ilyen kiábrándult.
2021. máj. 3. 20:32
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem neked még soha semmilyen nő nem "jutott." Leírtad, hogy vonzó nőt szeretnél, de csak számodra nem vonzó jön össze. Nos, ez akkor is így lenne, ha az általad áhított poligámia lenne elterjedt. Tehát te az akarod előadni, hogy szeretnél sok különböző, ám nem vonzó nővel lefeküdni? Van egy jó hírem: Ezt megteheted. Annyi, hogy nem házasodsz meg. Gyereket úgyse akarsz. Repülj virágról virágra, d.gjál rondábbnál rondább nőket, akár naponta váltogatva. Csak egyet tarts be! Mindig mondd el őszintén szex ELŐTT, hogy te nem akarsz semmit, csak szexkapcsolatot. Jó szórakozást! Meg is oldódott a problémád 😉
2021. máj. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
És emellett a nagyon vonzó nő mellett egyből hűséges lennél? Érdekes felfogás ez így. Mutasd már meg, milyen neked a vonzó nő, tényleg érdekel. Meg hogy most kb milyen nőkkel volt dolgod.
2021. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!