Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon le vagyok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nagyon le vagyok maradva a korosztályomtól, ha 20 évesen még nem volt komoly kapcsolaton?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és eddig kettő darab, 2-2 hónapos párkapcsolatom volt. Másfél éve vagyok szingli, ez alatt az idő alatt két alkalmi, érzelemmentes kavarásban volt részem. Eléggé frusztrál a tudat, hogy a kortársaim többségének már volt legalább egy nyamvadt évfordulója, nekem meg semmi komoly, vagy hosszú távra szóló. Persze, sokan mondják, hogy csak rossz fiúkat/férfiakat fogok ki, de felmerült bennem, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem feltétlenül a víz a hülye...


Szerintetek nagyon le vagyok maradva? 20 évesen mennyi párkapcsolati tapasztalat lenne a normális? Te mennyi dolgot tudhattál magad mögött ennyi idősen?



2021. máj. 29. 21:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem baromi sok jó élményről maradtál le.
2021. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2021. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Ez valami bevásárló lista a fiataloknál? Nem is a partner vagy a kapcsoaltminősége számít, hanem hogy kipipálhassanak dolgokat, hogy aztán felmutassák olyanoknak, akik qrvára nem számítanak az életben? Villogni mások előtt?


Lemaradni? Ez valami verseny?


Akik ezen szívóznak veled szemben, azoknak a véleménye qrvára nem kéne hogy számítson.


Fókuszálj magadra, az életedre és légy nyitott, hátha összefutsz valakivel, aki ideális lesz számodra és légy boldog vele. Ne másoknak akarj megfelelni, hogy juj neked már volt évfordulód is ...

2021. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"20 évesen mennyi párkapcsolati tapasztalat lenne a normális?"

Pontosan annyi, ahányszor kölcsönösen szerelmesek voltatok egymásba valakivel. Nem több, nem kevesebb.

2021. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

"két alkalmi, érzelemmentes kavarásban volt részem"

Értsük úgy, hogy kétszer azért széttetted a lábadat?

2021. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, azért valamennyire megnyugtattatok!😊


5-ös: igen, már szexeltem.

2021. máj. 29. 22:35
 7/18 anonim ***** válasza:
17%
Úgy emlékszem Lux Elvira szexuálpszichológus mondta, hogy aki 21 éves koráig még nem vesztette el a szüzességét, ott már volna minek utánanézni (nyilván pszichológusi minősítésében mondta ezt). Én meg vakartam a fejem, hogy akkor nálam, mint 3x éves szűznek, minek kéne utánanézni :D.
2021. máj. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy lemaradva semmiről.Fordíthatnánk a kérdéseden úgy is ahogy itt rengetegen írják azt,hogy “elcsesztem az életem mert korán lett kapcsolatom és nem éltem még ki magam” és hasonló kérdések... Ha ebbe belegondolsz melyik válaszod lenne az ideális?Amúgy pedig ha vissztérünk az eredeti kérdésedre,légy nyugodt el fog jönni a Te időd is kedves,csak ne görcsösen keresd,hanem ismerkedj,barátkozz,és előbb utóbb a legváratlanabb pillanatban felbukkan a Te számodra ideális pasi!Fel a fejjel,és mindig mosolyogj :)
2021. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Szerintem sem vagy egyáltalán elkésve, az én ismerősi körömben is jócskán vannak olyan 20-21 évesek, akiknek még nem volt párkapcsolatuk, nem egyedi jelenség, sőt, valakinek még első csókja sem volt.
2021. máj. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

#7: Én meg azt mondom, hogy az ilyen "szexuálpszichológusoknak" kellene utánanézni.

Az ilyen, és ehhez hasonló ostoba kijelentéseknek köszönhető az, hogy ma már a többség kényszerből veszíti el a szüzességét, amit aztán később - kimondva vagy kimondatlanul - nagyon megbán. Ez sokszor a szexualitás elértéktelenedéséhez vezet az adott személyeknél, úgy tompítandó a lelki sérülést, hogy onnantól holmi megszokott, néha inkább már kényszeres rutinná degradálódik a nemi aktus. Vagy éppen ellenkezőleg: az újabb negatív élmény elkerülése végett fokozottan frusztrált lesz, ha szexről van szó, és ez jelentősen negatívan fog hatni a leendő kapcsolataira.

Az a baj, hogy sokan szeretnek egyének helyett sablonokban gondolkodni. Nem csak a szexualitás terén, hanem mindenütt. Évekre bontva megmondják, hogy milyennek KELL az embernek lenni az adott életkorban, aki meg attól valamilyen irányban eltér, arra már rásütik, hogy beteg, abnormális, stb, és jól megbélyegzik. Holott semmiben nem rosszabb, mint mások, csak ő nem minden téren fejlődött ugyanolyan ütemben. Mi a fenéért is baj ez? Főleg a magánélet, és azon belül is a szexualitás terén.

2021. máj. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!