Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltként, ha az új kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltként, ha az új kapcsolatodban már közös gyerek nem lesz, lehet akkor is erős kötelék a két fél között?

Figyelt kérdés

Esetleg a másik családjával, szüleivel, testvéreivel?

Azt látom, hogy a gyerek nagyon nagy összekötő kapocs, közös cél, közös a figyelem és a szeretet tárgya. De ha elvált vagy, esetleg ő is, akkor a te gyerekem és az én gyerekem van. A másik esetleg már csalódott, nem is tud már teljesen odaadóan szeretni. Te a családja szemében csak a második, az új nő vagy, nekik fontosabb az unokák anyja, az a nő, aki gyereket szült a fiuknak. Hozzád jó esetben jó képet vágnak csak. Ott van, hogy ez a kapcsolat már nem a szerelem alapjaira épült, hanem a praktikusságra meg hogy mégis legyen valaki az ember mellett.....


Válás után vagyok, negatívan látom a lehetőséget arra, hogy van még esélyem egy kiegyensúlyozott, őszinte, szeretetteljes házasságra. Nincs kedvem már a kapcsolatosdihoz, éveket várni valakire, amíg el tud köteleződni, ismerkedni majd csalódni, megint ismerkedni, randikra járni.... De nagyon hiányzik egy társ.

Nem hiszek abban, hogy tudni kell egyedül is boldognak lenni. De mennyi esély van megtalálni a megfelelő társat 40+ elvált nőként? Van itt olyan, akinek sikerült? Ha igen, hogyan?


2021. szept. 8. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress gyerektelent, főleg ha neked sincs gyereked. Mi kicsit másképp értelmezzük a kötelék fogalmát...
2021. szept. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért vagy elvált, mert egyedül nem tanultál meg boldognak lenni.


Van rá esély, a szerelemre is, persze kell hozzá önmagunkon is dolgozni.


A gyerek, mint kötelék... a tágabb rokonságomban két olyan nő is van, akinek 3 gyereke van 3 apától, mert mindegyik kapcsolatba bele kell tojni egy gyereket, de ez nem jelent semmit.

2021. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönös szerelem esetén miért ne lehetne erős kötelék a felek között? Nekünk sincs közös gyerekünk, csak 1-1 saját, mégis a legjobb kapcsolat a miénk, amiben idáig részem volt.
2021. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1#, de, van gyerekem, de a korom miatt már nem lehetne akkor sem, ha akarnék.


2#, azért váltam el, mert a férjem megcsalt több ízben is. A válás után boldog voltam egyedül egy ideig, de a gyerkőc kamaszodik, én pedig vágyom egy társra, akivel passzolunk, akivel ugyanarra vágyunk...

Ismerkedések eddig csak csalódást hoztak. Van egy kapcsolatom, amiben boldog voltam, de elmúlt a rózsaszínű köd, és azt veszem észre, a másik elkezdett inkább idegesíteni sok mindenben. Van, ami miatt nagyon jó vele, de sok szempontból vele nem lehet jövőt alapozni. De félek, ha szakítok, akkor megint csak rosszabbak lesznek, mint ahogy előtte. És szeretem is, de másra vágyom, mint amit ő ad.

De talán amire vágyom, az irreális és már nincs is esélyem arra, szóval lehet, hálásnak kellene lennem, hogy ő van.

2021. szept. 8. 17:50
 5/13 A kérdező kommentje:
3#, minden téren egymásra találtatok, különösebb megalkuvás nélkül? Meg kellett dolgozni a boldogságért, vagy teljesen természetesen alakult ki már az elején?
2021. szept. 8. 17:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetesen jött minden. Mindent meg tudunk beszélni, oldani.
2021. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy megdolgozni a boldogságért? Az vagy van, vagy nincs. Ha nincs, nem a jó emberrel vagyunk.
2021. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7#, na ez a dilemmám. Mert azt mondják, nem szabad úgy hozzá állni, hogy a másikban a hibát látni. Toleránsnak lenni, elfogadónak. Néha azon gondolkozom, bennem van - e a hiba, hogy a másikkal több szempontból nem vagyok elégedett.
2021. szept. 8. 18:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne add fel! 43 évesen találtam párt, mindkettőnknek van gyereke. Tavasszal lesz az esküvőnk. Mindkettőnknek élete messze legjobb kapcsolata.
2021. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9#, gratulálok nektek 😊
2021. szept. 9. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!