Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmi zsarolás vagy mi ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi zsarolás vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mintha a párom teljesen átvette volna felettem az uralmat. Mindig mindenre csak bólogatok amit ő mond, igazából mást nem is tehetek. Mindig neki van igaza az élet minden területén, ha nincs akkor is így forgatja a szavakat, hogy neki legyen igaza. Velem szemben is. Amit én mondok, gondolok az mindig gyerekes, az értelmetlen csak mert ő nő és pár évvel idősebb nálam.

Mintha azt akarná, hogy csak ő létezzen nekem, mármint se a barátok se a családom és már kicsit agymosottnak is érzem magam és sokszor gondolkodok, hogy tényleg rossz ember vagyok e, hogy amiket mond rólam azok tényleg hibák, tényleg ennyire nem vagyok alkalmas az életre. Az anyagiakat nem is mondom.

És magához láncolt, nem tudom mivel, talán sok közös dolgot csináltunk és félek a magánytól is. De ez sem jó.

Értéktelennek érzem magam és egy senkinek.


2021. máj. 17. 19:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Annyira mégsem lehet rossz a helyzeted mert még vele vagy.
2021. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Ha ezt vele nem tudod megbeszélni, akkor kuka a kapcsolat. Ha te nem érzed magadat mellette tisztelve és megértve, akkor szerintem nem fog ez változni. Ha sikerül ezt megbeszélni vele anélkül, hogy téged hibáztatna, lealacsonyítana, akkor talán még formálható a kapcsolat. Ha viszont nem akar vltoztatni, ha nem is érti, hogy mit érzel, ha tagadja a helyzetet, akkor sajnos nem lesz változás és csak benne maradsz egy nyomasztó, mérgező kapcsolatban.

Egy kapcsolatban sokszor van mély pont, de ha ezeket a sérelmeket nem sikerül megbeszélni, közösen megoldani és változni a másik érdekében, akkor nemlesz kiegyensúlyozott. Ezt mondom úgy, hogy egy boldog 10 éves párkapcsolatban élek, de nekünk is voltak hullámok, de a kommunikácia, az igyekezet és változtatni/változni akarás, megértés és támogatás miatt minden rendben van.

2021. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyakori jelenség ez kapcsolatokban.

Egyik fél a másik fejére nő.

Elszigetel,aztán úgy érzed,már csak ő maradt neked az egyetlen biztos pont, amihez annak ellenére ragaszkodsz,hogy pontosan tudod ő mérgezi a legjobban az életed.


Az a legfurcsább az ilyen kapcsolatokban,hogy gyakorlatilag ő az aki "kiherél" és ha úgy dönt,hogy nem kellesz tovább neki,akkor az lesz az indok,hogy nem tud rád felnézni, nem vagy elég férfias.

Ha ezt nem látod át,nem fogsz változtatni.

Rád telepszik ez a nekem semmi sem jön össze mentalitás és azt hiszed még ez is jobb,mint az egyedüllét.


Ha változtatni szeretnél,akkor tartsd a kapcsolatot családdal, barátokkal és ha véleményt hallasz,csak gondolkodj el kicsit.

Ez a legjobb módja,hogy meglásd ,ha valami nincs rendben körülötted.

A változásokhoz az kell,hogy felismerjük ,ha szükség van rá.

2021. máj. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem meg azért ilyen a nod mert te nyomi vagy, nem értesz semmihez,az ötleted hülyeség és neki legalább vannak érvei. Neked nincs ezért kénytelen vagy bologatni. Itt meg előadók az áldozatot.
2021. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Tapasztalataim alapján a 4essel ertrk egyet. DE! Lehet, hogy tevedek. Irnal kobkret példat! Pl mi volt gyerekes gondolat?
2021. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Nárcisztikus a nőd, olvass utána.
2021. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
5/6 írok nem sokára.
2021. máj. 30. 18:27
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
Lábbeli lettél.
2021. máj. 31. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
4-nel a pont.
2021. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, hogy mindig mindenre bólogatsz neki, csak táplálod a nárcisztikus vonalat a kapcsolatotokban. Mi történik, ha valamire nemet mondasz, mit csinál? Félsz tőle? Ha félsz tőle, miért vagy vele? Ha nem félsz tőle, miért nem mersz kiállni a saját igazadért?
2021. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!