Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hosszútávon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek hosszútávon általában melyik fél jön ki "jobban" a helyzetből?

Figyelt kérdés

Aki egy kapcsolat végetértével rögtön ugrik egy másikba (akár úgy, hogy az exe mellett ismerkedett az aktuálissal),


Vagy aki hagy időt magának regenerálódni és hónapokig, akár évekig nincs kapcsolata?


A kérdés abszolút nem provokatív, csak érdekelnének vélemények, tapasztalatok.


Mert ugye sokan vallják azt is, hogy,, nincs kötelező gyászidőszak", ugyanakkor sok könnyen jött - könnyen megy kapcsolat is viszonylag hamar elromlik azoknál, akik ugrándoznak.


Az ismeretségi körömben előfordult mindenféle és aki ugrott egyikből a másikba, az általában hamar koppant és ezzel csak késleltette a "gyászt", így kb dupla akkora fájdalom zúdult rá, amikor az új kapcsolat véget ért.


De van olyan is, aki már több, mint fél éve boldog, vagy "boldog" az új kapcsolatban, ezt ugye sokszor külső szemlélőként nem tudhatjuk biztosra.


Illetve olyan is van, hogy megcsalás miatt ért véget 1 kapcsolat, a megcsaló összejött az új partnerrel, mégis az exét "zaklatta" még jó pár hónapig.


Szóval, ti mit gondoltok, miket éltetek meg eddig? Hosszútávon szerintetek kik járnak jobban, avagy kik boldogabbak? Akik szinte semennyit nincsenek egyedül esetleg hosszú évek óta, vagy akik akár 1,vagy több évet is egyedül vannak, és "magányosnak" érzik magukat?

Persze tudom, van, aki kifejezetten önszántából szingli, nem is akar jó ideig kapcsolatba energiát fektetni, de azért gondolom akik kilépnek egy hosszabb kapcsolatból, azok jó ideig vágynak arra, hogy legyen kivel megosztani a mindennapjaikat, elmesélni mi történt velük, este odabújni valakihez. Még ha nem is ez határozza meg a mindennapokat és nem buslakodnak, gondolom ez az érzés azért csak-csak elojon. Míg egy "kapcsolatfüggőnek" ugye nincs ilyesfajta problémája.


Nektek mi a véleményetek az adott témáról?


2021. jún. 14. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy mennyi idő telt el, hanem, hogy érez-e még az ex iránt. Aki rögtön ugrik másik kapcsolatba, sokszor már hónapokkal, évekkel korábban kiszeretett belőle.
2021. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen is olyan is helyzetben. Nem ez határozza meg. Hanem az, hogy van e még érzelem az ex iránt. Amit az első írt, az is helytálló.
2021. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jogos gondolat.
2021. jún. 14. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a saját véleményét szokta magyarázni, te is én is, és mindenki más is.


Ez mindig attól, függ, hogy ki mit érez, hogy érzi magát.


De csupán azért nem összejönni valakivel aki tetszik neki és jól érzi magát vele, mert 10 ember azt mondja inkább várjál vele időt kell hagyni...na az egy orbitális f**aszság.

2021. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem aki amellett keres (és talál) kapcsolatot, miközben párja van, az egy féreg. Ez gyakorlatilag megcsalás. Nem értem, hogy miért nem lehet egyszerűen szakítani, ha nem érez az illető már szerelmet a párja iránt, vagy nagyobb gondok vannak, miért kell a másikat becsapni és vesztegetni az idejét.
2021. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1, 2: én már évek óta nem szeretem a férjem, most válunk (hosszú sztori, hogy miért csak most) és mégsem akarok még párkapcsolatot. A rengeteg felgyűlt negatív érzelmet is fel kell dolgozni, hogy tiszta lappal indulj egy új kapcsolatban. Legalábbis én így érzem. Van aki meg "kutyaharapást szőrével" módon gondolkozik, csak lehet, hogy a lezáratlan dolgok bekavarhatnak az újba is.
2021. jún. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom azok véleményét, akik szerint az ex iránti érzelmek, vagy azok hiánya a mérvadó. Tapasztalatként mondom, a házasságomban az utolsó évek már csak egymás mellett teltek el, mint két lakótárs, úgy éltünk együtt, szinte észre sem vettük, hogy kb. haverokká váltunk, de elmúlt minden más, semmi intimitás, semmi figyelem. Már nem szerettük egymást. Így nem volt "értelme" várni egy következő kapcsolattal még éveket a válás után, mindketten mentünk tovább a magunk útján, hiszen már akkor elkezdtük a feldolgozást, amikor még együtt éltünk.

Veled mi a helyzet Kérdező? Valamiért biztos feltetted ezt a kérdést, van valami ilyesmi az életedben?

2021. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.

Én jelenleg még "gyászolgatok", már elég sok hónapja. Míg az exem pikk-pakk beleugrott másba, miatta lett vége, mert rájöttem. Még csak 1-2x találkoztak, mikor rájöttem. Egyből össze is jöttek, de azóta nem tudom, mi van velük.

Nekem ez még mindig nehéz kicsit, mert voltak ugyan problémák, de az intimitás és szeretet megvolt. (ezek szerint egyoldalúan..)

Talán azért tettem fel a kérdést, hogy mindenféle tapasztalatot olvassak, de másként működünk ugye.

Az exem még keresett engem elég sokáig, hónapokig. Ilyen esetben nem tudom, nála lehettek-e még érzelmek.

Igazából emiatt gondolkodtam el ezeken a kimeneteleken.

2021. jún. 15. 10:42
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Az aki egyből beleveti magát egy másikba. Így sűrűbb a tanulás. Egyszerre zajlik lét folyamat.
2021. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Két*
2021. jún. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!