Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan küzdhetném le a szorong...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan küzdhetném le a szorongásomat fiúk közelében?

Figyelt kérdés

Huh, hát lehet nem is ebbe a kategóriába kellett volna tennem... Max kiírom máshova is - nézzétek el!


Szóval gyerekkorom óta meg van bennem ez a fura érzés: régebben ezt betudtam a serdülés szeszélyeinek. Egyszerűen levert a víz, teljesen kényelmetlenül éreztem magam a közelükben, akár ismertem őket, akár nem, és éreztem, hogy feszültséget és kényelmetlenséget sugárzok magamból. Beszélni velük? Áh, dehogy, csupa piros fejjel makogtam valamit. Ülni mellettük? Mint a cövek.

Most már ez kezd elmúlni, nem érzem ezt annyira súlyosnak, mint régebben, de még mindig bennem van a félsz. Pedig én vágyok párkapcsolatra, de ez megakadályoz benne, hogy élvezzem a társaságukat. Bulikban is, ha valaki táncol velem, kényelmetlenül érzem magam, nem tudom mit csináljak, miközben amúgy örülök, hogy ott van mellettem és mégis...

18 évesen randiztam először, és bár azóta volt pár flört meg randi másokkal, valahogy mindig ott kötök ki, hogy menekülőre fogom. Nem szeretem a netes ismerkedést, de felregisztráltam nemrég, de ha csak belegondolok, hogy talán ezzel a fiúval elmenjek valahova, vagy megcsókol, teljesen lever a víz, szinte rosszul leszek és félek. Mivel nincs nagy baráti társaságom (sose volt, most szinte semmi) nem tudok így bárokban vagy összejöveteleken ismerkedni személyesen.

Szerintem ez nem normális, hogy ennyire félek még a csóktól is (még sose kaptam csókot, ha volt rá esély, visszahátráltam), meg minden együttléttől, holott szinte megszakad a szívem, hogy nincs senkim, vágyok egy társra.

Ha esetleg valaki azzal jönne, hogy lehet azért van, mert valójában nem a fiúkhoz vonzódom, akkor azt leszögezem, hogy de igen, hetero vagyok, és ez biztos - most ne menjünk ebbe bele.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Valami tanács, hogy hogyan küzdhetném ezt le? Vagy hogy barátkozzak meg a gondolattal, hogy bárki is hozzám ér? Mivel még semmilyen kapcsolatom nem volt fiúval, cikinek érzem ezt elmondani a másik félnek, mert valljuk be, ebben a korban azért legalább egy tapasztalat szokott lenni, csókról nem is beszélve.


Köszönöm, ha végig olvastad, és hozzá tudsz szólni érdemben, de kérlek, beszólásokat és bunkó kommenteket ne írjatok, épp elég nehéz ez így is.


21/N



2021. júl. 7. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szociális fóbiád van,valószínű.Az írtakból erre gondolnék.

Ez egy olyan probléma,ami uralkodik a személyiségeden,képtelen vagy felülemelkedni rajta,vagy csak nagyon ritkán.És ezért kifelé az látszódik ami,nem az ami te vagy.Amire vágysz,azt legtöbb esetben képtelen vagy megvalósítani,mert a betegség az útját állja.

2021. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne innen fogadj meg konkrét tanácsokat. A legokosabb az lenne, ha szakemberrel, pszichológussal beszélnél erről, aki megfelelően tudja ezt kezelni, kezeltetni veled. Ez a mértékű szorongád, ami benned van, túlmutat azon, amin egyszerű halandó kezelni tud. De nem baj, csak ne hagyd "kezeletlenül".
2021. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Nincs egy fiú barátod? Vagy valaki, akivel szorosabbra tudnád fűzni a szálakat. Akár egy fiatalabb srác is, aki nem olyan “rémisztő” akár egy idősebb férfi, aki biztonságot sugároz.

Nem kapcsolatra, nem is feltétlenül szexre, csak egy csókra, annyira, hogy végig simítsa a testedet, hogy lásd nem történik közben semmi rossz.

Vagy akár buliban egy-két koktél után egy kis flört, meg pár csók, hogy ne érezd magad tapasztalatlannak.

Megsúgom, a férfiaknak ez nem számít, csak téged nyomaszt.


Neten lesz majd időd beszélgetni, kell is, kiszűrni a hülyéket, meg a puncivadász szépfiúkat. Ki tud alakulni egy kis bizalom a randik előtt, nem mély vízbe ugrasz majd egyből.

2021. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem juss el addig valakivel hogy megbízzál benne.Beszélgess vele,ismerd meg,kedveld meg,bízz meg benne,és utána próbáld csak közelebb engedni magadhoz.Egy ismerkedést tudat alatt mindig a nők irányítanak,ők diktálják a tempót,és ők határozzák meg a szabályokat.Keress olyan fiút,aki nem tűnik el ha 2 nap után nem bújsz vele ágyba,aki türelmes,és kész kivárni hogy nyissál felé.
2021. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bántottak kiskorodban? Szerintem érdemes lenne pszichológiushoz menned. Sok sikert.
2021. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, tényleg vágysz te egy valódi kapcsolatra? Vagy arra a romantikus, filmbeli montázsra vágysz, ami a legjobb pillanatokból áll össze, és a filmekben úgy tűnik, hogy csak ezekből áll az elmúló idő?


Mert a montázsra én is szoktam vágyni, de annyira, hogy fizikailag fáj. A valódi kapcsolat ezzel ellentétben, hát, finoman fogalmazva nem érdekel. Annyira sokat látjuk ezt a medián keresztül, hogy sokszor egybemosódik a tudatunkban a kettő, pedig nem kéne.

2021. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Egyke vagy? Akinek van fiútestvére, nem fél a fiúktól/férfiaktól, tudja, hogy ők is emberek.
2021. júl. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
igyál alkoholt, buliba nem kolázni kell meg vízet inni..
2021. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Te egy kognitív disszonanciába' vagy teljesen benne. Eztet pszichológus meg bírja javítani, mer nincs Veled gond, csak azzal, amit a dolgokról (tévesen) gondolsz.
2021. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hasonló voltam mint te, csak férfiban. Nekem is alig volt barátom, nőkkel nem tudtam beszélgetni, mert nagyon stresszeltem. Ami segített, hogy szép lassan elkezdtem nyitni az emberek felé. Akinek lehetett, segítettem, bevállaltam rengeteg programot, amihez nem volt kedvem csak azért, hogy szocializálódjak. Évek múlva lettek ismerőseim, akik közül rengetegen lemorzsolódtak, viszont páran nagyon közeli barátaim lettek, ekkor már nem okozott gondot a társaságba járás, csak a csajozástól szorongatam. Első pár randi és kezdeményezésem ismét kínos volt, de idővel ezt is természetesnek éreztem, és képes voltam nőkkel beszélgetni.


Tapasztalatom miatt inkább azt javaslom szocializálódj, ismerj meg minél több embert, legyen minél több életbeli tapasztalatod és idővel te is lazábban fogod kezelni az új helyeket és embereket. Pszichológust csak akkor javaslom, ha képtelen vagy nekikezdeni és szükséges egy kis lökés.

2021. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!